Skocz do zawartości

Płyta styropianowa pod akwarium


kociolfigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Chodziło Mu pewnie o "tekture" ale chyba nie czyta reglaminu i nie wie że trzeba pisać wyraźnie..

Ja mam specjalną mate i jestem z niej zadowolony . Polecam ! :ugeek:

Dektura to tak naprawde co innego niz tektura :P

w google jak wpiszecie to znajdziecie :D tez wpisalem bo myslalem, ze chodzilo o 'tekture' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ,no ja mam po fakcie bo stoi na stoliku.Fakt że zrobiony specjalnie pod akwa,ale widzę że wszyscy na czymś kładą.Wiadomo drgania itp.ryby się mniej płoszą,ogólnie sielanka,ale ja sie bałem coś pod spód dawać...no będę śledził bo na 200L to wszystko na początku się wydaje straszne włączając w to zawalenie się pięterka z zalaniem włącznie...

No do restartu nici z podkładu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Mu pewnie o "tekture" ale chyba nie czyta reglaminu i nie wie że trzeba pisać wyraźnie..

Ja mam specjalną mate i jestem z niej zadowolony . Polecam ! :ugeek:

Dektura to tak naprawde co innego niz tektura :P

w google jak wpiszecie to znajdziecie :D tez wpisalem bo myslalem, ze chodzilo o 'tekture' :P

O kurde.. :oops: No to Sorki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie nie może powierzchnia dna zbiornika nigdzie wystać... nie ważne czy poza styropian czy poza piankę... Akwarium wisiec nie mozesz... ono swoje waży... tak więc 160Litrowe akwarium z wyposażeniem waży około 250kg (dane znalezione gdzieś w sieci - wydają się bardzo prawdopodobne...) Czyli dosyć spore obciążenie na stosunkowo malej powierzchni...

Styropian i mata mają za zadanie wyrównanie powierzchni pod zbiornikiem i zapobiegają powstawaniu naprężeń, wywołanych tymi właśnie nierównościami powierzchni na których został postawiony... Można także użyć grubszego filcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się zbiornik nie może wystawać mi styropian wystaje po 10cm za akwarium z każdej strony elegancko tutaj Fotka

Mozemy sie domyslac, ze pod tym 'czyms' jest styropian :shock:

I rowniez dla mnie to nie wyglada ladnie, a wrecz brzydko!

Nie rozumie tez dawania jakis tektur, na to styropianu i jeszcze czegos ;/

Pozniej zamiast pieknego akwarium rzuca sie najpierw w oczy sterta plyt :(

Dobrze jest wyciac karimate albo cos z tego tworzywa tak jak powiedzial danielek, bo zdaje mi sie, ze karimata i pianka pod panele sa z podobnych tworzyw tyle, ze pianka jest jeszcze tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod 90l wycięłam dokładnie pasującą pod akwarium karimatę grubości 1cm (teraz po napełnieniu akwarium jesy już grubość 4mm).

Wyszło to całkiem fajnie, bo karimaty nie używałam od lat, a była od dołu pokryta czarną warstwą perforowaną, więc jednocześnie wycięłam sobie z tego tło na tył akwa :)

 

Myślę, że karimata dobrze się sprawdza - gorzej, że komoda trochę się wygięła... (jak tylko trochę to chyba nie muszę się bać, prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...