Skocz do zawartości

[112L] CW


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kusisz tymi miodowymi,zaczynam się nad nimi poważnie zastanawiać.

Jest to pierwszy gatunek pielęgnicy jaki miałem u siebie,ale było to ponad 20 lat temu-za małolata,trafiłem gdzieś jedną sztukę,trochę ją trzymałem i na tym skończyła się moja przygoda z miodowymi.

A co do zbiornika to myślę,że jak pozwolisz pistii się rozrosnąć to będzie cacy,ale to chyba wiesz,bo wydaje mi się że miałeś baniak z dużą ilością pistii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mieczyk to żadne potencjalne zagrożenie dla ikry i narybku miodowych.

Miodówki odgonią mieczyka gdy coś kombinują, ale nie znęcają się nad nimi - mam mieczyka odmiany simphson i płetwa jest nie ruszona, to o czymś świadczy.

 

Mogę śmiało polecić to połączenie, a jeżeli aranżacja jest na tyle dobrze rozmyślana, to miodowe nie ruszają nawet rogatka, gdyż mają miejscówke do tarła w miare oddaloną od roślin.

 

Od wczoraj mieszkają tutaj Akary Błękitne - dobrana parka po tarle, ale za mała by wsadzić ją do 200L w których jest tymczasowo Heniek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gasisz światło na noc czy zostawiasz coś? Ja miałem doświadczenie z bojownikami, gdzie mieczyki, nawet narybek skutecznie zajmowały się ikrą bojka pomimo wiecznych ataków ojca. Po ciemnej nocy po ikrze nie zostawało śladu.

 

Dokładnie to samo miałem w 200l gdy miałem p. ramireza. Mieczyki do nich nie fikały i uciekały od razu, ale były wyjątkowo natrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiany może będą niedługo - od dziś jest tutaj troche limnobium, mam nadzieje, że da to ciekawy efekt. Z korzeni albo coś wymienie, albo dodam...

 

Akary Błękitne, które są tutaj tymczasowo nagle mi się pobawiły w tarło, nie mogę zrozumieć jak w takiej małej rybce może być tyle ikry :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Młodych nie ruszałem, bo nie miałbym gdzie je przenieść...

W baniaku chwilowo mieszka dodatkowo para Akar piaskowych, bo samiec dostawał baty od szmaragdowych które są w moich 200L aż do czasu zalania 320L.

 

Rogatek co chwile mi wypływa, ta żabienica okazała się marnym okazem - dopiero u mnie pięknieje w oczach( zielone, duże liście), dodałem też limnobium i ceratopterisa.

 

Gdy w baniaku zostaną miodowe, tak jak planowałem, to zrobie zmiane aranżacji. Będzie piknie!

 

Dołączona grafika

 

Tło ciągle mi spada, muszę zastanowić się nad tym jak je zamocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem tło (tapeta pomalowana brązową farbą akrylową)

Ciekawosta - A. Pulcher złożyły mi drugi raz ikrę, a C. Amazonarum nie pozostały na tyłach, efekt? Mam w tej chwili 2 parki ryb z ikrą, do tego 1 para pielęgnic pływająca swobodnie i jeszcze mieczyki, a w baniaku panuje pełna harmonia :)

 

Za żabienicą jest rogatek, który dziś już wypłynął na powierzchnie, ale bez niego akwarium wyglada jeszcze bardziej dziko, więc chyba z niego zrezygnuje.

 

Szczęśliwa mamusia :)

Dołączona grafika

 

Baniak

Dołączona grafika

 

Jestem coraz bardziej zadowolony z moich zbiorników, to już trzeci który moim zdaniem zasługuje na miano efektywnego ( jeszcze jest BW i Tanganika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rogatek poszedł, zamiast niego jest nurzaniec.

Herotilapie trochę się zrobiły płochliwe od tych ciągłych zmian (dodawanie i oddawanie ryb), ale mam nadzieje, że to się niedlugo zmieni.

 

Kupiłem wczoraj 1+2 P. sphenops.

 

Baniak

Dołączona grafika

 

Samiec molinezji

Dołączona grafika

 

Miodowa samica

Dołączona grafika

 

Moja ulubienica - samica molinezji

Dołączona grafika

 

Siostry

Dołączona grafika

 

Zbrojnik

Dołączona grafika

 

Samiec mieczyka- simphson.

Dołączona grafika

 

Baniak nad baniakiem...

Dołączona grafika

 

Aktualna obsada

 

1+1 H. multispinosa

2+3 X. Helleri

1+2 P. sphenops

1+1 Ancistrus sp.

 

Jak mieczyki urosną do docelowych rozmiarów, wtedy okaże się co zostanie w baniaku. Więc proszę nie mówić, że się robi małe przerybienie :D 99% młodych zostaje zjedzonych, więc proporcje jakie podałem nie zmienią się w ogóle, no chyba, że jakaś ryba zdechnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba klimat i aranżacja zbiornika.Jeszcze do niedawna co do pielęgnic byłem sceptycznie nastawiony.Odkąd jestem na tym forum i oglądam różne popisy to w swojej 200ce wystartuję chyba z pielęgnicami.Kozacko wyglądają te dwa akwa nad sobą i właśnie w tym połaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...