Skocz do zawartości

[112L] CW


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zbiorniczek powstaje :P Tym razem dla moich ukochanych miodowych.

Zbiornik to 112L o wymiarach 80x 35x 40cm, na razie samo szkło, no ale wydatki :roll:

:arrow:Oświetlenie planowane - 2x 18W
:arrow:Filtracja planowana - na pewno nie kubeł, tak więc będzie albo mocna kaskada, albo jakiś wew.
:arrow:Obsada Planowana - 1+1 H. Multispinosa, 1+1 ancistrus sp, może z czasem dojdzie parka mniejszych pielęgnic.

Ogólnie plan jest taki- łączenie BW z roślinkami.
Bedą liście, korzonków dużo, kokosy, nurzaniec, jakaś żabienica i ceratopteris :)

Tło to jeszcze nie wiem czy gipsowe, czy może zrobie zwykłe czarne.
Będę z czasem umieszczał aktualizacje na których będzie widać jakiś postęp :)
post-770-13685162189566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chwilowo podłączony e900 JBL, pokrywa dziś doszła :)

Z ryb prócz miodowych są chwilowo pardalisy i moje severki.

Wole żeby już chwile te ryby męczyły się u mnie w mniejszym zbiorniku, niż u kogoś w dużym, ale karmione były by jakimś gównem, a jedyna filtracja to byłby wewnętrzny filtr aquaela....

 

 

Mam już bobiltis, cryptocoryne karbowaną i żabienice amazońskie. Na dniach dojdzie nurzaniec i mikrozorium :)

 

Tło jest w fazie prac, musze dodać na nie liści i będzie good :)

post-770-13685162291709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody tak mało było, bo nie miałem czasu by zalać do końca akwarium.

Doszły roślinki do mnie - bobiltis, nurzaniec i mikrozorium.

Akwarium już wygląda tak jak ma wyglądać, dodam jeszcze za jakiś czas liści, a teraz myślę nad drugą parką spokojnych pielęgnic/ pielęgniczek, jedyne co powiem, to to, że nie koniecznie będę bawić się w biotop, bo może np coś z barwniaków dam, albo może dam kakadu, albo, albo...

 

Tutaj zdjęcie z świeżo ułożonymi roślinami - woda mętna. Jak plamookie odejdą do nowego baniaka, to wtedy zrobie kolejne zdjęcie.

 

Moim zdaniem baniak wygląda optycznie na większy niż 112L, tak miało być :)

post-770-13685162301362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, widać że pielęgnice to twoja pasja. :) 2m widzę że się coś wielkiego szykuje, a ile będzie miało litrów.

Pielegnice sa cudo! Niestety plany znow sie zmienily, nie bedzie 200x50, bedzie- a dokladniej juz mam 150x60, nie moglem sobie pozwolic na wieksze ze wzgledu na to, ze jestem w szkole na profilu technik informatyk, komputer potrzebny, a jak postawilbym 200cm to nie moglbym cwiczyc praktycznie.

Kurczę jestem ciekawy ile Ty płacisz za prąd

 

Baniaki pobieraja lacznie jakies 50zl miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wiec dodaje lepsza fote zbiornika.

Z zmian to tak :

 

- Doszła "parka" mieczyka, w cudzysłowiu, bo nie wiem czy "samica" to nie bedzie młody samiec, bo ta płetwa odbytowa to chyba bedzie się robić w gonopodium, w każdym badz razie planuje 1+2

 

- Z nurzańca zostało bardzo mało - miodowe chca się trzeć, wiec wszystko zielone im przeszkadza, mikrozorium pływa sobie po baniaku bo zostało odczepione od korzeni, a żabienica która jeszcze nie zdarzyła zmienić formy na typowo wodną została wykopana.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Planuje dodać jeszcze coś nie pielęgnicowatego, ale co to będzie, to okaże się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodowe to łagodne pielęgnice, można je trzymać w akwarium ogólnym, pomyślałem " A dodam też coś z ameryki środkowej"

Padło na duże mieczyki, które są nie dość, że piękne, to nie stwarzają zagrożenia dla młodych herotilapii, tak więc nie są potencjalnym zagrożeniem.

Pielegnice podczas tarła tylko przegonią, a nie zabija mieczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...