Skocz do zawartości

Piana na powierzchni wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw parametry: akwarium 40l, 60x30x20

5 danio

1 zbrojnik

3 gupiki (niestety nie żyją, nie przetrzymały tej piany)

Grzałka z termostatem 50W

Filtr model FAN - mini plus

Dno żwirek + kamienie (mało i tylko w 2 miejscach)

Skorupa kokosa

Roślinka niestety nie wiem jaka. . . Taką dostałam w sklepie. . .

Oświetlenie brak, ponieważ jest to akwarium starego typu bez pokrywy.

Używam Bactosano lub Cristalu.

Pokarm Bio-vit.

Chyba już wszystko.

A teraz problem.

 

Od pewnego czasu podczas pracy filtra na powierzchni wody pojawia się piana, przy brzegach akwarium. W miejscu wylotu powietrza z flitra na powierzchnię wydostają sie mniejsze bąbelki i cały czas jest jeden większy (jak bańka mydlana, ale nie mam jej koloru).

Gupiki już nie żyją. Danio trzymają się wytrwale i nawet rosną. Chciałabym dokupić jeszcze jakieś rybki, ale boję się, że te również nie przeżyją tej piany. . .

Akwarium mam od ok. roku. Dostaliśmy od znajomych. Kłopot pojawił się dopiero pod koniec tej zimy.

Pani w sklepie zoologicznym podała mi tabletkę (Biocoryn), którą schowałam w filtrze. Po niej piana była mniejsza, ale efekt był tylko ok. max dwóch dni. . . Teraz boje się nawet filtr chodzi tylko w dzień, na noc jest wyłączany, żeby znikła piana. . .

 

Mam nadzieje, że ktoś z was zna jakieś rozwiązanie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wyłączanie filtra na noc nie pomoże rybkom- składniki, z których tworzy się piana i tak są w wodzie. Napisz jak duże masz akwarium, jakie podmiany wody robisz (ile % i jak często). Może też piana powstaje z nadmiaru jedzenia. Testy musisz zrobić. W niektórych sklepach jeśli przyniesiesz próbkę wody to zrobią testy (pH, twardość, oba azotany) za jakieś nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio i Zbrojnik nie mogą być trzymane w tak małym akwa! :o . Oddaj bo i one zdechną. Akwarium - tragedia. Brak oświetlenia, jedna roślinka i pakujesz jeszcze chemię dla uzyskania "Krystalicznej wody" i masz przyczynę. Rybki oddaj, zacznij od nowa, kup lepiej od razu nowe akwa, większe i dużo poczytaj przed założeniem akwa.

Aha, Gupiki od samej piany na pewno nie zdechły, winą są parametry wody zapewne nie najlepsze. Zrób i zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piana zniknęła. Glonojady oddane.

Tylko teraz znowu pojawiło się coś na powierzchni wody. Boje się, że to jakieś pasożyty, a sam też nie znam się na tym. - Poniżej zdjęcie.

Dlatego proszę was o poradę. Konstruktywną, a nie krzyki na mnie.

 

http://zapodaj.net/1f8203d2dd45.jpg.html

 

Co do sposobu zamieszczenia zdjęcia to niestety nie wiedziałam jak to zrobić, więc podaje tylko link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...