Jump to content

Kostka lipowa.


S'Sayan
 Share

Recommended Posts

No na końcu rurki która prowadzi do akwarium umieszczasz dyfuzor np. kostkę lipową, szklany dyfuzor... Kostka moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem. a co do tego co2 to zainstaluj sobie na tej rurce prowadzącej do akwarium zaworek przeciwzrotny. Na noc nim zamykasz dopływ co2 do akwarium ;)

Link to comment
Share on other sites

Najpierw odpowiednie światło. Powyżej 0,5W/l. Prawidłowe nawożenie. Potem bimbrownia a do niej tak jak pisze w temacie kostka lipowa bo to na początek najprostsze rozwiązanie. Potem można robić jakieś dyfuzory własnej konstrukcj ale to już dużo zabawy :)

Link to comment
Share on other sites

Nom tak ale to CO2 ma cały dzień sobie powoli lecieć czy jak???

 

 

Mam jeszcze pytanie jak się robi to co2 z kwasku i sody to kwasek ma być odrazu w płynie czy w proszku i dopiero zmieszać z wodą ???

Link to comment
Share on other sites

Tak leci sobie przez cały dzień jak światło w akwa gaśnie to odłączasz bo rośliny z tego nie korzystają.Kwasek i soda robisz tak: kwasek w roztworze wodnym nasyconym tyle że już nie chce się w wodzie rozpuszczać. Powoli kapie na suchą sodę. Odsyłam Ciebie do innych w tematów w których to zagadnienie było wałkowane ziliard razy.

Link to comment
Share on other sites

Ok czyli w moim akwa 25l żarówka minimum 12,5 W tak??? Ona ma się cały dzień świecić???

( od jakiejś godz do jakiejś godz u mnie prosto w akwa daje słońce nieraz to też musi być włączona???)

Link to comment
Share on other sites

12 godz to maks świecenia. Ustaw tak akwa żeby słońce nie dochodziło bo będziesz miał wysyp glonów. Co do żarówki to jest jakiś przelicznik jeżeli używasz energooszczędnej. Nie radze ci używaż zwykłych bo grzeją i mniej światła produkują. Najlepiej zamontować małą świetlówkę kupić moduł a Aquaela lub poszukać gotowej lampki na allegro pod frazą "mini".

Link to comment
Share on other sites

Zastanów się nad tą bimbrownią,ba na samym początku ona bardzo mocno pracuje i można mieszkańców zagazować.Znam takich co zagazowali i to w o wiele większych akwariach.

Ja jeśli mogę to proponuję kup sobie easy carbo,to co2 w płynie wystarczy na twoje akwarium bez stosowania bimbrowni.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw odpowiednie światło. Powyżej 0,5W/l. Prawidłowe nawożenie. Potem bimbrownia a do niej tak jak pisze w temacie kostka lipowa bo to na początek najprostsze rozwiązanie. Potem można robić jakieś dyfuzory własnej konstrukcji ale to już dużo zabawy :)

Bzdura.

viewtopic.php?p=150682#p150682

 

Art, bimbrownia może chodzić całą dobę. Jeżeli nie masz niskiego KH, to za dużo gazu się do wody nie rozpuści. A zakręcić/ odkręcić często można zapomnieć.

 

PS: Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Korzystaj z opcji szukaj!

Link to comment
Share on other sites

No a jak bym kontrolował ilość CO2 w wodzie za pomocą takich małych zaworków.

Jak by było za dużo to zawsze można zakręcić.

 

A może lepiej na sam początek uzyskiwać to CO2 z sody i kwasku cytrynowego. Bo tam jak sie nie chce CO2 w akwa to sie nie dodaje kwasku i już.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
 Share

×
×
  • Create New...