Skocz do zawartości

duch + paletki


Rafi200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paletki to bardzo delikatne ryby podatne na stresy a co za tym idzie choroby . Duch amazoński wydziela pole magnetyczne przez co paletki mogłyby się stresować.. Są osoby która mają paletki z duchami ale ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała z takim połączeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy? Pole które wytwarza duch jest nieszkodliwe,i nie stresuje żadnych ryb poza ew. drugim duchem.

Zbiornik BW dla paletek mieszkających z duchem amazońskim to moim zdaniem rewelacyjny pomysł:)

A tak z innej beczki.Mam nadzieje że pokażesz w galerii planowany zbiornik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że nie mogą być 2 duchy w jednym akwa ze względu na "prądzik" (chyba że się ma olbrzymie akwarium) a także ze wzgledu na terytorializm. Wiem że nie mogą być np. hodowane z neonkami bo je mogą wszamać ;)

 

A i możecie może polecić jakiegoś suma i/lub zbrojnika tylko żeby nadawał się do BW ;) może panake czarnopasą (Panaque nigrolineatus) :?: Błagam piszcie co wy na to :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł dobry, w takim akwarium duchy mogą spokojnie być dwa tylko pamiętaj żeby miały dwie osobne kryjówki. U mnie duch pływa z paletkami i bardzo ładnie się uzupełniają, jak one nie dają rady połknąć całego mięska to duch kończy, sprząta po nich glonojad i po kłopocie. Pamiętaj jednak że duch nie je raczej płatków ani granulek (przynajmniej te które widziałem) tylko mięso. Co do neonek to jeżeli są większe od jego pyska to przeżyją ... ale on szybko rośnie ( :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy od wielkości paletek, i faktycznie lepiej trzymać się tego przelicznika 50l na szt. ale (jak zwykle są jakieś ale) jeżeli akwarium jest wysokie a to dość ważne to można lekko nagiąć tą zasadę aczkolwiek baaaardzo trudno później utrzymywać parametry wody. Jak niedawno wysyłałem akwarium do naprawy to musiałem wszystko przenieść do 120 litrów i co się stało paletki złożyły od razu ikrę. Z jednej strony mniej jest lepiej bo łatwiej z drugiej jednak więcej to mniejsza agresja. Jak chcesz kupić jakieś takie wielkości 5 cm to polecam zakup 10 - 15 szt do 450 l (zapomnij o podłożu bo nienadążysz sprzątać) a potem selekcja i zostawiasz te najładniejsze. Ja obecnie mam 4 szt paletek, ducha i zbrojnika w 300l i tak jest co sprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pytać o filtr zewnętrzny... Piszę że przy BW najlepiej zastosować filtr osmoza. Możecie jakiś polecić do 450 l :?:

 

I jeszcze dwa małe pytanka:

- jakie polecacie najlepsze lub najłatwiejsze w hodowli odmiany paletek

- jak myślicie czy mogą być jeszcze takie ryby:

:arrow: parka Hemiancistrus subviridis (L-200)

:arrow: kilka sztuk sumów drewniaków (Dysichthys coracoideus)

:arrow: parka Peckoltia sabaji (L-075)

i jeszcze się coś może wymyśli, co o tym sądzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr odwróconej osmozy to filtr który podłączasz do kranu i uzyskujesz wodę pozbawioną twardości czyli pozbawioną soli wapnia i magnezu i wodorowęglanów bakterii i wszystkiego co pływa w wodzie. Dzięki takiej miękkiej wodzie jesteś w stanie odtworzyć biotop BW. Paletki z polskich hodowli z reguły pływają w wodzie kranowej ale lepiej mieć taki filtr bo masz wpływ na parametry wody którą masz w kranie a nie zawsze taka woda nadaje się do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr odwróconej osmozy to filtr który podłączasz do kranu i uzyskujesz wodę pozbawioną twardości czyli pozbawioną soli wapnia i magnezu i wodorowęglanów bakterii i wszystkiego co pływa w wodzie. Dzięki takiej miękkiej wodzie jesteś w stanie odtworzyć biotop BW. Paletki z polskich hodowli z reguły pływają w wodzie kranowej ale lepiej mieć taki filtr bo masz wpływ na parametry wody którą masz w kranie a nie zawsze taka woda nadaje się do akwarium.

No to to wiem ale się pytałem jaką marke polecasz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pamiętaj jednak że duch nie je raczej płatków ani granulek (przynajmniej te które widziałem) tylko mięso.

Ktoś tu napisał duży błąd i musze to poruszyć.

Duchy też jedzą płatki i granulat przynajmniej mój zawsze zjada z apetytem wszystko co wrzucę dla ryb do akwarium. Ale po prostu czasami mu się nie chcę. Tez może mu przeszkadzać włączone światło przy karmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...