Skocz do zawartości

50l,parka ramirezow,10 neonek,3 otoski,4 kiryski i glono?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kompletuje akwarium, jak juz wczesjniej sie wypowaidałem, zakupiłem juz praktycznie cale wyposażenie i jeszcze chciałbym opinie co do planowanej obsady, czyli:

 

parka pielegniczek ramirezow

 

10 neonek

 

3 otoski

 

4 kiryski, pewnie pstre, na dno

 

i może jakiś glonojad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski raczej odpadają bo lubią zimniejszą wodę niż reszta gatunków. Na glonojada masz za mały baniak a i tak otoski lepiej sobie radzą z czyszczeniem. Zastanawiam się też czy dla ramirezek nie będzie u ciebie trochę ciasno. Z tej obsady jak najbardziej stadko neonów Inessa i otoski. Poszukaj innych rybek, które lubią podobne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn moim zdaniem, jesli to parka i tylko parka (zeby sie nie okazalo ze jest ich 2+2;P) pielegniczek R. to w sumie... powiem tak, zawsze jest jakies minimum litrazowe a w tym wypadku ta obsada tych 50litrow (poza glonojadem i kiryskami) nie powinna przeszkadzac ramirezce w miare godnym reprezentowaniu sie...

 

Ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn moim zdaniem, jesli to parka i tylko parka (zeby sie nie okazalo ze jest ich 2+2;P) pielegniczek R. to w sumie... powiem tak, zawsze jest jakies minimum litrazowe a w tym wypadku ta obsada tych 50litrow (poza glonojadem i kiryskami) nie powinna przeszkadzac ramirezce w miare godnym reprezentowaniu sie...

 

Ale to tylko moje zdanie

 

Sama nie jestem pewna co do tych ramirezek. Dużo ostatnio czytam o tej rybce bo sama chciałabym ją mieć. Wszędzie pisze, że lubi przestrzeń ale zdania co do minimalnego litrażu są podzielone... Może rano ktoś kto hoduje te rybki wypowie się na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim akwarium można też hodować parkę niedużych muszlowców, np. muszlowiec wielopręgi. Ale wtedy tylko te rybki a chyba chcesz ich trochę więcej :). A może harem gupików, nieduże stadko neonków i otosków? Tak to już nie wiem co można tam dać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...