Jump to content

Jak wam się podoba moje akwarium?

michal1003
 Share

Recommended Posts

Co do rybek to za dużo *( zostaw sobie np, gupiki.)

Co do wystroju masz wszystko " na przedniej szybie ", wiec kompozycji też nie ma.

Zastanawia mnie bardzo jedna rzecz, dlaczego na tym filmie jest " tak jak by " niebieskie światło w akwarium ?, ustawiłeś złą temperaturę barw nagrania czy masz, niebieskie oświetlenie ?.

Dokładnie obsada do poprawy. W 30l można zostawić 6 gupików lub bojownika i wrzucić mu jakieś krewetki :) Też się zastanawiałem nad tym światłem ale z tego co widzę to masz świetlówkę Aquael'a więc o ile jest to standardowy moduł to ma temp. barwową 6500K więc wszystko by było w porządku :). Chyba że to zestaw Aquael'a nano reef w tedy masz modułu marine i actinic które się w zasadzie nie nadają do hodowli roślin bo mają temp. barwową 10000K i 20000K i mają zastosowanie w akwarystyce morskiej.

nie no ta ilość ryb to w 30l jest rzeźnia :o - w ogóle taki kształt zbiornika to typowy na krewetkarium a nie żeby tam ryby trzymać.

Krótko mówiąc równie dobrze mógłbyś to całe towarzystwo trzymać w kuli było by równie "humanitarnie"

Poza tym masz za wysokie rośliny z przodu, a na fajną aranżację to niezbyt pozwala kształt zbiornika - mała powierzchnia dna.

ten film to instruktarz - jak nie należy planować akwarium szczególnie obsady :idea:

kamilos ja tez mówiłem o rybkach :) a i co myślicie o dokupieniu henka tych roślinek pod kamilosa postem bo mam zamiar a i nie mam pomysłu na fajne ułożenie roslin i nie wiem co zrobić z tym korzeniem jak zrobić żeby było git i ryb nie wywalam jak zasadzić rośliny no macie jakiś pomysł ????????

Nie nie mamy pomysłu. Pokazałeś zupę rybna i jesteś z tego zadowolony?

Jak Ci ludzie mówią że rybki się męczą to je oddaj, a nie jakieś głupie "heh" zamknij się w szafie z latarka i zobacz czy to tak fajnie jest!

Ogarnij temat: wg tych wytycznych http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=1937

Jak mamy Ci doradzić rośliny zwłaszcza pod trawnik jak nie wiemy jakie masz podłoże, oświetlenie i czy stosujesz nawozy?

Chyba że to kpina?

Pozdrawiam,

to nie kpiny jak doprowadzę do ładu 20l to walne do niego bojka i gupiki,a no i moje podłoże to zwykły żwirek ze sklepu za 4zł :) a i nie stosuję nic tylko tak jak kupiłem to przepłukałem i walnołem i tak jest :) mogę dokupić te roślinki:

Trawka - Eleocharis Acicularis

Heniek-Hemianthus callitrichoides

Mech Jawajski

ile one mniej więcej kosztują?nadają sie do mojego akwarium bo chciałbym zrobić takie akwarium że dużo roślin korzeń czy kamień jakiś na środek i rybki ale nie mogę się ich teraz pozbyć ale biorę pod uwagę to że się męczą

mniej więcej wyobrażam sobie to tak:

tył zarośnięty kabombą,środek kabombą mniejszymi,przód korzen obrośnięty mechem i gdzie żwirek to heniek i trochę trawki a z rybkami to zobaczę jeszcze może zamienię neonki i danio na gupiki zobaczę

wiem o tym że 50 do 100zł ale postaram kupić w marcu bo mam urodziny,chciałbym kupić coś koło 45l 60l nie większe niż 60l bo to co mam tez było na urodziny od siostry ale 2 lata temu :) a i na allegro dużo widziałem ale odbiór osobisty to odpada bo nie ma kiedy pojechać a jedyna miejscowość to lublin do kupienia dlatego myślałem o sklejeniu akwarium własnego :).Akwarystyka droga sprawa ale jak patrzę na moje akwarium to mam kisiel w gaciach i ryj się szczerzy i tak samo mam z moją yamahą dt50r też kisiel w gaciach ale sorry ze się chwalę bo nie ma czym ale mam ją 3 miesiące nie całe :)