Skocz do zawartości

[525l]Black River - Yorki


yorki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc w nowym wątku, z dawana wyczekiwane BW z brązowymi dyskowcami.

 

Wymiary - 150x50x70h – 525l

Oświetlenie - 2x70W HQI

Podłoże - Amazonia II i piasek

Ogrzewanie – 2x 300W

Filtracja - JBL Cristal Profi e1500 i jakiś pierdzik wewnętrzny

Dekoracje - korzenie

 

 

Flora

- jedynie nad akwarium jest zielenina

 

Fauna

-11 x dyskowiec(2 turkusy i 9 red brownów - mają od 12 do 16cm)

-4 x kirys sterby

-2+2 zbrojnik niebieski

 

Dojdzie ok. 50 neonów czerwonych, 3+3 ramirezek i 10 kirysków.

 

 

Przed zalaniem

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I jedna zdjęcie dysków(na szczęście w akwarium jest 50% starego podłoża, dojrzały filtr i 300l starej wody bo 160l zaczęło przeciekać)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdybym nie widział zdjęcia i wymiarów z pierwszego posta, to stwierdziłbym, że to kawałek z dużo większego zbiornika. Normalnie kawałek wyciętej natury.

Korzenie rewelacja. Kolor wody i "syf" idealny. Pięknie, tak trzymaj!

Nie wiem czy nie pomyślałbym nad jakiś drobnym korzeniem lub kawałkiem gałęzi zwisającej z jednej strony akwa. Chociaż z drugiej strony to sam nie wiem czy bym coś tam zmieniał :D

 

Jedno jest pewne: akwa rewelacja. Zresztą nie pierwsze Twoje. Gratuluję.

 

A teraz weź ten zbiornik na ręce i schowaj się z nim do piwnicy. Pokazywanie czegoś takiego publicznie powinno być karane. Przynajmniej krzesłem elektrycznym. Człowiek potem siedzi i się patrzy co w swoim pozmieniać.

Ja wiedziałem, że mam unikać Twoich tematów. Nie wiem po co tutaj dzisiaj zajrzałem :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam tyle siły, żeby to wynieść do piwnicy - tam jest prawie 100kg podłoża i ze 450l wody :P

Żadnych mniejszych korzeni nie chcę dokładać, ale coś zwisającego będzie - rośliny z filtra hydroponicznego mają zapuszczać korzenie do wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu już widać, że niektóre ziele zapędza się do akwarium choć posadzone jest w doniczkach jeszcze.

Na korzeniu po prawej mam zamiar posadzić monsterę - piękna roślina, może troszkę duża ale za to jakie korzenie wypuszcza pod wodą...

Gdyby kto nie wiedział tak to wygląda.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorki - robisz cudne aranże, ten korzeń, ta herbatka, te palety, przytkało mnie szczerze powiem :)

 

 

Kawałek wyciętej natury, zatrudnię Cię chyba i zrobisz mi jakiś aranż :D

Dostałam od znajomych akwa 240 i też planuję BW, ale dopiero po przeprowadzce w przyszłym roku :) Też planuję takie prawdziwe czarne wody w nim, z minimalną ilością roślin, lub nawet bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korzenie wylądowały w beczce, bo już mi plecy wysiadały przy codziennych podmianach.

Zobaczymy, jak przestaną barwić to wracają, jak nie to lądują w terrarium boasów.

 

Tymczasem nie wiem co tu robić i nie wiem w jakim kierunku potoczy się aranżacja....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...