Skocz do zawartości

[525l]Black River - Yorki


yorki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ty wiesz jak ciężko im zdjęcie zrobić? W 500l pływają od wczoraj i są jeszcze dość płochliwe(no samczyk już powoli wędruje po akwarium, ale samiczki kopią dołki pod korzeniami i tam przesiadują)....

Co do części nadwodnej jest nadal w fazie budowy ;) Dodałem kilka korzeni wchodzących od góry do akwarium, a których posadziłem storczyka, skrzydłokwiata i christmas mossa. Teraz kombinuję gdzie by tam wepchnąć filtr hydroponiczny - raz pięknie wygląda jak rośliny się rozrastają w nim, a dwa to to, że oczyszcza bardzo skutecznie wodę z azotanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pierwsze tarło w którym brały udział 3 ryby - 2 samce i jedna samica. Turkus przyczepiał się do pary która była zajęta czyszczeniem miejsca, nie dawał odporu i tak wyszedł ten trójkąt.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przy okazji zmierzyłem sobie rybcie bez wyciągania z wody ;)

http://i1027.photobucket.com/albums/y338/yorki111/BW/0257.jpg

I całe szkiełko - późno było, szyby brudne, reszta ryb zagoniona za korzenie bez prawa wyjścia.

http://i1027.photobucket.com/albums/y338/yorki111/BW/0234.jpg

Tu widać troszkę część nadwodną. Doszły 3 skrzydłokwiaty(które jak bozie kocham same odpadły z wielkiej rośliny gdy wczoraj przesadzałem kwiatki :-P )

http://i1027.photobucket.com/albums/y338/yorki111/BW/0232.jpg

 

Reszta zdjęć z tarła pod tym linkiem bo jest ich za dużo, żeby wszystkie wstawiać.

http://s1027.photobucket.com/albums/y33 ... 1QQtppZZ32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie. Nie mam czasu na bawienie się z maluchami teraz, zresztą mam kryzys akwarystyczny do tego kubełek odmówił posłuszeństwa i mam nadzieje, że to tylko pęknięta uszczelka bo jak nie to będzie kicha(awaria nastąpiła 2 miesiące po wygaśnięciu gwarancji, a jak na złość JBL daje teraz 4 lata gwarancji, a nie jak do tej pory 2...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam piątkę Red alenquer curipera.

Maluchy ok. 5cm. Jest to pokolenie F1 po dzikusach. Mam nadzieje, że się uda i te młokosy wyprowadzić na "ludzi", tak jak miało to miejsce z red brownami, a właśnie skoro o nich mowa to 4 sztuki zostały sprzedane. Zostawiłem 5 najładniejszych, do tego samca leopard turkusa. Te z czasem do nich dołączą.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie małe dyski, niestety z czasem robią się niezbyt atrakcyjne i ruchliwe.

 

Powiedz mi, co jeszcze planujesz zmienić w zbiorniku?

 

Kolejną rzecza która mnie intryguje, to to, czy roślina doniczkowa wytrzyma w miejscowym zanurzeniu w wodzie ?

Nie chodzi mi o same korzenie, a o to, czy powiedzmy, że... Kurde, jak to opisać?

 

Dobra! Powiedzmy, że mamy hydroponike, a w niej scindapsusa - czy jedno kłącze ( z liścmi) możemy zanurzyć w akwarium? Czy te liście nie bedą gnić? A może cała roślina zacznie gnić?

 

Intryguje mnie to, bo planuje hydroponike w tym zbiorniku - viewtopic.php?f=22&t=29126&hilit=+320&p=338139#p338139, ale ze względu na słabe oświetlenie 2x15W wątpie, że coś będzie chociażby wegetować. Myślałem o tym, by jakieś kłączowe rośliny zapuścić z hydroponiki do środka akwaria - wiesz co mam na myśli?

 

Widziałem na tym

Dołączona grafika

 

Zdjęciu, że masz liście w zbiorniku, dlatego takie pytanie. Możesz rozwikłać moje rozmyślenia i wątpliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isirdo - mam teraz mało baniaczków - 525l,160l,112l,5x26l,25l więc co to jest? Do tego 5 terrariów.

Pley - nie, nic nie gnije z roślin doniczkowych w akwarium. Jakiś listek czasem odpadnie ale to raczej naturalne, więc nie masz czego się bać ;)

BTW. dzięki za nazwę rośliny bo mi jak zwykle wypada ona z pamięci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nazwy rośliny nie znałem, ale szukałem w googlach i fartem znalazłem :D

 

Czyli mogę spokojnie zapuścić powiedzmy jedno kłącze do baniaczka ? Chce dodać zieleni moim temporalisom ( z resztą Ty jako specjalista od zieleni weź mi się tam wpisz po baniaczkach, bo Twoja ocena byłaby mi pomocna- poniekąd lubisz całkowicie inne baniaczki i bedziesz patrzyć na moje z innej perspektywy. Obiektywne oceny motywują do działania!)

 

Yorki jest jak ja, młody, szalony i ma wielki zapał do tego co kocha, ale żeby nie było, że liże mu... ten tego, to powiem, że uważam, że jestem przystojniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spokojnie zapuścić powiedzmy jedno kłącze do baniaczka ?

Bez problemu, tylko licz się z tym, że będzie wspinać się do góry, w stronę światła ;)

Yorki jest jak ja, młody, szalony i ma wielki zapał do tego co kocha, ale żeby nie było, że liże mu... ten tego, to powiem, że uważam, że jestem przystojniejszy :D

Ta, chciałbyś :P Ja jestem normalnie miss universe w męskim wydaniu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...