Skocz do zawartości

[59,40L] Low Tech. Darkness brightness.


GrzesiekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napowietrzanie:

Brzęczek Atman 3500

Oświetlenie:

2x 18W

Filtracja:

Filtr wewnętrzny Aquel FAN mini Plus 260l/h

Filtr wewnętrzny AquaSzut

Technika CO2:

Brak.

Gatunki i ilość ryb:

2xKirysek Panda

4xKirysek Pstry

7xNeon Inessa

2xZmienniak plamisty

Planowana Parka Ramirez

Rośliny:

Cryptoryna

Żabienica

Mech Jawajski

Nurzaniec

Wąkrotka

Reszty nazw nie znam :P

Inne sprzęty:

Grzałka HeatZone 10W (bez termostatu(w zupełności wystarcza))

Temperatura 26-27*C

Dekoracje:

Wkrótce korzeń od ecika ;)

post-3058-13685159408969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na razie brak mi jakiegoś "planu zagospodarowania przestrzennego" ;)

Ale jak już ten korzonek tam władujesz, to roślinki jakoś tak bardziej grupowo posadź, żeby było widać 1, 2 i 3 plan.

Roślinki masz fajne tylko nie wyeksponowane, no i troszkę ich mało jednak jest, ale myślę, że dasz radę z tego coś fajnego wyczarować, bo klimacik swój ma. :)

Czekam na rozwój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na doczepkę na temat kamieniołomu :mrgreen: - Czy tam miały być te muszlowce? To tamten "kamieniołom", gdzie były same, płaskie kamienie? ;)

 

A co do akwa, to poprostu podoba mi się, ale coś kurcze tu wadzi... Może jak Maziama powiedziała, posadź roślinki grupowo. Jak dojdzie korzeń, to napewno będzie lepiej. ;)

 

A nie chciałbyś mieć zamiast zmienniaków ramirezek, albo haremu prętników? Bo ślicznie by się komponowały. - Tylko pamiętaj, to tylko sugestia i twoje akwa ;) Zrobisz jak chcesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, muszę zrobić restart akwa.

Mam w pokoju przemeblowanie i akwarium będzie przeniesione...

Skoro już trzeba zrobić restart (oczywiście z wodą ze starego akwa) to chciałbym zrobić jakąś zmianę w aranżacji, ale pozostaję przy roślinach. Jeśli macie jakieś pomysły na nową aranżację w tym akwarium z tymi samymi roślinkami (plus rogatek, mayaca, duży heniek i parę korzonków), to chętnie wysłucham. Ja sam wymyśliłem, żeby wszystko dać na jedną stronę, a na przeciwko dać tylko trawniczek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dała tak: "Z lotu ptaka" :mrgreen:

 

Prawy górny róg- rośliny poukładane na 1,2 oraz 3 plan, dość ciasno, ale nie za bardzo.

Zaraz przed nimi (roślinami) fajnie pukładane kamienie, a na nich wgłębka.

Czarny bazalcik, a pozostałe miejsce trawniczek - Na podstawie Twoich planów. ;)

Mam nadzieję, że się przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie to bardzo dobry pomysł :!:;)

 

Prawy górny róg- rośliny poukładane na 1,2 oraz 3 plan, dość ciasno, ale nie za bardzo.

Zaraz przed nimi (roślinami) fajnie pukładane korzenie, a na nich wgłębka.

Czarny bazalcik, a pozostałe miejsce trawniczek. W lewym górnym rogu kamienie, z jednen, dwa lub parę małych. ;)

 

 

Dodałam do "planów" . :mrgreen:

 

PS. SORRY :!: POMYŁKA :!: Chodziło o korzenie. ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Chyba wiem o co tu chodzi....też bardzo podoba mi się taka koncepcja na aranż, tylko Ty zrobiłeś tą część po prawej zadużą. Sam korzeń jest ok, tylko te rośliny tam :zamieszany: zawielka ta kryptokoryna, wywal trochę rogatka , może małe anubiaski by tam się nadały. Niech te rośliny nie sięgają aż do powierzchni, to się zrobi przejrzyście. No i trawnik po lewo by się przydał, ale wiem jak to ciężko w LT z trawnikiem.

Bardzo podoba mi się pomysł ;) i myślę że możesz to fajnie wyprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...