Skocz do zawartości

[96 litrów] - OGÓLNE - akwarystyczne eksperymenty żniwiasza


Ponóry_Żniwiasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój nowy baniak :)

 

napowietrzanie

 

deszczownia

 

oświetlenie

 

1x 20W T8 Sun-Glo - do tego wkrótce dojdzie gro-lux 18 lub 25W.

 

filtracja

 

Eheim 2073 - wkłady: włóknina, gąbka w pre-filtrze, gąbka, bio mech, ehfilsubstrat, substrat pro, rurki.

 

gatunki i ilość ryb

 

Bojowniki 1 + 3

Gurami 1

Gupiki 3 + 1 :D

Prystelki 7

Cherry 20

Czarne Neony - 5

 

rośliny

 

nie znam nazw

 

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

 

Nutrafin Cycle, Aqua Plus, Waste Control, Plant Gro, Easy Carbo,

Pokarm płatkowany Nutrafin wzbogacony witaminami + suszone dafnie. Jakieś kulki Prawn Food dla krewetek, ale i tak ich nie jedzą ;)

 

parametry wody

 

Mam tylko testy ph, ph = 7,0

 

Centrum dowodzenia:

Dołączona grafika

 

Woda jest nieco mętna po gruntownej przebudowie wnętrza, ale to kwestia czasu.

Dołączona grafika

 

Lewa strona baniaka z nowym korzeniem na którym będą mchy.

Dołączona grafika

 

Prawa strona, na której zaczyna rosnąć "dżungla" ;)

Dołączona grafika

 

Filtr stoi w kącie za baniakiem, nie dają seryjnie kolanka do deszczowni, więc zapożyczyłem z poprzedniego filtra jet flo 100.

Dołączona grafika

 

Jakby ktoś tam dopatrzył się czegoś nie tak, albo nazw roślinek to poproszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne Neony - 5

Już to pisałem dziesiątki razy, ale napiszę jeszcze raz.

Czarne neony, z neonami mają nie wiele wspólnego.

Bystrzyki czarne to nie neony. Wyróżniamy 3 gatunki neonów: Czerwony, Innesa i Zielony.

 

Ten korzeń naturalny czy ceramiczny? Bo już różne cuda widziałem. ;)

 

Fototapeta - lepiej ją zastąpić jednolitym tłem.

 

Na razie nic szczególnego, ale też nie jest źle. ;)

 

PS: Rozgwiazda w drugim akwarium. :shock::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pusto ale wiem ze to swieze akwa wiec jest ciagle ulepszane a i roslinki jeszcze urosna.

Ogolnie spoko tylko jak dla mnie to ten korzen jest nie zbyt ciekawy poprzes swoja barwe.

Ja preferuje ciemne kolory korzeni wiec stad taka moja opinia. Czekam na kolejne postepy.

Powodzenia

 

PS

wywal ta rozgwiazde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba :)

Tą moczarkę dałabym tylko za korzeń, bo w przyszłości może go zasłonić jak się rozrośnie.

Jeśli chodzi o fototapetę to jedna z lepszych jakie widziałam. Przynajmniej nie są to żadne koralowce. Ja bym zostawiła. I tak przecież roślinki niedługo urosną i część przysłonią.

 

Ps.: Bojownik bardzo podobny do mojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Atreyu

 

Ten korzeń naturalny czy ceramiczny? Bo już różne cuda widziałem. ;)

 

Korzeń z korzenia, naturalny.

 

Pusto Szpenio bo było przemeblowanie, to co widzicie na zdjęciach to 50% roślin które były tam kilka dni temu,

wcześniej całe podłoże było w tych małych, a moczarki i te drugie to miałem jeszcze z 5 takich "warkoczy".

Cała powierzchnia akwarium pokryta była wgłębką, ale wyrzuciłem ją jak przyjechał Eheim z deszczownią,

bo zasysał tą wgłębkę pod wodę i jej kawałki fruwały po całym baniaku.

Dojdą tam nowe gatunki roślin, jakieś inne, bo nie chcę mieć wszystkich takich samych.

Rybki za to mają sporo przestrzeni :) W tym drugim baniaku dorasta już kolejna seria krewetek i horda gupików.

 

Gwiazda jest w 'krewetkarium' robi za doniczkę i kryjówkę, krewetki lubią na niej siedzieć.

 

Fotapeta też raczej zostanie na jakiś czas, bo wcześniej miałem ciemne tło i jakoś mi się to nie podobało,

a teraz wyraźnie widać roślinki i rybki, do tego jest raczej jednolita, przedstawia jasnoszare kamienie, a nie jakiś lunapark jak to się widuje :D

Essa i mandy29 chyba podzielają moje zdanie.

 

No to nic, teraz biorę się za oświetlenie i mchy, za jakiś czas pochwalę się co tam zdziałałem ;)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o roślinność to na pewno moczarkę i kabombę przesadził bym za korzeń,a jego obsadził bym mchem,który już wiesz od kogo prawdopodobnie będziesz miał ;) .Z prawej strony też jest mi brak roślin na trzecim planie,tam posadził bym nurzańca,ładnie by tam zakrył.

Ogólnie akwarium na duży plus,ale teraz trzeba jeszcze poczekać,aż roślinki ruszą.

 

 

Ps.Schowaj ten termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin było dużo więcej ale poszły do drugiego baniaka, te co są dość szybko się rozrastają.

