Jump to content

tungu

Użytkownik
 • Content count

  42
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tungu

 1. Wczoraj wyskoczyła mi jedna z krewetek red nose (pływała żywiołowo po podmianie wody)- na moich oczach, spadła jakieś 50-60 cm na foliowy woreczek- błyskawicznie włożyłam ją do wody, straciła ochotę do pływania, siedziała dość osowiała na szybie. Dziś od rana jej nie widzę, martwię się że nie przetrwała tego upadku chyba przegrzebię akwarium... Mam 2 pytania: 1. Czy możliwe, ze przeżyje ten upadek? 2. Jak zebrać taką "wypadłą" z akwarium krewetkę, żeby jej dodatkowo nie uszkodzić?
 2. tungu

  Wiek bojownika syjamskiego.

  Czytałam, że z wiekiem "siwieją"- niby możliwe... a może to bujda?
 3. tungu

  Bojownik strzępiasty.

  Mój bojownik "strzępiasty" jest z ZooNatura na Zakopiance. Pojechałam po gupika a wróciłam z Alejandro. Mnóstwo (chyba ze 40) bojowników widziałam tydzień temu w Gal. Krakowskiej- może wśród nich byłby taki jakiego szukasz. Przy okazji: widziałam tam również ładne samiczki.
 4. Właśnie dlatego odstąpiłam od pomysłu z tabletką. Znajomy jest "rybko-kumaty", ale i tak zostawię porcję do wsypania "na raz".
 5. Na 5 dni bojownik zostaje sam, kupiłam tabletki Sera holiday ale naszła mnie taka myśl: skoro żarłok wcina do oporu to czy się nie ma ryzyka, że zje na raz za dużo i mu zaszkodzi? Planowałam zostawić mu mniej niż ćwierć tabletki.
 6. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zgodnie z tym co radzicie bojownik zostanie bez tabletki. Szczęśliwie okazało się, że znajomy będzie mógł zajrzeć (tylko raz ale zawsze to coś) i skontrolować czy wszystko w porządku. Przy okazji ryba dostanie jeść, więc głodówka potrwa góra 3 dni. Zaniepokojonych uspokajam: nie trzymam Alejandro w kuli 5-10 l
 7. To ma dziewczyna postawić akwa 80 l? Litości. Może odmówić opieki z pobudek ideologicznych Zapytała grzecznie a dostaje się Jej zmywanie głowy.
 8. Ależ Panowie, przeczytajcie: chodzi o rybkę kogoś innego, ma ona być tylko na przechowanie. Można jedynie prosić Autorkę tematu, aby porozmawiała z właścicielką ryby i nakłoniła ją do kupna odpowiedniego akwarium.
 9. Ponieważ rośliny prowadzą fotosyntezę za dnia (światło) to sensownie jest podawać Easy carbo rano. Myślę, że warto- u mnie w malutkim roślinnym fajnie się sprawdza.
 10. Zdania są podzielone. Ale raczej odwiedliście mnie od pomysłu trzymania razem tych ryb. Możliwe, że wachlarka zastąpią pielęgniczki. Albo nie będzie neonów. Tylko jakoś pusto z samymi wachlarkami...
 11. Czy nie jest zagrożeniem dla neonów Innesa? W planach akwarium 90 l z neonami i ew. haremem wachlarka
 12. Oj, a miało być tak pięknie... W literaturze fachowej ("Ryby akwariowe" wyd. Wiedza i życie) napisano, że wachlarki to łagodne ryby... Że żyją krótko to wiem, trudno, szkoda, ale gdyby miały jeść neony...
 13. Uff, znalazła się... Nauczka: zakładać zastępczą pokrywę na czas czyszczenia pokrywy właściwej. Jutro będę mieć kawał pleksi do tego właśnie celu.
 14. Podniosłam delikatnie bo "przycelowała" akurat w środek foliowego woreczka więc wystarczyło tylko go chwycić i przenieść delikwentkę. A co do wylinki to przechodziła ją kilka dni temu... W akwarium jej nie widzę, ale i obok jej nie ma... Może uciekła po kablu od grzałki... Szkoda mi zwierzaka Mam nadzieję, że się odnajdzie żywa.
 15. Bardzo dziękuję za pomoc :kwiaty: Zdaje się, że pomysł wlania całości do akwarium to kolejny dziwny pomysł sprzedawcy
 16. Kupiłam dla bojownika larwy wodzienia w woreczku, w sklepie powiedziano mi, żeby wszystko wlać do akwarium, ale jakoś nie podoba mi się ten pomysł (te wszystkie "robale" rozpełzające się wszędzie no i co jeśli ryba napcha się nimi bez umiaru?). Co więc zrobić: dać tylko część? A resztę... no właśnie co? Do lodówki? Zamrozić?
 17. Dzięki! Jak długo można je tak przechowywać?
 18. U mnie mieszka bojownik Alejandro z 3 krewetkami red cherry- wlaśnie w zestawie, o którym pisałaś- tym 30l. Krewetki były pierwsze, mają korzeń, mchy, trawki i żadna nie ucierpiała w towarzystwie Alejandro. Rybka doszła po krewetkach, na początku była nimi zainteresowana, podpływała i oglądała je (nie zauważyłam agresji) i... krewetki ją pogoniły, Alejando podkulił ogon i zwiał. Jakiś ciapkowaty bojownik Gdy go kupowałam był w akwarium z innymi rybkami, bez krewetek co prawda, ale może dlatego jest taki w miarę "zsocjalizowany". Niektórzy piszą o swoich bojownikach, że to killery, więc chyba może być różnie... Faktem jest, że krewetki są szybkie i jeśli mają kryjówki to umkną rybie. Wracając zaś do zestawu shrimp set 30: plusy: pokrywa i niezła lampa minusy: szwankujący filtr, grzałka bez termostatu! Nastaw się od razu na zakup innej, bo ta ugotuje Ci krewetki! Moje krewetki chętnie jedzą Novo prawn. Granulki dobrze toną, nie rozpuszczają się i nie syfią wody.
 19. Akwarium 8 l (kostka OW) założone 5 maja podłoże: Acti Substrate pro regular flora: mały heniek, blyxa, mech ponadto: korzeń (solidnie wygotowany) i liść ketapangu oświetlenie: 6500 K/ 9W/ 9 godz./dobę filtr: aquaclear 20 idzie non stop Problem: Do wczoraj woda była krystalicznie czysta. Wczoraj wpuściłam 2 krewetki red nose, które energicznie zaczęły buszować po zbiorniku, obracać granulki podłoża i dziś woda jest mglisto- mleczna. Filtr nie radzi sobie sobie z tym zmętnieniem. Czym je usunąć- oczywiście w sposób bezpieczny dla krewetek
 20. tungu

