Jump to content

tungu

Użytkownik
 • Content count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About tungu

 • Rank
  Małomówny
 1. tungu

  Wiek bojownika syjamskiego.

  Czytałam, że z wiekiem "siwieją"- niby możliwe... a może to bujda?
 2. tungu

  Bojownik strzępiasty.

  Mój bojownik "strzępiasty" jest z ZooNatura na Zakopiance. Pojechałam po gupika a wróciłam z Alejandro. Mnóstwo (chyba ze 40) bojowników widziałam tydzień temu w Gal. Krakowskiej- może wśród nich byłby taki jakiego szukasz. Przy okazji: widziałam tam również ładne samiczki.
 3. Właśnie dlatego odstąpiłam od pomysłu z tabletką. Znajomy jest "rybko-kumaty", ale i tak zostawię porcję do wsypania "na raz".
 4. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zgodnie z tym co radzicie bojownik zostanie bez tabletki. Szczęśliwie okazało się, że znajomy będzie mógł zajrzeć (tylko raz ale zawsze to coś) i skontrolować czy wszystko w porządku. Przy okazji ryba dostanie jeść, więc głodówka potrwa góra 3 dni. Zaniepokojonych uspokajam: nie trzymam Alejandro w kuli 5-10 l
 5. Na 5 dni bojownik zostaje sam, kupiłam tabletki Sera holiday ale naszła mnie taka myśl: skoro żarłok wcina do oporu to czy się nie ma ryzyka, że zje na raz za dużo i mu zaszkodzi? Planowałam zostawić mu mniej niż ćwierć tabletki.
 6. To ma dziewczyna postawić akwa 80 l? Litości. Może odmówić opieki z pobudek ideologicznych Zapytała grzecznie a dostaje się Jej zmywanie głowy.
 7. Ależ Panowie, przeczytajcie: chodzi o rybkę kogoś innego, ma ona być tylko na przechowanie. Można jedynie prosić Autorkę tematu, aby porozmawiała z właścicielką ryby i nakłoniła ją do kupna odpowiedniego akwarium.
 8. Ponieważ rośliny prowadzą fotosyntezę za dnia (światło) to sensownie jest podawać Easy carbo rano. Myślę, że warto- u mnie w malutkim roślinnym fajnie się sprawdza.
 9. Zdania są podzielone. Ale raczej odwiedliście mnie od pomysłu trzymania razem tych ryb. Możliwe, że wachlarka zastąpią pielęgniczki. Albo nie będzie neonów. Tylko jakoś pusto z samymi wachlarkami...
 10. Oj, a miało być tak pięknie... W literaturze fachowej ("Ryby akwariowe" wyd. Wiedza i życie) napisano, że wachlarki to łagodne ryby... Że żyją krótko to wiem, trudno, szkoda, ale gdyby miały jeść neony...
 11. Czy nie jest zagrożeniem dla neonów Innesa? W planach akwarium 90 l z neonami i ew. haremem wachlarka
 12. Uff, znalazła się... Nauczka: zakładać zastępczą pokrywę na czas czyszczenia pokrywy właściwej. Jutro będę mieć kawał pleksi do tego właśnie celu.
 13. Podniosłam delikatnie bo "przycelowała" akurat w środek foliowego woreczka więc wystarczyło tylko go chwycić i przenieść delikwentkę. A co do wylinki to przechodziła ją kilka dni temu... W akwarium jej nie widzę, ale i obok jej nie ma... Może uciekła po kablu od grzałki... Szkoda mi zwierzaka Mam nadzieję, że się odnajdzie żywa.
 14. Wczoraj wyskoczyła mi jedna z krewetek red nose (pływała żywiołowo po podmianie wody)- na moich oczach, spadła jakieś 50-60 cm na foliowy woreczek- błyskawicznie włożyłam ją do wody, straciła ochotę do pływania, siedziała dość osowiała na szybie. Dziś od rana jej nie widzę, martwię się że nie przetrwała tego upadku chyba przegrzebię akwarium... Mam 2 pytania: 1. Czy możliwe, ze przeżyje ten upadek? 2. Jak zebrać taką "wypadłą" z akwarium krewetkę, żeby jej dodatkowo nie uszkodzić?
 15. Bardzo dziękuję za pomoc :kwiaty: Zdaje się, że pomysł wlania całości do akwarium to kolejny dziwny pomysł sprzedawcy
×