Skocz do zawartości

czy moje kiryski sa chore ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moimi kiriskami cały czas siedzą pod filtrem. Jak jest pora karmienia normalnie jak inne ryby czekają na jedzenie ale po nim wracaja pod filtr, jaka jest tego przyczyna?

 

54l

2 miczyki (parka)+4mlode w kotniku

2 miczyki czarne (parka)

2 gupiki(parka)

5 nenek

2 kiryski

 

miękka lekko kwaśna

roslinność: średno zarosniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być płochliwe, ponieważ ryby stadne czują się lepiej w grupce, nawet grupie. Więcej par oczu do wypatrywania przyszłego niebezpieczeństwa - więcej spokoju dla rybek. Ryby stadne trzymane w np. w parce, są niespokojne, pływają nerwowo po całym akwarium, albo właśnie są za filtrem, ale w ogóle zza niego nie wychodzą.

 

Kiryski są ruchliwe, wesołe, żwawo grzebią w podłożu. Jednak mają taką cechę, że niektóre są płochliwe, a inne śmiałe i ciekawskie. Może źle się zaaklimatyzowały? Jak urządzałeś aklimatyzację? Długo są płochliwe? Ile je masz?

 

Poza tym, masz koszmarną obsadę. :)

 

 

Już wiem, że masz dwa kiryski. Więc nie dziwię się, że są płochliwe. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski mam tyle ile akwarium 2 miesiące a pod filtrem zaczeły być tak ok. miesiaca temu

 

na temat mieczyków pani wiedziala jaka mam obsade i powiedzialaze 1 mieczyk musi miec minimalnie 8l

 

kieryskow nie znam gatunków moge tylko powiedzieć ze jeden jest cały biały a jeden brązowy

 

czemu moja obsada jest do niczego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu moja obsada jest koszmarna ?

Dlatego:

Mieczyki - wszystkie do oddania. Są to ryby wymagające większego akwarium i w tym skarłowacieją.

Kiryski zachowują się tak dlatego że nie są trzymane w stadzie.

Jak już pisałem napisz jaki to gatunek bo może się okazać że jest tak jak z mieczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat mieczyków pani wiedziala jaka mam obsade i powiedzialaze 1 mieczyk musi miec minimalnie 8l

Bujdy. ;)

Sprzedawcom w sklepach chodzi o to żeby ryby sprzedać i zarobić. Nie uzyskasz u nich fachowej pomocy.

Mieczyki potrzebują przynajmniej 100l.

Tu masz więcej informacji o nich: viewtopic.php?f=2&t=6739&p=118710

Zamiast mieczyków mógłbyś hodować spokrewnione z nimi platki, o nich też masz w tym linku.

 

Możesz dać zdjęcie kirysków to je zidentyfikujemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być na zasadzie "ktoś postępuje źle to ja też mogę"? ;)

Ryby żyworodne i jajożyworodne są w centrum mojego zainteresowania i trochę się na nich znam. Moim zdaniem z tymi mieczykami jest jednak coś nie tak.

Te ryby z filmu nie osiągnęły prawidłowych rozmiarów jakie powinny, czyli skarłowaciały.

 

Te kiryski też nie nadają się do tego litrażu... ich zachowanie też pokazuje że nie czują się najlepiej. Dobrze by było gdybyś wymienił je na stadko [6 sztuk] kirysków panda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile masz tych kirysków :?:

Napisał 1 + 1 rożne gatunki ( mniemam po opisie jeden biały drugi brązowy ;) )

 

Ktoś doradzał zamienić na Otoski ja bym się z tym wstrzymał, a bardziej się skłaniał ku kiryskom panda lub jeżeli chcesz mieć więcej ryb weź kiryski pigmeje.

Pani sprzedawczyni zastosowała sprytne przelicznik 1l/1cm ryby ale zapomniała dodać o wymaganiach litraż-owych zbiornika dla danego gatunku :zamieszany: Jedak to kupujący zanim kupi ryby powinien się o nich wcześniej czegoś dowiedzieć niestety zazwyczaj jest odwrotnie robimy to po zakupie :zamieszany:

Zamiast mieczyków możesz pomyśleć o platkach naprawdę jest ich szeroki wybór i można wybrać o rożnym wybarwieniu.

Jak chcesz mieć jakaś większą rybę to możesz dokupić 1 bojownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...