Skocz do zawartości

Neon innesa czy neon czerwony?


Qunik93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W naturze oba gatunki pływają w ławicach.

 

W akwariach praktycznie też...jednak moim zdaniem Innesa trochę mniej niż czerwone. Prawdopodobnie jest to spowodowane wieloletnią nieselektywną hodowlą nastawioną tylko na ilość, ryby po prostu tracą naturalne instynkty.

Jednak w momentach strachu/stresu podczas np. prac porządkowych w akwarium, albo gdy w akwarium znajdzie się jakiś naturalny drapieżnik np. skalar, to neony zbijają się w ładną ławicę.

 

Pamiętam jak dawno dawno temu miałem Inneski, cały czas trzymały się razem niezależnie od sytuacji. Obecnie też je hoduje, trzymają się razem, ale już tak jakoś mniej i często się rozłażą po akwarium. Znajomy też ma innesy, z innego źródła i jemu... praktycznie w ogóle się razem nie trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie trzymały nawet jak skalar przeganiał to robił się motłoch. Tak jak Atreyu napisał tylko ja sądzę że innesy zawsze zbijają się w ławicę w momentach stresu itp nawet w literaturze o tym piszą więc coś w tym jest. Z tą hodowlą na ilość też jest to możliwe ;D Ale to wszystko można pozostawić losowi lub jeżeli ktoś ma rzetelnego sprzedawce to zdać się na jego doświadczenie i zapytać czy Ten neon innesa pływa ławicowo?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon innesa i czerwony to to samo chyba. Niczym w ubarwieniu się prawie nie róźnią.

Nie, to nie to samo.

Tak jak mieczyk i platka, ten sam rodzaj, ryby podobne, ale się różnią.

 

Do różnic między innesami a czerwonymi doliczę jeszcze to że czerwone trudniej rozmnożyć i ze względu na wielkość potrzebują ciut większego akwarium niż Innesa.

Mi osobiście bardziej, zarówno wielkościowi jak i kolorystycznie podobają się inneski.

 

Z tym zbijaniem się w ławice populacji akwariowej jest różnie, widziałem parę razy filmy przedstawiające neony w naturalnym środowisku i tam nie było mowy żeby się rozłaziły same czy coś, zresztą to naturalna cecha przystosowawcza zwierząt stadnych/ławicowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na początku jak je kupiłem pływały w ławicy, może bały się skalarów. Ale jak zauważyły że skalary nic im nie robią. To każdy w swoją stronę. Czasem jak je jakaś rybka wystraszy zbiera sie mała grupka 10szt i pływają w ławicy. Czasem w różnych akwariach widzę jak neon zielony ładnie pływa w ławicy. Tylko który to jest prawdziwy neon zielony? Zwinnik Costello (Hemigrammus hyanuary) czy Neon Zielony (Paracheirodon simulans) oba w nazwie "Neon zielony". Są jeszcze neony diamentowe (Paracheirodon innesi "Diamond") ale wyglądają prawie jak innesa. A spotkał sie ktoś z tym złotym? Neon złoty(Cheirodon axelrodi "Gold") Ciekawe czy lepiej pływają w ławicach.Są jeszcze (błekitny) Inpaichthys kerri ale to już nie neonki i tylko samce niebieskie. I nawet nie wiem czy ładnie pływaja w ławicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...