Skocz do zawartości

Filtracja w akwa 112l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :lol: Obecnie w akwa mam filtr AQUAEL- UNI FILTER 500 UV, Qmax=500l/h.Czy on jest wystarczający do mojego akwa?Czy mógłbym oprócz niego zastosowac jeszcze jeden starszy który maiałem w starym akwarium,a mianowicie AQUAEL FAN-1 plus Qmax=320 l/h czy będzie to już za dużo i jest nie potrzebny?Z góry za podpowiedzi dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :P

znalazłem dzisiaj dopiero to forum...szkoda że tak późno.

Zdążyłem wcześniej kupic sobie nowy filtr zew. AQUA SILENT 2.

Wcześniej miałem wew. z którego nie byłem tak do końca zadowolony przy moim 112 l. zbiorniku.

Czy ktoś coś wie o moim nowym zakupie, wiem tylko że jest to produkt polski i ma wydajnośc 400 l/h

 

Edit:

widzę że z takim wynalazkiem jeszcze nikt się nie spotkał :shock:

więc będę pierwszy, jak na razie jestem zadowolony.

Mam pytanie,byc może temat ten został już poruszony ale fizycznie jest to niemożliwe aby przejżec wszystkie posty do tyłu.Wpojone miałem że ruch wody powinien się odbywac wzdłuż akwarium czyli tak miałem przedtem na ściance bocznej filtr,górą wylot dołem był powrót.

Przy zewnętrznym doradzono mi abym umieścił na tylnej ścianie,tam gdzie są otwory w pokrywie czyli rurki są przy narożnikach a wylot skierowany na przednią szybę.

Czy to rozwiązanie jest ok?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozumiem że przy filtrze zewnętrznym masz deszczownię?

Deszczownia rozprowadza przefiltrowaną wodę po akwarium, ze względu na jej rozmiary oraz na to że dodatkowo napowietrza wodę umieszcza się ją na tylnej ścianie akwarium- pod lub nad powierzchnią wody, tak aby zwiększyć powierzchnię na jakiej woda jest rozprowadzana

Natomiast przy stosowaniu filtra wewnętrznego- umieszcza się go na ścianie bocznej(w rogu) po to, aby zajmował jak najmniej miejsca, a ustawienie wylotu filtra jest inne dla każdego akwarysty- jeśli filtr ma zbyt dużą moc wylot ustawia się bezpośrednio na szybę akwarium, natomiast przy filtrze odpowiedniej mocy- ustawia się na przednią szybę, bądź w głąb akwarium (na boczną szybę, przeciwległego końca akwarium)

 

Także zasadniczo nie ma specjalnych zasad na ustawienie tego typu rzeczy- każdy ustawia wg. własnych upodobań i warunków panujących w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ewo że zauważyłaś mój wpis ;)

widzisz, taki to zestaw że nie ma deszczowni. A chodzi mi o to właśnie czy może woda dawac na przednią szybę. Spotkałem się właśnie z różnymi opiniami i pamiętam że gdy skieruje się na szybę to wada zacznie się kręcic w koło zbiornika a filtracja jest nie do końca skuteczna bo nie ma tego obiegu woda. mój filtr niestety wyobraź sobie nie ma regulacji, badziewie :twisted: więcej takiego bym nie kupił.pozdr.

Edit:

Ewwa napisała Ci jak się umieszcza taki filtr a ja jedynie mogę Ci napisać, że twój filtr jest dużo za słaby jak na 112L. Taki to jest odpowiedni do mojego akwa 63L. Musisz kupić 2x mocniejszy kubełek.

dokładnie jest tak jak piszesz a facet mi powiedział że w zupełności wystarczy :evil:

sęk w tym że kupiłem go 17.02.2009 i wydałem 220 zł :shock: wiem masakra, więc jestem na razie na niego skazany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ewo że zauważyłaś mój wpis ;)

widziałam go już dużo wcześniej ale nie spotkałam się nigdy z tym filtrem ;)

a teraz tak usiadłam poszperałam i znalazłam pewną ciekawostkę: filtr ten może być używany jako filtr kaskadowy, bądź filtr zewnętrzny. W takim wypadku ja pokombinowałabym ze zrobieniem własnoręcznie deszczowni. Nie wiem jak wygląda on w akwarium więc ciężko powiedzieć mi czy da się go trochę przerobić. Ale skoro odchodzą od niego dwie rurki, na końcówkę wylotu wody powinno dać się nałożyć własnoręczną deszczownię... pokombinuj, albo pokaż nam zdjęcie...

 

a jako mod, proszę o edytowanie postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda on w akwarium więc ciężko powiedzieć mi czy da się go trochę przerobić. Ale skoro odchodzą od niego dwie rurki, na końcówkę wylotu wody powinno dać się nałożyć własnoręczną deszczownię... pokombinuj, albo pokaż nam zdjęcie...

 

a jako mod, proszę o edytowanie postów ;)

mówisz i masz ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

to prawda że może byc kaskada ale ta opcja mnie nie interesuje. a co zyskam robiąc deszczownie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozprowadzenie wody po całej powierzchni akwarium no i dostateczne napowietrzenie ;) A jeśli woda będzie rozprowadzana po całej powierzchni na pewno polepszy się cyrkulacja wody.

 

Była również mowa o tym, że filtr ten jest za słaby... Jeśli posiadasz otwarty zbiornik (bez pokrywy) to spokojnie możesz dokupić 2 filtr- kaskadę, nie jest to duży wydatek a na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzwyklejszą kaskadę można dostać już za 40-50 zł. Ceny filtrów zewnętrznych owszem są porażające ( ja za swój płaciłam 300zł). Bo czyszczenie filtra zewnętrznego co tydzień mija się z celem- wypłukujesz wówczas dosyć dużo bakterii.

A jakie masz wkłady w tym filtrze? może zwiększ ilość gąbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

dwa rodzaje gąbki i porcelana :cry: powiem że nie wart tych pieniędzy.

zrobiłem właśnie deszczownie ale kurde pękło mi kolanko(nie rozbieralny zestaw :evil: )

teraz łapie mi fałszywe powietrze i nie daje pełną mocą :x muszę spróbowac sklejc jakimś klejem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...