  Temperament krewetek

  No i są 2 red nose Nareszcie widzę zwierzaki, pływają bardzo dzielnie, są po prostu urocze!
 21. Czy można powiedzieć o któryś krewetkach, że mają "żywy temperament"? Pytam, gdyż po wprowadzeniu krewetek (redki) do zbiornika przez kilka dni pływały one ochoczo a później poruszały się już tylko statecznie na piechotę, nawet podmiana wody ich nie mobilizuje. Czy to normalne? Widok pływających krewetek był bardzo fajny... Może wśród tych stworzeń są takie, które przedkładają pływanie nad chodzenie?
 22. Od jakiegoś czasu studiuję tematy związane z krewetkami- jestem przed startem zbiornika dla nich, który podzielą z kilkoma razborami. Potrzebuję informacji jak krewetki znoszą dodatek bakterii nitryfikacyjnych- przypuszczam, że nie powinien im szkodzić ale wolę się upewnić... Jako uzdatniacz: Crusta Guard Tropical
 23. Dwa tygodnie temu założyłam 8-l kostkę. Podłoże AS Pro+, nawożenie Easy carbo 0,1 ml/ dzień, ponadto potas z Tropicala. Światło: obecnie 8h, lampka biurkowa 50W. Mały henio rośnie bardzo ładnie- tyle, że ciągnie w górę, kolejne listki wyrastają co ok. 4 mm, nie ma dnia, żebym nie przycinała i ukorzeniała nowych fragmentów i mimo to nie zagęszcza się i nie tworzy dywanika. Co robię źle? Czy oświetlenie ma nie takie jak trzeba?
 24. Czyli opisane objawy to brak potasu? W takim razie zrobię jutro roztwór siarczanu potasu i zacznę dodawać.
 25. Odświeżam temat, bo: - od 9 dni heniu ma świetlówkę 9W, 6500K i nadal ciągnie do góry - okazało się również (wyszło to przy podcinaniu), że ma słabe korzenie- nędznie się trzyma w podłożu Jak wzmocnić system korzeniowy?
×