Jump to content

kociolfigo

Użytkownik
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kociolfigo

 • Rank
  Forumowicz
 1. kociolfigo

  Jaki najlepszy filtr

  wiem że wszystko się kiedyś psuje ale niektóre szybciej niektóre wolniej.
 2. kociolfigo

  Jaki najlepszy filtr

  czemu ?? To jaki będzie dobry?
 3. kociolfigo

  Jaki najlepszy filtr

  100l wszystkie są do podobnych akwarii, chodzi mi o to który najlepiej filtruje i jest niezawodny itp.
 4. Jaki z tych filtrów najlepszy? AQUA-SZUT senior plus AQUA-SZUT senior bio plus AQUAEL FAN 3 plus AQUAEL Fan 3 bio plus AquaEl Turbo Filter 650 Chyba że jeszcze inny wewnętrzny lepszy to proszę napisać dziękuję za odpowiedzi
 5. Czy ustawienie wylotu filtra ma jakiś wpływ na coś?Jeśli ustawie wylot filtra by woda leciała wzdłuż akwarium , ryby niechętnie pływają w górnej części akwa, więc zmieniłam by było w szerz, ryby zaczęły pływać ładnie po całym akwa , ale moczarki zasłaniające filtr zbladły , a zatem dałem wylot na szybę boczną akwa tak by stłumić siłę wody. Czy ma to na coś wpływ , powtarzam pytanie??
 6. kociolfigo

  Kozrenie

  narazie gotowałem 3x 1h , jak dalej beda barwić to jeszcze wygotuje , a z tą żywicą to nie jest ona toksyczna i nie szkodzi rybom ?
 7. kociolfigo

  Kozrenie

  już siedzi w wodzie 2tygodnie i nic sie nie dzieje , tylko jeszcze trochę barwi , ale o dużo mniej niż na początku z każdą podmianą wody mniej .
 8. Witam czy kiedy korzenie pachną drzewem to są odpowiednie do akwarium? bez problemu toną, były suszone a następnie wygotowane kilka krotnie.
 9. Witam na moim nurzańcu na końcówkach liści pojawiają się korzenie (chyba) cZy to normalne??
 10. kociolfigo

  Wysepka piaskowa

  coś kiedys słyszałem o sadzeniu roślin w łupinach kokosa, i tam chyba piasek siedzi na miejscu??
 11. kociolfigo

  Wysepka piaskowa

  całej zawartości raczej tak szybko i łatwo nie rozsypią , (nie jestem pewien)
 12. kociolfigo

  Wysepka piaskowa

  a jeśli piasek rozsypie sie po dnie to nie zmiesza się ze żwirem i będzie na górze?? kolejny pomysł: a jakby np odciąć połówkę kokosa bądz butelki albo jakaś szklana miseczka, zakopać to po brzegi w żwirze i wsypać tam piasek?? wsypać piasek sposobem Trelusa , (dzięki za rozkminke).
 13. kociolfigo

  Wysepka piaskowa

  Witam Mam w akwarium 100l pielegniczki , wiem że one przesiewają drobne ziarna piasku i chciałem zrobić im jakąś małą piaskową wysepkę , ale akwarium juz od dawna jest zalane ,za późno pomyślałem o tym i na dnie mam żwirek średniej granulacji, pomyślałem że mógłbym jakoś nasypać piasek na żwirek w wyznaczonym miejscu ale czy to ma sens?? a może na cos nasypać ?
 14. kociolfigo

  Dobra obsada??100l

  Co do gupików masz racje, wczoraj akurat pielęgniczki miały ucztę został jeden gupik najsilniejszy chyba więc go odłowiłem by mógł dalej przedłużać pokolenie .
 15. Witam akwarium 100l 2x pielęgniczka ramireza 2x pielęgniczka borelli 8x neon innesa 5x kirysek spiżowy 4x gupik 2xmieczyk czy to dobra obsada / dostateczna przynajmniej?? czy moge dodać do tego neony czarne bądz dania albo rozbore klnową w liczbie ok 6/7 sztuk??
×