Jump to content

Wyjmowanie roślinek z doniczek???


Recommended Posts

Czy wyjmowanie roślinek z doniczek jest dla nich szkodliwe. Mogą przez to zachorować??? Jakie są objawy choroby, może to wpłynąc na ich rośniecie??? Jak myślicie???

Wyjmowanie z doniczek nie jest szkodliwe, a zwykle konieczne ;)

Roślinek nie sadzi się w doniczkach, tylko bez nich.

Nawet jeśli korzenie wrosły w doniczkę, to można je skrócić trochę korzenie - nie wpłynie to na nie bardzo negatywnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak szczegółowo to koszyczki ;)

Jak roślina bardzo się rozkorzeni, a szkoda korzeni, możemy wziąść ostre nożyczki i przeciąć wzdłuż boku koszyczka, następnie między tymi kwadracikami na dnie. Roślinka wyjdzie jakby była... tłusta :D

Link to comment
Share on other sites

Watę łatwo usunąć widelcem pod bieżącą wodą; korzenie można przycinać za wyjątkiem kryptokoryn , które źle to znoszą i po tym zabiegu "chorują" (gubią liście i długo się aklimatyzuję do nowych warunków). Kryptokoryny można a nawet powinno się sadzić w pojemnikach ceramicznych lub plasikowych jednak odpowiednio większych od tych koszyczków w których zwykliśmy kupować rośliny. Pojemnik taki wypełniamy w 1/3 żyznym podłożem . Korzenie kryptokoryn rozkładamy poziomo i przysypujemy żwirkiem.

Link to comment
Share on other sites

A czy można roślinki wsadzić razem z tym materiałem ("watą"), który jest często w koszyczkach? Sadzenie np. cabomby albo innych roślin o podobnych łodygach jest kłopotliwe, bo wypływają ze żwiru. Czy mogą być w żwirze z tym materiałem?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ryba skosztuje tą "watę" podobno zdechnie :zamieszany: Ja więc lepiej nie ryzykowałem :D

By nie wypływały ci kabomby ze żwiru przymocuj je za pomocą gumki recepturki do jakiegoś kamienia zasyp żwirem i git ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...