Skocz do zawartości

[49,6L] Muszlowce


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Witam, Aktualizacje robię bardziej z nudów, bo aranż zbytnio się nie zmienił, nic do przodu...

 

Nie mogę znaleźć nigdzie blyxy i ładnych cryptocoryn.

Zastanawiam się czyby nie dać pod żwirek ziemi.

 

Obsada trochę się zmieniła. Najpierw dodałem 3+3 P. Wingei, ale jako, że ogólnie przyjęto że powinno być więcej niż 1 samica na 1 samca to dokupiłem dziś 1+3 P. Reticulata, pięknego czarnego samca i 3 samiczki - typowe pawie oczka.

Doszły dziś również 2 ampularie, jedna jest żółta, druga zaś brązowa.

 

Z roślin doszła pare sztuk Hygrophili Polyspermy i nurzańca (niestety według moich oględzin to jest ten gigantea, jak się rozrośnie to wyląduje w 200L)

 

Na razie baniak wygląda jak wygląda, ale spowodowane jest to tym, że nie mam tych roślin co potrzebuje :(

 

Zdjęcia:

 

P. Wingei

Dołączona grafika

 

Żółta Ampularia

Dołączona grafika

 

Akwarium

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Brązowa ampularia

Dołączona grafika

 

Gupiki jeszcze w worku

Dołączona grafika

 

Jedna z samic

Dołączona grafika

 

Z ryb to już będzie tyle. Ewentualnie mogę z czasem P. Wingeii podmieniać na P. Reticulata i może dokupie P. Ramirezi

Krewetki/ Raczki orange/puer zamieszkają dopiero jak już będzie kopa roślin, nie zależy mi na aranżacji, lecz na tym by te stworzenia miały gdzie schować łebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmian jest, ale to nie znaczy, że idę do przodu, ciągle stoję w miejscu, a może nawet się cofam ?

 

Hygrophilia difformis zrobiła "pa pa" na jej miejsce dałem niedawno kupioną hygrophile polysperme, ładnie szybko rośnie, to z niej chce zrobić busz.

 

Widać bąbelki, zrobiłem dziś dużą podmianke (50% ) bo usuwałem mechanicznie glony, a troche tego było.

Z ryb to tak :

Jedna para endler zrobiła "pa pa"

Młodych gupików mam już z 20, ciekawe ile sie ich utrzyma.

 

Dołączona grafika

 

Moja ulubienica

Dołączona grafika

 

Ekipa

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomysł dróżki, nie jestem za. Mam wrażenie, że w planach masz coś w stylu drogi z łukiem mchów... Nie przemawia do mnie aranżacja na siłę- wolę naturalność, nie plaże, dróżki, lasy itp. Cała reszta natomiast jest ciekawie skomponowana (nie dróżka), rośliny prezentują się pięknie i zdrowo (chciałabym żeby u mnie w akwarium było podobnie). Jeśli uda ci się zrobić "busz", to jednak będzie mi brakowało roślin pierwszego planu. Jakiegoś drobnego trawniczka, lub innej zieleniny. Co do ogólnego wyglądu podoba mi się, choć nie mogę się przekonać do tego kontrastu piachu ze żwirem. Czekam na aktualkę kiedy już baniak zarośnie i będziesz miał ten swój busz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiany są takie, że doszedł jeden czerwonawy korzonek i troche roślin.

Plany i tak się zmieniły, baniak ma być bardziej dziki, na razie wrzucam do niego chaszcze jakie załatwie, z czasem będę to redukować i tworzyć jakiś ciekawy lekko dziki aranż.

Na miejsce tych "patyków" przyjdzie jeszcze z 2-3 małe czerwonawe korzonki, dodałem też łupinę kokosa.

 

Z roślin mam:

 

Bacopa monnieri

mikrozorium pteropus

hygrophila difformis

hygrophila polysperma

pistia stratiotes

egeria densa

cabomba aquatica

cryptocoryne wendtii brown

cryptocoryne affinis

 

W większości są to strzępki, ale z czasem jak dodam jeszcze roślin i powinno być good.

Dopiero jak będzie więcej roślin i kupie easycarbo zajmę się kupnem reszty obsady.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni korzonek był lepszy. Owinąłbym tę bramę różowymi girlandami i umieścił napis "ALOHA".

Ja wiem, że nie jesteś miłośnikiem baniaków HT, więc na tym skrzyżowaniu nie będę ci proponował sygnalizacji świetlnej, ale taki malutki znak

 

Dołączona grafika

 

albo taki:

 

Dołączona grafika

 

by się przydał, bo jak wiadomo ampularie permanentnie wymuszają pierwszeństwo

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no muszę powiedzieć ,że robi się coraz ładniej i na pewno zielono.

Co można by dodać ,to obsadź ten korzeń jakimś mchem ,może weepingiem albo taiwanem.

Ogólnie co raz lepiej. ;)

jeśli się posłuchasz Janusza, to chyba trzeba by było przesunąć do tyłu korzeń, bo jak mech urośnie to zasłoni cały tył akwarium.

 

a może go jakoś przekręcić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta twoja ulubienica już się rozmnażała?

Masz na myśli czy puściła młode? Tak, puściła, aktualnie jej brzuszek rośnie, ciekaw jestem połączenia czarnego samca z samica która ma żółtą płetwe...

 

No no muszę powiedzieć ,że robi się coraz ładniej i na pewno zielono.

Co można by dodać ,to obsadź ten korzeń jakimś mchem ,może weepingiem albo taiwanem.

Ogólnie co raz lepiej. ;)

Dziękuje, ten korzeń prawdopodobnie dostanie jakiś mech, a jak nie ten, to inne, bo planuje dodać tego drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...