Skocz do zawartości

Płyta styropianowa pod akwarium


kociolfigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że karimata dobrze się sprawdza - gorzej, że komoda trochę się wygięła... (jak tylko trochę to chyba nie muszę się bać, prawda?)

Ja bym się bał. Samo akwarium z wodą waży jakieś 100 kg + podłoże kamienie, osprzęt... Jak komoda się wygięła to znaczy, że zdecydowanie nie powinna być aż tak obciążana. A 80 l wody na podłodze to żadna przyjemność (pomijam to, że ryby raczej tego nie przeżyją).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb jeszcze nie ma ;)

 

Jako, że też się trochę boję i na okrągło obserwuję tę komodę, to właśnie zwróciłam uwagę, że jest coraz gorzej... Spuszczam część wody, a na po południe zapraszam mężczyzn, żeby mi to przestawili...

 

EDIT:

Jako, że zostały mi tylko dwie godziny do przenoszenia akwarium to zapytam, żebym nie musiała powtarzać akcji.

Chcę postawić akwarium na statywie po starej maszynie do szycia typu singer (ciężkie i mocne dziadostwo...) na to chcę położyć blat z płyty MDF grubości 3cm (płyta taka jak blaty kuchenne np). Możecie ocenić, czy to spokojnie wystarczy pod akwarium 90l?

Domyślam się, że ciężko to powiedzieć na oko, ale juz tu czytałam, że ludzie robią sobie szafki i z 2cm płyt, wiec mam nadzieję, że u mnie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Sory ale gdzie ty styropian widzisz na tym zdjęciu, i wiesz co wcale nie wygląda to elegancko.

 

A tak poza tym zamiast mat i styropianów można dać piankę pod panele, najlepiej kolor czarny gr. 4mm koszt arkusza ok 2 zł

jeśli chodzi ci o piankę to pianki nie kupi się w arkuszach tylko w metrach a te arkusze jest to Ekopor 5,5mm podkład pod panele podłogowe mam takie coś pod 240 l i jest oki ,a właściwości są takie w zastosowaniu na podłogach

 

Ekologiczne podkłady w kolorze zielonym,lub siwym pod panele podłogowe Ich zadaniem jest wytłumianie odgłosów chodzenia. Niwelują nierówności podłoża, zapewnia izolację termiczną i akustyczną.

 

Tłumienie odgłosów do 19 dB. Tłumienie dźwięku przestrzennego do 15 dB.

 

Szczególne zalety:

 

* » dobre tłumienie odgłosów kroków

» wyrównuje nierówności do 3 mm

* » wysoka wytrzymałość na ściskanie do 20 ton/m2

 

wiec proszę Moderatora danielek001 o nie opisywanie pianki która jest nic więcej jak folia bombelkowa tylko w mniejszym rozpyleniu powietrza i nie nadaje się pod nacisk akwa,ponieważ pod wpływem ciężaru około 200 kilo robi się z tego po prostu folia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...