Skocz do zawartości

[ 120 L ] 21.07.2011 Bez pomysłu po restarcie


Essa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No Kamil myslałem, ale niestety nie mam na czym zamocować tego mchu. Wszystkie łupki wydałem znajomemu

wystarczy zwykła siatka tzn. dwie i pomiędzy dajesz mech i wyrasta górą po czasie zarasta cała siatkę i wystaję tylko trawniczek ;) a siatka jakaś z dużymi oczkami takimi ok 0.7 cm powinna być w sam raz może nawet 0.5cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gościu :o:o:o cud malinka --naprawdę super .

Roślinki przepięknie ruszyły i ten mech na korzeniu---------to ekstra jest ,bardzo ładnie tam wygląda.

Jedno co mi nie pasuje ,to wywal te hoki stojące na pierwszym no może drugim,prawie drugim planie obok zwartki po prawej stronie .Wcale ta roślinka tam nie pasuje .

Akwarium na duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

bardzo ładne tylko jakąs małą trawke na sam przod daj i moze jak dasz rade to odsun rosliny awlaszcza tą czerwona z przodu do tlyko i trawnik daj.

ŁAdnie:D

 

 

 

stosujesz Co2?

 

Mech ładnie zarosniety.a od anubiasa to lodyge masz nad zwirem czy pod ? jezeli pod to bedzie gnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dosyć dawno nie pokazywałem się na forum co wiąże się z brakiem aktualizacji. Ztym właśnie zamiarem podjąłem dzisiaj próbe doprowadzenia do porządku mojego zbiornika. Jak mi się to udało sami oceńcie.

 

Restart zrobiłem jakieś 4 miesiące temu (czyt. styczeń/ koniec grudnia), z ważniejszych zmian:

 

- podłoże: ASII, bazalt, ziemia ogrodowa + kulku gliniano torfowe.

- oświetlenie 2x18w OSRAM COOL Day Lightv 865/865

- nawożenie : na chwilę obecną nic poza Potasem

 

Obsada:

 

18x Neon Inessa

1+1 Bojownik

5x Kirys Pstry

 

 

Obsada na chwilę obecną nie jest za dobra. Większość ryb padła poprzez zaniedbanie zbiornika.

Większość forumowiczów wie o co chodzi.

 

Czekam wasze opinie.

Pozdrawiam

post-6106-13685163794356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o:o:o

Chłopie jestem pod maga wielkim wrażeniem----szok.Prześlicznie wyglądające akwarium. :shock:

Po za schowaniem termometru nic nie rób----nawet nie wkładaj rąk do akwarium----nie masz po co. ;)

Jeśli pozwolisz rotali ,tej z tyłu troszeczkę podrosnąć,to jeszcze piękniej będzie to akwarium wyglądać.

Twoje akwarium jest na wielki plus,widać starania w gigantycznie pięknym akwarium---normalnie nie mogę się zachwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium szkoda że ja nie mam takiej ręki do tego mimo mojego wielkiego zamiłowania no ale cóż może dzisiaj pokaże moją szklankę po kilku metamorfozach ;) Dokupiłbym na twoim miejscu ze 2 samiczki dla bojownika i kilka neonek . A i najlepszą moją opinie o tym akwarium wyrazi to zdjęcie ;)

post-6023-13685163794893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich po długiej nieobecności.

Dosyć dawno nie dokonywałem żadnej aktualizacji, więc chyba przyszedł na to najwyższy czas.

 

Akwarium z powodu zaniedbania musiało zostać uruchomione od nowa, więc postanowiłem dokonać paru poprawek, na chilę obecną nie mam żadnego konkretnego pomysłu na aranżacie. Duża ilość mchów i roślin padła po ataku krasnorostów i zielenic.

Po 4 tygodniach od restartu widać, że mech na korzeniach zaczyna odżywać, czas pokaże co z tego wyjdzie.

 

Oceńcie sami co wyszło mi tym razem. Czekam na wszelkie sugestie.

(wybaczcie, że zdjęcie nie obrobione, ale po prostu nie chciało mi się z tym bawić )

 

z góry dziękuje za wypowiedzi

post-6106-1368516487822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystałabym w jakiś ciekawy sposób tą wgłębkę, która się "marnuje" przy tafli wody.

Tutaj jest pies pogrzebany, już mam dość tej rośliny, bardzo dużą jej ilość po prostu wyrzuciłem. Nie mam pomysłu co z nią zrobić, i właśnie dlatego pływa luźno po powierzchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam po mojej bardzo długiej nieobecności ;)

 

Postanowiłem pozbierać resztki z mojego poprzedniego akwarium zaniedbanego z powodu pojawienia się jakiś czas temu dodatkowego członka rodziny :) Roślinność nie wygląda za ciekawie, wszystkie mchy to zbieranina najlepszych gałązek spośród zepsutych. Tak więc nie oceniajcie surowo. Roślinki muszą się znowu zakorzenić i rozwinąć. Zdjęcie robione telefonem także przepraszam za jakość.

 

A więc tak, obsada:

 

30x Neon Inessa

8x Kirys Pstry.

 

Czekam na wszelkie sugestie z waszej strony ;)

 

Pozdrawiam

Essa

post-6106-13685171660037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...