Skocz do zawartości

Ile cm odstaje od krawedzi zbiornika filtr kaskadowy FZN3??


mich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak wyżej! walcze od wczoraj z doborem zbiornika do wnęki w ścianie! Wnęka ma głębokość 51cm! Planuje zakupic akwarium o głebokości 40cm o pojemniosci 140-160l! czy zmieszcze sie z tyłu baniaka z zamontowaniem w/w kaskady!! ewentualnie mógłbym jeszcze wygospodarowac jakies 2 cm czyli miałbym ok 13cm miejsca za akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kaskada wystaje 12 cm. od ściany akwarium ale ja mam FZN 2

FZN-3 u mnie zajmuje ok 12,5 cm , powinieneś się zmieścić.

No to ktoś tu miesza, ja mam i FZN-2 i FZN-3 i trójka jest o wiele większa niż dwójka i na pewno nie o 0,5 cm.. Dokładny pomiar mogę podać ale wieczorem bo teraz jestem w pracy. Druga sprawa, moim zdaniem nie można na styk tego filtra tam dać bo czasem trzeba go wyjąć do umycia i regulować pochyłość. Może być to niewygodne i męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dołączę do tematu,bo po co zakładać podobny.

mam pytanie do posiadaczy kaskady FZN3,ile musiał bym wyciąć pokrywę abym mógł zamontować tą kaskadę,chodzi mi o szerokość filtra i ile musiał bym podciąć pokrywę na długości

czy kaskada chodzi w miarę cicho?nie pytam o plusk wody a o samą jej prace

jak dużo powinno być nalane wody do zbiornika żeby za głośno nie pluskała ,w tej chwili mam nalane 2,5cm przed końcem wysokości akwa, czy tak może być przy tej kaskadzie?

posiadam profilowany 112l zbiornik,działa już w nim jbl e900 z prefiltrem zasypany ceramiką i bio substratem pro eheima

a kaskadę chcę ustawić jako filtr mechaniczny z drugiej strony akwa i tu kolejne moje pytanie,dużo jest w niej miejsca na media filtracyjne(ja bym włożył w nią samą gąbkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wystaje ponad akwarium, liczone z gałką regulacji przepływu - 7cm

filtr maksymalnie odstaje od szyby - 12,5cm

szerokość kaskady, chodzi o sam spływ wody - 23,5cm

wysokość kaskady, od krawędzi szyby do krawędzi spływu - 3cm

są dwa kosze po 400ml każdy, gąbki są w komplecie, wypełniają kosze od dna po wierzch

spływ maksymalnie zanurzony jest na 2,5cm

dziura powinna mieć około 24cm szerokości na 3,5cm wysokości + to co zachodzi na szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomiary,jak dla mnie trochę za duży tzn za długi.

o podobne wymiary poprosił bym użytkowników kaskady FZN 2,z góry dziękuje.

mogę podciąć pokrywę na długości max 18,5cm

znalazłem wymiary FZN 1 tj 11cm/4,5cm pasowała by ale chciałbym coś mocniejszego,może na styk zmieszczę FZN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...