 

Korzeń był ciemno brązowy, a po okorowaniu wyszedł kolor jasny, mi się to podoba, a docelowo mchy na niego przyjdą.

 

Przerobiłem tą deszczownię i pokrywę baniaka, teraz już nie sterczy tak bezsensownie na środku akwarium, dam później foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update 8-)

 

Dzięki uprzejmości Janusza do baniaka doszło parę rodzajów mchu, który zamocowałem do korzeni i czekam "aż ruszą" ;)

 

Deszczownia Eheima wyleciała, a na jej miejsce przyszła stara od Jet Flo 100, w której rozwierciłem dziurki na tyle, żeby strumień wody nie robił zamętu gdy filtr idzie na maxa. Teraz jest mniej widoczna na bocznej szybie, kolor rozsądniejszy i żadnych głupich napisów.

 

Dżungla się rozrosła, tutaj info dla wszystkich którzy się śmiali, że mam za słabe oświetlenie itd - zobaczcie post z poprzedniej strony z 06.10.2010 jak wyglądały roslinki, a jak wyglądają dziś po 19 dniach - sama żarówka Sun Glo 20W od 8:00 do 20:00 i 2ml Easy Carbo codziennie z rana. Raz na jakiś czas nawóz z Nutrafina około 30 mililitrów.

Efekt - po 19 dniach roślin jest 4-5x więcej. Więc nie mam powodów do narzekań.

 

Mchy na razie obserwuję, nie widzę żeby gniły, wyglądają dobrze.

 

W wodzie trochę syfu bo przestawiłem jedną "deskę", na szybie wyszły mi jakieś syfy po kuracji flubenolem (dzięki za wskazówki Ruda178 i 3promile, robaków już nie ma) i podmiance 50% (+ gruntowne czyszczenie filtra i mediów). Ale to się ustabilizuje.

 

Dzięki Szpeniowi78 mam 3 helenki, które powoli rozprawiają się z inwazją zatoczków.

 

Ze wzrostu roślinek jak pisałem - jestem zadowolony, zobaczcie sami różnicę, muszę rozsadzać rośliny i przenosić do zapasowego 60l bo się przestają mieścić.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Link do youtube, raz działa raz nie. ----> http://www.youtube.com/watch?v=DsfeBFtT0NI

 

Dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy doradzali mi w ciągu ostatnich tygodni, dzięki wam moja kontrola nad baniakiem jest coraz większa.

 

Zakupiłem testy, jutro wrzucę wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co szału nie ma.Ten korzeń jest .... ale jak go mech zakryje to może będzie wyglądać dosyć fajnie.

Rośliny to wsadzone trochę na "odwal się".

Tło nie jest tragiczne , ale może bordowy lub filetowy brystol??

Bojownik zaj....y , piękności. Nie chcesz się go może pozbyć :?: Jak coś to ja pierwsza w kolejce :)

Nurzaniec by Ci się przydał na tył i byłoby nawet słitaśnie :)

I to by było na tyle.

to pisałam ja .....kulka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki pójdą na boki a korzeń na środek jak znajdę czas :)

Bojownik jest jeszcze ładniejszy w realu, bo widać takie lekko złotawe cętki na głowie, w 60l pływa już nowszy model, młodszy,

kolorystyka ta sama, ciemny, ale z tymi płetwami w stylu "crowntail" no i przy tym ciemnym ubarwieniu ma nieziemskie opalizujące jasno-niebieskie oczy. To będzie hit gdy podrośnie ;)

 

Nurzaniec będzie jak upoluję w końcu, bo nie ma w okolicznych sklepach.

Tło będzie niebieskie, dziś pojadę po kawałek materiału i zrobię jak Play.

 

Co wy z tym korzeniem macie :D ??

 

Akwarium mi się nie podoba bo wygląda trochę sztucznie może przez te korzenie i przez nie ułożone roślin odpowiednio

 

Może przez kolorowe roślinki, ale mi się podoba, robię baniak bez wzorowania się na nikim, zobaczymy co z tego będzie za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ponóry jest nie źle,ale kurcze przydało by się ,być może i powtórzę ale warto abyś pamiętał o tym, żebyś porozdzielał te wszystkie roślinki,bo na razie jest tam troszeczkę chaos.Brak mi roślin na pierwszym i drugim planie.Te co masz to wysokie i za bardzo pozarastają z przodu.

Korzonek ,wiadomo jak zarośnie będzie cudo,bez apelacyjnie.

Ogólnie jak wszystko poukładasz,to zarombisty plus i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był restart, na zdjęciach różnice słabo widać, ale to wogóle inny baniak jest :)

Inaczej jest sprzęt zamocowany, wyleciało pół wiadra roślin.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tło zmienię na jednolite, chyba błękitne, a potem oświetlenie nowe będzie, do tej pory już nic nie ruszam i obserwuję mchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update, choć zmian niewiele, do tyłu doszedł jakiś anubias z trójkątnymi liśćmi, mchy ruszyły, czekam na oświetlenie nowe 2x28W T5.

 

Podejrzałem u innych tła z materiału i też takie zrobiłem, nie wiem jeszcze czy je rozciągnę na gładko, czy jeszcze bardziej pomiętolę,

bo fajnie to według mnie wygląda i refleksy światła od tafli wody fajnie odbija.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...