Skocz do zawartości

[25l] Ogólne - monix


monix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam pytanie co sądzicie o moim akwarium? Mam je od ponad miesiąca i jak na razie nie miałam żadnych problemów z jego utrzymaniem. ;) … być może jeszcze za wcześnie by mogły wystąpić?!?

 

Akwarium 40x25x25cm 25l profilowane.

 

Parametry wody:

NO3 10mg/l

No2 0

GH >16

KH 6

pH 72

 

Obsada:

3 x Gupiki (samce) + 16 maluchów- wydam jak tylko podrosną (jak na razie mają się dobrze i rosną szybciutko), samice już oddałam.

4 x Danio

1 zbrojnik

 

Piszcie jeśli macie jakieś uwagi.. wszystkie posty chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję wszystkim za opinie. :D

Chętnie skorzystam z waszych rad i jutro kupie czarny brystol - myślę, że faktycznie akwa będzie ładniej wyglądać.

 

szak123 - co do gupików to wole pozostać przy moich 3 samcach ( 3 samiczki już oddałam) ponieważ nie potrzebuję już więcej maluchów w moim i tak małym akwa. Teraz mam ich 16 --> (oddam jak tylko podrosną) ewentualnie zostawię sobie 1 samca z własnej hodowli ;) Co do zbrojnika to dostałam go od znajomego i może faktycznie będzie mu lepiej w jego poprzednim akwarium 200l. Nad danio muszę jeszcze pomyśleć....

 

jellyfish - fajnie, że Tobie się podoba, bardzo się cieszę tym bardziej, że to moje pierwsze akwa ;)

 

Co do ogólnego wyglądu macie jeszcze jakieś uwagi? oprócz tej fototapety, której jutro się pozbędę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium, jedno z tych co pokazuje że w mniejszym zbiorniku też można bardzo fajnie wszystko urządzić.

Ludzie czepiali się tutaj fototapety, w sumie bardzo źle nie jest, ale trochę zlewają się z nią roślinki i rybki, przez co to co jest w środku zbiornika traci na wyrazie.

 

Ta omszała kulka wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Poniżej wklejam fotki po zmianie tła. Na razie jak widać tło jest granatowe (miało być czarne), ale w sklepie, w którym byłam nie mieli czarnego brystolu, a ponieważ ostatnio jestem zalatana i mam mało czasu na chodzenie po sklepach to nie szukałam w innych, co nie zmienia faktu, że prędzej czy później tło i tak będzie czarne ;-)

 

Dołączam również fotki moich pięknych gupików zarówno dorosłych jak i maluchów :lol: fotki są nieco zamazane ale i tak w miarę odzwierciedlają ich piękne barwy.

 

zielonyogrodnik--> dlaczego mam wyłączyć bąbelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,,,,, nie rozumiem cie ogrodnik po top jest filtr żeby napowietrzał także ,,,, chcesz rybki podusić???

 

Jak zwykle ogrodnik pisze lepsze rzeczy niż Andersen, to tu ma trochę racji.

Może wyjaśnię. Filtr jest przede wszystkim po to aby filtrować, ale przejdę do rzeczy:

 

Wodę napowietrza głównie ruch tafli wody, a nie te bardzo fajne i widowiskowe "bombelky". Które prawie się nie rozpuszczają i dolatują do tafli wody.

Sam miałem akwarium z odłączonym napowietrzaniem, pomagałem w opiece nad takim w którym też bąbelki były wyłączone, obecnie mam kaskadę - bąbelków zero. Nigdy nie zaobserwowałem objawów przyduchy. ;)

Ba, podczas podawania co2 np. z bimbrowni takie dodatkowe napowietrzenie w dzień byłoby niewskazane.

 

W każdym razie - w tym konkretnym przypadku to obojętne.

Właścicielka akwarium [i ryby] nie zauważą różnicy między opcją "bąbelky" on, a off. ;)

Tutaj to estetyka.

 

A żeby nie było że OT. Wymień ten termometr na zwyczajny. Paskowe są bardzo, bardzo, bardzo niedokładne i mierzą temperaturę szyby, a nie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj ta wazelina!

Mi się nie podoba. Co prawda moje pierwsze akwarium było 100% gorsze, ale ten korzeń wygląda jak jakiś wulkan, żabiennice na 1 planie to nie za dobry pomysł. Jak się rozrosną to nawet ryb nie będzie widać. Biały żwirek kuje w oczy (kwestia gustu).

Do tak małego akwarium lepszym rozwiązaniem byłyby rośliny drobne. Nie jestem pewien, ale ja uważam, że nie miałaś planu "na karce" zanim zakładałaś to akwa, a warto ładnie sobie naszkicować, gdzie jakie rośliny zasadzić, jaki kształt korzenia wybrać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Na początku chciałam wam powiedzieć, że znalazłam chętnego na moje 4 Danio i takim oto sposobem trafią one do 200l akwa już w sobotę. Trochę szkoda mi je oddać (przyzwyczaiłam się już do nich), ale macie racje skoro mają okazję trafić w dobre ręce i do dużo większego zbiornika to po co je męczyć.

 

A tak to nad ogólnym wyglądem mojego akwarium też rozmyślam. Chciałabym wymienić podłoże na jakieś ciemne, może z tymi roślinkami też cos pokombinuje, ale to dopiero jak wydam moje młode gupiki (czyli za jakieś 2, 3 tygodnie). A może doradzicie mi jakieś podłoże? I co myślicie o tym korzeniu? Szukać mniejszego?

 

Jeśli chodzi o bieżące, mniejsze zmiany to zmieniłam termometr na wewnętrzny i przykręciłam bąbelki na minimum :D

 

Evelyn dzięki za komplementy dla mojego pięknego gupika :D mi też się on bardzo podoba, choć moim faworytem jest ten srebrny z czerwono-żółtym ogonem :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń możesz inaczej ułożyć, np. trochę go zakopać i zobaczyć jaki efekt będzie.

Możesz też go siekiera na pół przerąbać i wyjdą jakieś fajne nowe kształty ;)

W tak małym akwa, korzeń lepiej dać na którąś ze stron akwarium, bo jeśli umieścisz go w centrum to będzie on przyciągał zbyt dużą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej kaskadzie także nie ma bąbelków,,,, bo woda jest zawsze na full nalana praktycznie,,,, a nawet przy podawaniu CO2 z butli nie zauważyłem jakiś niepokojących zachowań,,,,, ale to w kaskadzie lustro wody jest w ciągłym ruchu i myślę że inaczej niż w wew,,, sam mam fzn-2 albo 3 nie chce mi się iść zobaczyć :P ,,,,, i różnica wgl w cyrkulacji jest ogromna,,,, jeszcze gorzej jest przy strumieniu skierowanym w dół,,,, dlatego ja zawsze starałem się mieć otwarty ten wężyk nad powierzchnią wody ,,, nie wiem czy to coś daje,,,, w końcu O2 to też gaz rozpuszczalny w wodzie i te bąbelki też się muszą po części rozpuszczać,,,, bo jaki wtedy jest sens montowania pompek napowietrzających (napowietrzaczy),,,, skoro one prawie wgl nie wzbudzają powierzchni a coś muszą dawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...