Skocz do zawartości

[262L] Malawi - Tanganika


jungu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nowe fotki z lepszego aparatu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

korzeń trochę zabarwił wodę, ale biorąc pod uwagę stan estetyczny w porównaniu do poprzednich ... o niebo lepszy, poza tym w filtrze mam zeoilt i węgiel aktywny więc z czasem kolor ustąpi.

Chciałem obsadzić korzeń mchami ale po tygodniu czasu już sam się robi zielony od glonów więc raczej tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rybki ostatnio wykazują spore chęci do powiększania rodziny, jakieś dwa tygodnie temu samica red-red trzymała w pysku kilka jajeczek, ale to był jej pierwszy "plon" więc brakło jej trochę instynktu macierzyńskiego i po jakiś dwóch - trzech dniach jajeczka zniknęły, trzy dni temu samiczka Księżniczek złożyła jajeczka na tle strukturalnym - doliczyłem 29 sztuk dzisiaj wieczorkiem po dojściu do akwarium nie ma już żadnego (nie oddzielałem samicy z samcem bo porządnie pilnowały gniazda i żadnej rybie nie pozwoliły się zbliżyć) i tu pytanie do Was - czytałem że po 3 dniach wylęgają się młode ale zdolne są do samodzielnego pływania dopiero po ok 9 dniach - jeśli nie ma już jajeczek to czy po wykluciu matka przenosi je gdzieś czy po prostu opadają na dno w toni wodnej? no chyba że jakaś ryba wzbogaciła dietę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowe fotki: zrobiłem nowe podświetlenie (diody LED sprawowały się bardzo dobrze ale było "ale") od wilgoci żel zrobił się mleczny i przepalił mi się jeden pasek (na złość ten najjaśniejszy), wiec obudowałem wszystkie taśmy LED w wężu gumowym i dodatkowo uszczelniłem klejem na ciepło żeby wilgoć nie wchodziła. Zrobiłem również podświetlenie RGB czyli niebieskie, zielone i czerwone z możliwością łączenia kolorów. efekt na fotkach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/DSC_0437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że akwarium wygląda ciekawie, i tylko wygląda, rozumiem, że to ogólne akwarium i już tak zostanie? Jak tak to polecam dorzucenie więcej roślin, wtedy będzie prawdziwy ogólniak a i może jeszcze jakieś inne światełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium bomba.

czy przy diodach led dobrze ci rosną rośliny?

LED czy świetlówki .... to jest nie ważne, ważna jest ilość światła przypadająca na powierzchnię czyli tzw. lumeny, na razie jest 1440 ale planuję zwiększyć do ok 2300, wtedy będę mógł posadzić trochę roślin "trawnikowych", bo reszta tyle światła nie potrzebuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

super akwarium, przydało by się tam trochę takich okazów [......................................]

Wszystko się mnoży jak szalone, zrobiłem kotnik, ale to był pierwszy miot samicy i nie do końca je uchowała... Pozostał się jeden mały który i tak później zaginął w akcji... Troszkę częściej podmieniam wodę (40L co półtora tygodnia) bo zauważyłem że roślinki mają lepsze kolory i szybciej rosną (nie chcę dawać chemii do akwa). Czekam do wiosny aż śnieg co nie co odkryje to zabiorę się za polowanie na nowe dekoracje m.in. chcę znaleźć jeszcze jeden podobny korzeń i kilka piaskowców, do tego planuję dać kilka "tarasów" czyli podwyższeń na których rosły by niskie roślinki (przy ziemi wszystko jest wykopywane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Takie oświetlenie nadawało by się do akwarium roślinnego??:)

Jak najbardziej - nie chodzi przecież o waty tylko o lumeny czyli ilość oddanego światła (strumienia światła) a porządne diody dają go więcej niż jarzeniówki. Niestety te porządne to koszt ok 250zł za 5mb (ok 3500lumen).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób im w tygodniu jednodniową głodówkę, małymi się nie przejmuj, masz dużo kryjówek, na pewno kilka maluchów się uchowa , dodatkowo proponuję zakup filtra wewnętrznego o przepływie 1500-2000l/h, pyszczaki bardzo brudzą .Jak maingano podrośnie będziesz go mało widział. Lubi siedzieć w kamieniach. .

Poczytaj sobie o bload i nie przekarmiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...