Skocz do zawartości

[112L] CW


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie mieczyki spokojnie polują na RC, często całkiem wyrośnięte wiec nie wiem ja z Twoimi młodymi będzie.

A kolego wiesz, że pielegnica pilnuje swoich mlodych? jak wyobrazasz sobie, ze taki mieczyk da rade zjesc mlode tych ryb?

Hmm.... Mi tam się podoba. Co to za ślimaczek?

2 Ślimaki Ampularia, polowalem na nie dlugo - Cale białe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mieczyki spokojnie polują na RC, często całkiem wyrośnięte wiec nie wiem ja z Twoimi młodymi będzie.

A kolego wiesz, że pielegnica pilnuje swoich mlodych? jak wyobrazasz sobie, ze taki mieczyk da rade zjesc mlode tych ryb?

 

Wiem, że pilnują. ale mieczyki to natręty straszne ;) Nie miałem pielęgnic więc nie wiem ale obawy mam. Jednego pielęgnica pogoni a drugi przypłynie i sobie coś upoluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany Zmiany Zmiany...

 

Z mieczyków zakupionych niedawno okazało się, że mam dorosłego samca i ... młodego samczyka.

Dziś dokupiłem mieczyków, 5 samic, kolorystycznie ciekawe - 2 formy "dzikiej" - zielonej, 1 formy "dzikiej" zielonej, tyle, że wagtail, żółty i wagtail żółty :):)

 

Doszedł też Agamixys, mieszkał 3 lata od "młodzika" w 450L szwagra i ma 10cm, wiec IMHO taki mniejszy sumik nada się do tego baniaka.

 

Severumy i miodowe chciały się trzeć na raz, tak wiec severki dostały inny zbiornik tymczasowy.

 

Aktualna obsada:

2+5 X. Hellera

1+1 H. Multispinosa

1 Agamixys

 

Zamieniłem się z szwagrem cryptocoryna za żabienice, bede zmieniać tło i dodam za kamieniami jeszcze jakiś korzonek.

 

Jestem w miare zadowolony z efektu, ale wy oceńcie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. :twisted:

Mam troszeczkę wolnego czasu więc mogę troszeczkę po wpieniać. :o

Co ja bym tu mógł zrobić? :roll:

Przede wszystkim piasek zamienił bym na jakiś żwirek,jeden kolor,usunął bym te kamole,roślinkę z lewej strony ,chyba żabienica i te stojące patyki na tylnej szybie wsparte.

Na środku ustawił bym duży korzeń taki z wieloma strzelistymi odnóżami, ale nimi do góry,a w środku niego dał bym microsorium.

Lewą i prawą stronę obsadził bym anubiasikiem ale nie za gęsto.

Ogólnie i tak mi się podoba i wiem,że ciężko jest kombinować z roślinnością kiedy bardziej się preferuje akwaria BW.Duży plusik za odwagę i kombinowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, Januszu.

Nie wiem od czego zacząć, ale powiem tak - Niestety, ale piachu nie zmienie na żwir, a dlaczego to już mówie.

Piach jest idealnym podłożem dla tego typu mniejszych pielęgnic, w żwirku nie byłoby im wygodnie kopać, kamienie muszą zostać, z moich obserwacji wynika, że kokosy, szczeliny itd to nie są miejsca które wybierają Multispinosy do tarła, taki kamień jest najlepszym miejscem do odbywania tarła.

 

Korzonków jeszcze dojdzie, dziś już doszło, ale to jeszcze nie to, wiec nie pokazuje.

Dzięki za komentarz, jednak jest tak jak mówiłem - Pley i akwarium z roślinami to cięzkie wyzwanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 mineło, więc robie aktualkę!

 

Zmieniłem tło, dodałem 2 gałązki, ale jeszcze myślę nad jakimiś zmianami...

 

Widok Ogólny

Dołączona grafika

 

Widok z mojej perspektywy - lubie oglądać zbiorniki siedząc "po turecku" na podłodze.

Dołączona grafika

 

Lewa

Dołączona grafika

 

I prawa strona

Dołączona grafika

 

Mieczyki - 2 samice

Dołączona grafika

 

Agamyxis

Dołączona grafika

 

Główny lokator - piękny prawda? ;)

Dołączona grafika

 

Na koniec mogę dodać zdjęcie dające kontrastu, patrząc na takie coś mam pozytywne myśli i wiem, że próba z roślinkami to naprawdę fajny pomysł, razem komponuje się to jak Ying Yang :D

 

Dołączona grafika

 

Miłej lektury, a dla dzieci neo- miłego samego oglądania zdjęć :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie świetne. Na prawdę bardzo mi się podoba. Takie naturalne, a jednak z pomysłem.

 

Jedynie te "stereo-kokosy" jakoś mi tak głośnikowo wyglądają. Może jakby jeden był cały, a drugiego połówka, wyglądałoby to inaczej. Ale nie razi i nie jest to absolutnie coś negatywnego.

 

Podoba mi się masywny korzeń. Fajnie, że nie dałeś nań mchu, gdyż właśnie taki goły jest konkretny.

Moja awersja do rogatka mi w tym wypadku nawet lekko przeszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie aranżacja mi się podoba. Ale jest dwie rzeczy mi troszkę przeszkadzają w odbiorze wizualnym:

- te kokosy (wyglądają jak chomicze domki) może by posadzić coś na nich, żeby tworzyły coś jak zarośnięte jaskinie...

- ten cienki, prosty korzeń obsadzony zdaje się microsorium (jest zbyt prosty i przez to wygląda sztucznie) może więcej roślinek na nim zamaskuje to wrażenie.

 

Poza tym fajnie, naturalnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodówki są przecudne !!! I już wiem co będzie następne po guraminkach w mojej 112 :D

A co do samego baniaka to... to.... nie jest źle. Tam z tyłu żabienica rośnie (pod micro na patyku) ? Jak już urośnie miód i malinki :D

Ojj uparli się na kokosy, tego lewego trochę cofnij bo się za duży wydaje i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...