Jump to content

Jakie ryby do 8 litrów


Recommended Posts

Myślałem że dam 2 samice i 1 samca gupika by je rozmnożyć i sprzedać w zoologicznym a potem bym uzbierał na 60l mam kabombę co o tym myślicie ???

 

Większego akwa nie kupie mama mi kazała na nie zapracować i ryby sprzedać jej znajomemu jak to powiedziała "Ryby będą zadbane jak pan Jacek kupi je to wtedy będę wiedziała że umiesz z nimi postępować i będziesz mógł wtedy założyć hodowlę"

Link to comment
Share on other sites

Jakie ryby do 8 litrów

Przypuszczam, ze 20x20x20 cm.

 

W takie maleństwo pewnie nie włożysz filtra (zajmie 1/5 akwarium) ani grzałki, bo stwierdzisz że po co i droga (jako, że małe są drogie).

 

1. Przy takim rozmiarze zwykły przeciąg/zmiana oświetlenia dzień noc w mieszkaniu/domu spowoduje wachania temperatur +/- 5 stopnie celsjusza w ciągu mniej jak godziny co już jest patogenne dla niektórych zwierząt wodnych.

 

2. Do gupików potrzebujesz kotnika, lub drugiego pojemnika na młode, a w 20x20 tego nie zrobisz.

3. Gupiki w złych warunkach degenerują (już pierwsze nowe pokolenie trzymane w słoiku posiada skazy).

4. Rozmnożyć gupiki jest "łatwo", uzyskać wartościowe (ładne/silne/zdrowe) potomstwo wymaga wiedzy i doświadczenia, nie sprowadza się to do wrzucenia 3 osobników do szklanki wody i zaczekania.

5. Brak kryjówek spowoduje, że nawet nie zobaczysz swoich młodych (chyba, że zainwestujesz w "kotnik", najmniejszy jest chyba o rozmiarach 20x20?)

 

Ze zwierząt to możesz trzymać ślimaki, tylko małe np:

świderki

zatoczki

błotniarki

przytuliki

inne byleby nie rosły powyżej 3cm.

Ampularii nie polecam, sama skorupa dorosłego osobnika dorasta do 5 cm, a z nogą może "zając" pół długości twojego akwarium.

 

Sarkazm:

Jeżeli tylko to jest naczynie jest żaroodporne to z ryb proponuje sole, odpowiednio przyrządzona w piekarniku jest bardzo smaczna ( i cieszy oko podanie na talerzu ).

 

Moja rada:

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tej kostki (nadającej się na mchy, ślimaki i może krewetki)

To:

rozejrzyj się za zwykłym (nawet uzywanym) akwarium w swojej okolicy (w Krakowie na giełdzie na Komandosów można kupić nowe 25l wroniak szkło za 25 pln - nieautoryzowane, wiedza sprzed miesiąca).

Link to comment
Share on other sites

Jak to nie wciśnie filtra?? za 30zł kupiłem filtr wymiary 4x4x10, i grzałke za 50zł. ale fakt że potrzebujesz większego akwa. spróbuj mamie wyperswadować jej pogląd. Mógłbyś zacząć np. w większym akwarium z małą ilością rybek

Link to comment
Share on other sites

Innego nie kupie bo nie mam za co a znajomy mojej mamy ma własny sklep akwarystyczny w dużym centrum handlowym powiedział że do rozrodu tych rybek starczy.

 

P.S. filtr z napowietrzaczem jest plus pokrywa z grzałką i termometr dam zara zdjęcie.

 

 

http://www.fotka.pl/albumy/maciek4961/1,Ja/53169697

http://www.fotka.pl/albumy/maciek4961/1,Ja/53169697

Link to comment
Share on other sites

A co tu się ma podobać :?: Nic nie ma tylko jedna roślinka i biały żwir.

Żwir zmień na drobny bazalt daj czarny brystol na tło.

Podaj jakie masz w tym oświetlanie :?: Jak będzie duże to można pomyśleć np. o glosi ;)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie nie ma zdjęcia toczy się tu dziwna dyskusja. Jeżeli nie masz na 25 l to może zrobimy jakąś zrzutę. Bez przesady ale nawet w zoologach takie małe akwa nie kosztuje zbyt wiele i jak odmówisz sobie parę razy czipsów i coli to ci napewno styknie na takie akwa. Sprzedawcy w zoologach nie są wiarygodnym źródłem info oni hodują by sprzedać a nie dbać. To forum jak i zbliżająca się coraz większymi krokami akcja nie trzymania bojków w kubkach i ogólnie ryb w kulach jest skierowana do takich osób jak ty które swoja wiedzę z początku biorą z zoologa a nie powinni.

Link to comment
Share on other sites

Czekajcie,bo się młodzież zrazi.

 

Maćku,jest pewne rozwiązanie Twojego problemu.Już Ci mówię jakie.Wstrzymaj się z zakupami,poczytaj dokładnie tematy o zakładaniu akwarium.Nie wydawaj kasy na bzdury tylko odkładaj.Pomyśl dokładnie jakie akwarium chcesz mieć i zbieraj na nie pieniądze.Jak już uzbierasz,a sposobów jest mnóstwo tylko trzeba chcieć i mieć cel,to wtedy pójdziesz do sklepu i sam sobie kupisz.I nikt Ci wtedy nie powie,że dzięki niemu to masz.Uwierz,że więcej radości będziesz mieć jak sam zarobisz niż dostaniesz od rodziców.To tylko taka podpowiedź,a do Ciebie należy decyzja.Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Czekajcie,bo się młodzież zrazi.

 

Właśnie.Pilnujmy naszych następców.Nawet jak wszystko przemawia przeciw.Napisz Maciek z jakiego miasta jesteś?Jeżeli z Rybnika to dostaniesz od mnie w prezencie większe akwarium.

Nie dlatego abym był taki dobry ale..właśnie,masz dobre wychowanie i walczysz tym co masz/czyli prawie niczym/.Doceniam to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najpierw powinieneś zbierać na akwarium, później na pistolet na kulki. :zamieszany:

Wiem czym jest ASG i ile tam kosztuje sprzęt, ale zabawa może chyba poczekać.

W obecnym akwarium masz żywe ryby, którym pomysł czekania aż zbierzesz setki złotych może się nie podobać.

Zresztą skoro teraz nie masz za co kupić małego akwarium to zanim zbierzesz setki złotych to pewnie miną miesiące - a ryby będą męczyć się w 8l.

Gdybyś poważnie podchodził do akwarystyki to trochę inaczej byś to rozplanował.

 

W dodatku coś niewierze że sprzedałeś narybek gupika za 20zł, chyba ten sprzedawca musi Cię bardzo lubić bo takie ryby mają znikomą wartość [rozmnoży je każdy bez doświadczenia nawet jeśli nie chce] i zwykle trudno je oddać za darmo. Nie licz że na swoich gupikach zarobisz łącznie 800zł bo to nierealne.

 

Kup 25l/54l - na takie może sobie pozwolić każdy, nawet odkładając z kieszonkowego można szybko zebrać na 25l kasę.

Poza tym raczej cienko widzę to że za 500zł kupisz 200l z całym osprzętem. :roll:

Za tyle kupisz szkło, pokrywę ze standardowo słabym oświetleniem i szafkę. A gdzie filtr, grzałka itd?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...