Skocz do zawartości

Filtr Kubełkowy "Kubełek"


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość w związku z moimi błędami.

 

 

Teraz przejdę do rzeczy: :o

 

Chciałbym zrobić filtr kubełkowy. Akwarium w jakim bym tego kubełka używał to akwa o pojemności 25l (normalnie mam 100l).

 

Chciałbym zrobić coś typu: http://www.czerwonolicy.waw.pl/znajomi_05f.htm lecz mniejsze.

 

Teraz moje pytania:

 

1. Jaki zbiorniczek potrzebny na filtr (ile litrów i co to ma być za zbiornik)

 

2. Czego użyć to przeprowadzenia wężyków, kabla??? Zawsze jak robiłem sobie takie prototypy to miałem głownie problem z kablem) :ugeek:

 

3. Czym ja mam go uszczelnić??? (klej na ciepło zdałby egzamin???) :mrgreen::mrgreen:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :aniol_diabel: :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w paincie narysowałem schemat działania filtra:

 

1. http://img63.imageshack.us/i/akwa1.png/

2. http://img135.imageshack.us/f/akwa2.png/

 

 

Wydaje mi się, że Foto 1 bezie lepiej filtrowało gdyż woda z akwarium będzie równomiernie się przemieszczała w filtrze.

 

Który lepiej zrobić???

 

Atreyu: Czerwona czcionka jest zarezerwowana dla moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kubeł będzie szczelnie zrobiony to zassie do pełna wodę i pompka będzie w zanurzeniu bo jakby nie była to by się zapowietrzał co chwile i byś widział że coś nie gra.Dla inf pompka nie psuje się od działania w powietrzu tylko od przegrzania bo jak jest w wodzie to się chłodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z czego wykonać ten cały zbiornik????

 

Mam 2 propozycje:

 

1# Iść do sklepu i kupić grubą złączkę rur PCV.

2# Pojeździć po śmietnikach ( nie ze ja śmieciarz jestem ) i znaleźć jakąś butlę z dużą zakrętką??? ( w tych śmietnikach na butelki)

 

 

Mogę użyć zamiast kropelki czy super glue kleju, którym tata rynny na dachu skleja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełek prawie gotowy. Muszę jeszcze uszczelnić kabel i gotowy do użycia.

 

Koszta:

 

Rura PCV - 4zł

 

2x Zaślepka - 3zł/szt.

 

Złączka do rur PCV - 6zł

 

Takie jakby dławiki czy coś w tym stylu (do zrobienie przepustu) - 2,50 zł/szt ja musiałem kupić 2

 

Pompka, ja miałem stary filtr. Wziąłem od niego samą głowice i działa. Jak tego nei masz to tez jakieś 40/60 zł byś musiał liczyć.

 

20zł + +/-50zł (pompka) = 70zł

 

EDIT:

 

Kubełek gotowy.

Wszystko szczelne.

 

Teraz 2 pytania:

 

1. Co ja mam do niego za filtry włożyć. Mam kamienie od akwarium, takie nie za wielkie. Mogę zamiast tej gąbki te kamyczki włożyć???

Jakiego filtra mogę tam jeszcze użyć???

 

2. Wszystkie części są nowe. Co zrobić, żeby dokładnie wszystko wypłukać???, żeby rybkom nic nie było???

 

 

Dodam dla tych osób, które robią taki kubełek, że kwestie kabla można zrobić za pomocą lutownicy.

Trzeba wziąć i przeciągnąć przez wywierconą dziurę kabel i wszystko dookoła zatopić w tym plastiku. Warto mieć jakiś kawałek, który można stopić.

 

Foto wkleję później.

 

Atreyu: Jeśli od napisania posta nie minęły 24h to używaj opcji edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...