Skocz do zawartości

Szablon


3promile
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzają mi się obsuwy podczas dawania ogłoszeń. I chyba nie tylko mnie. Potem widzę dopisek moda z linkiem do regulaminu i nie wiem za bardzo, co nie halo. I chyba nie tylko ja ;)

Może dałoby się podwiesić moduł ogłoszenia w każdej kategorii z wolnymi rubrykami. User wpisze co trzeba i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, skoro podałem cenę z wysyłką, to komunikat chyba jest jasny, że miejscowość nie ma znaczenia...

Regulamin to regulamin. Tak ciężko Ci się dostosować? Ten wymóg był już wcześniej aby w nawiasie wpisywać miejscowość. Możesz zawsze poprosić o zmianę. Ja tu tylko sprzątam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wypowiem odnośnie mojego tematu.. moje ogłoszenie zostało usunięte kilka razy bo nie podałem ceny. a w ogłoszeniu wpisałem wyraźnie ''cena do uzgodnienie'' wiec nie halo.. popieram promila i jestem za aby wprowadzić szablon z rubrykami wtedy każdy wpisze pola obowiązkowe jak przy rejestracji na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wypowiem odnośnie mojego tematu.. moje ogłoszenie zostało usunięte kilka razy bo nie podałem ceny. a w ogłoszeniu wpisałem wyraźnie ''cena do uzgodnienie'' wiec nie halo..

 

REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA

 

 

1.Giełda składa się z następujących działów :

Sprzedam

Kupię

Oddam, przyjmę, zamienię

2. W tytule wątku wpisujemy miejscowość oraz nazwę sprzedawanego/oddawanego/poszukiwanego przedmiotu, ryby tj. [Miejscowość] „nazwa przedmiotu lub opis". Przykład: "[Wrocław] Oddam rośliny", "[Warszawa] Akwarium 54l."

3. W treści musi znaleźć się opis, cena, koszt wysyłki lub możliwość odbioru osobistego, oraz sposób kontaktu ze sprzedającym.

4. Ogłoszenie bez cen będą od razu usuwane.

5. W dziale oddam, przyjmę, zamienię, w tytule oprócz miejscowości, należy wpisać interesującą nas transakcję tj. oddam, przyjmę lub zamienię.

6. Nie można podawać linków do własnych aukcji oraz do innych serwisów internetowych.

7. Sprzedający jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania administracji forum o zakończeniu transakcji poprzez wiadomość PW , wpis w temacie lub opcję: "Raportuj ten post" z dopiskiem "do zamknięcia".

8. Na forum wyrażamy jedynie zainteresowanie przedmiotem, dalsze ustalenia kierujemy do sprzedającego poprzez PW.

9. Oferty w dziale sprzedam mogą umieszczać użytkownicy indywidualni forum, firmy prosimy o w wcześniejszy kontakt z Administratorem.

10. Na forum panuje zasada ograniczonego zaufania, zastanów się 2 razy zanim dokonasz transakcji.

11. Wymagana jest poprawna pisownia.

12. Administracja nie będzie rozstrzygać sporów pomiędzy kontrahentami.

13. Nie stosowanie się do regulaminu będzie skutkowało natychmiastowym ostrzeżeniem lub, w przypadku drastycznego złamania regulaminu, usunięciem tematu.

 

Więc nie hallo ponieważ jeszcze nie tak dawno była awantura użytkowników w dziale giełdy na temat właśnie tych "nieszczęsnych "cen, bo sprzedający pisał "cena na gg" itp. . Stąd nowy regulamin. Pisz jak najbardziej co Ci nie pasuje, może regulamin znowu się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak jest "cena do uzgodnienia" to sprzedający ma zawsze jakąś cenę minimalną w głowie ustawioną. A tak będzie to wyglądało.

k. - daję 1zł.

s. - za mało.

k. - no to ile chcesz?

s. - no nie wiem, a ile dasz?

k. - daję 2zł

s. - za mało.

i tak dalej do 30zł

Więc można od razu podać w jakiej cenie kręci się rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz kwotę jaką chciałbyś uzyskać potem piszesz że cena do "małej" negocjacji i po kłopocie.

a jak to uzgodnienia to zapyta o kwotę..

