Skocz do zawartości

Identyfikacja i pytanko o co2.?! :czytaj:


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:help::czytaj:

Siemanko wszystkim. Jest taki problem bo kupiłem rośliny u jednego z hodowców i nie wiem jakie to rośliny i czy potrzebują co2. Proszę o pomoc, bardziej zależy mi na pytaniu czy konieczne jest co2 bo bimbrownia mi coś nie wychodzi ( albo nie szczelne albo coś zatkane ) ale jeśli trzeba to się będe męczył. I czy zamiast co2 może być jakiś nawóz w płynie lub proszku ?

Oświetlenie 2x18w akwarium 60l (0.6w/l) Podłoże- ziemia ogrodowa z rożnymi dodatkami :) .Proszę o pomoc

 

Jeśli ktoś chce to mogę zrobić więcej zdjęć mi chodzi tak ogólnie o to co2.

jeśli kiepskie zdjęcia to przepraszam ale robione tel se xperia arc s (5,2 mgpx hd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musi zniknąć? A węgiel w płynie to mogli byście podać jakąś nazwę bo niektórzy sprzedawcy jak nie mają czegoś to dają coś innego...:D. Podłoże składa się z czystej ziemi ogrodowej,preparowanej ziemi kretowej,piasku czystego i węgla aktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba Co2 to nie kwestia gatunków roślin tylko warunków w akwarium. Trzeba brać pod uwagę jakie mamy podłoże, ile światła i ile roślin oraz czy dodajemy nawozy. Według mnie przy tym oświetleniu Co2 jest potrzebne ale gdyby było mniejsze to spróbował bym bez. Masz 2x18. Przy 1x18W będziesz miał 0,3W/l a to dolna granica dla roślin i być może obył byś się bez Co2. Każde akwarium jest inne i nie ma złotego przepisu. Znaczenie ma też to jak jasno jest w Twoim pokoju, czy lampy ją nowe itd.

 

Przypominam, że jest to dział "Identyfikacja ryb i roślin".

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...