Skocz do zawartości

podatek dochodowy od akwarium


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą w radio program trzeci usłyszałem ze jeżeli ma się akwarium powyżej 700l to trzeba zapłacić podatek dochodowy. Może na chwile obecną mnie to nie dotyczy, ale w przyszłości kto wie.

 

Na szybko znalazłem coś takiego

 

 

http://www.infor.pl/wskazniki/podatki/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/224,Dzialy-specjalne-produkcji-rolnej.html

 

Może coś wiecie na ten temat.

 

Ahaed, lepiej zastanów się nad nowym baniakiem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam haka :). W ustawie jest wyraźnie napisane:

 

j) hodowla ryb akwariowych powyżej 700 dm3 objętości akwarium, obliczonej według wewnętrznych długości krawędzi

 

A kto mi powie, że ja mam hodowlę :D . Hodowla = rozmnażanie = sprzedaż. Żeby to udowodnić skarbówka nie ma szans ;).

 

Myślę, że chodzi im bardziej o hodowlę ryb "jadalnych" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ciekawe czy jest to zgodne z przepisami unijnymi? Czy znowu nakradną kasy a za rok się okaże, że to było bezprawne. Jak to ma miejsce coraz częściej w naszym pięknym kraju.

Hmm...ja bym dał ten podatek już od 2l akwarium. Skoro masz na akwarium to na życie też masz. Wiec posiadanie zbiornika jest już przejawem "bogactwa". A od tego trzeba odprowadzać podatki.

Hmm... jeszcze jedno. Nie wiem czy to ważne, ale z działu giełda także powinny być odprowadzane podatki od wzbogacenia :D.

23% Vat-u do każdej sprzedanej krewetki :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy tak: powyżej 60 roku życia usypiamy ludzi. Wiecie ile zaoszczędzimy na wypłacaniu świadczeń emerytalnych ?? :D :D

Wiek emerytalny jest co roku przedłużany :). Mam koleżankę w pracy, której brakuje dwa lata do emerytury już 5 lat :mrgreen: . Jak sam napisałeś, kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy. Niedługo opodatkują powietrze bo nim oddychasz, paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę. To samo mogłabym powiedzieć o mandatach za nie sprzątnięcie psich odchodów, chodź lepszym porównaniem będzie pseudo hodowla psów i kotów - myślicie że oni płacą podatki?

Martwy przepis, no bo chyba nie wierzycie że będą chodzić z domu do domu i sprawdzać kto ma takie akwa. :P

Chyba że ktoś ma zarejestrowaną działalność...

 

Swoją drogą znalazłam taki artykuł:

 

http://gospodarka.dziennik.pl/pit/artyk ... datek.html

 

Skoro tak, to doskonale można zrobić akwarium o pojemności 699l i już nic nie mogą zrobić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red ma racje to chodzi chyba tylko o tych którzy sprzedają te rybki komercyjnie,,,, bo tam się płaci podatek od dochodu a nie wiem jak wy ale ja dochodu z mojego akwa nie mam ;) nikt mi monet do akwa nie wrzuca,,,,,, no chyba że można tak nazwać wymianę w zoologu narybek za jedzenie itp. :o:lol:

Lecz na nas to też się może odbić droższą ceną ryb,,,,, pochodzących z polskich hodowli,,,, lecz i tak pewnie i oni tak się postarają żeby im nic nie udowodniono :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek klimatyczny trzeba zawsze płacić może słyszałeś nazwę taxa to jest to samo

Na wczasach płacisz "opłatę klimatyczną" a nie "podatek klimatyczny". Podatek to byłby płacony gdyby taki właściciel ośrodka wystawiał na to paragon lub FV. A wszyscy wiemy, że kasa idzie prosto do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...