 

napiszesz cene za duzą to ktoś właczy pomyśli ze zdzierca i wyłaczy..

Czy to nie jest to samo? Zapyta Cię ktoś o kwotę ty mu odpowiesz, on uzna cię za zdziercę i więcej nie odpisze. Różni się to tylko tym że nie będziesz od początku dostawał od zawalenia durnych pytań - ile, tylko od razu konkretne oferty kupna.

 

Jak wystawisz za dużą cenę to każdy pomyśli że jesteś zdziercą i Cię oleje, ale jak cena rozsądna to znajdzie się amator który kupi nawet bez targowania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak jest "cena do uzgodnienia" to sprzedający ma zawsze jakąś cenę minimalną w głowie ustawioną. A tak będzie to wyglądało.

k. - daję 1zł.

s. - za mało.

k. - no to ile chcesz?

s. - no nie wiem, a ile dasz?

k. - daję 2zł

s. - za mało.

i tak dalej do 30zł

Więc można od razu podać w jakiej cenie kręci się rozmowa.

I tak to wcześniej właśnie wyglądało do tego jeszcze jakieś awantury, że ktoś cwaniakuje itp. .

 

no tak.. ale jakaś propozycja ceny jest..

Jaka? "do uzgodnienia"? Ja nie znam takiej kwoty. Podajesz cenę i z głowy. Nie wiem w czym problem? Ja się nie orientujesz ile co może kosztować to robisz tak jak reszta tzn. klikasz :google: i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem tak.

Jakkolwiek byśmy nie ustalili, to zawsze będzie komuś "coś" nie pasować.

Uważam, że rozsądnym wyjściem będzie zrobienie tak:

1: Wskazane jest się podanie ceny w ogłoszeniu. W przypadku trudności z określeniem wartości sprzedawanego towaru zawsze można przejrzeć portale aukcyjne, ogłoszenia i określić cenę +/- np: cena jaka mnie interesuje to około xxpln.

2: W niektórych przypadkach jest to niestety praktycznie niemożliwe. Mówię o rzeczach typu: wykonam pokrywę, zrobię tło itp, itd. Określenie ceny jest wtedy dosyć skomplikowane. Zależne jest od wielu czynników. Więc w takich przypadkach będziemy uznawać zwrot: cena do uzgodnienia na PW/GG.

 

Chciałem tylko podkreślić końcówkę punktu drugiego oraz zapisek z regulaminu giełdy:

8. Na forum wyrażamy jedynie zainteresowanie przedmiotem, dalsze ustalenia kierujemy do sprzedającego poprzez PW.

Wszelkie posty w stylu, jak to ładnie napisał Eskulap-suw czyli:

k. - daję 1zł.

s. - za mało.

k. - no to ile chcesz?

s. - no nie wiem, a ile dasz?

k. - daję 2zł

s. - za mało.

i tak dalej do 30zł

 

Będą karane ostrzeżeniami.

 

 

no tak.. ale jakaś propozycja ceny jest.. kupujesz samochod i co bierzesz go za ta cene co mowi sprzedajacy?? targujesz sie.. a wiele jest ogłoszeń cena do uzgodnienia.. napiszesz cene za duzą to ktoś właczy pomyśli ze zdzierca i wyłaczy.. a jak to uzgodnienia to zapyta o kwotę..

W czym problem? To piszesz tak jak w ogłoszeniach z autami: 100pln(do uzgodnienia).

 

Dział giełda dotyczy konkretnych ogłoszeń sprzedawanego towaru a nie licytacji. To nie jest portal aukcyjny.

 

.. moje ogłoszenie zostało usunięte kilka razy bo nie podałem ceny. a w ogłoszeniu wpisałem wyraźnie ''cena do uzgodnienie'' wiec nie halo..

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, bo założyłeś je w dwóch działach.

 

Sądzę, że moja wypowiedź wszystkich usatysfakcjonuje. Jeżeli coś jeszcze to proszę tu wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...