Skocz do zawartości

[20l] Jak na razie puste..


fireboyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ok. 20l(chyba ;p)

 

Sprzęt:

Jak na razie jest jakis chiński filt, lecz działa nawet dobrze. Za ok. tydzień mam zamiar kupić grzałkę.

 

Podłoże:

Kamyczki białe.

 

Dekoracje:

eem, muszelki ;P

 

Flora:

Niestety nie znam nazw, ale wiem, że jedna jest na K. Kukumba czy jakoś :)

 

Fauna:

No i tutaj jeszcze nie wiem...

 

Coś ode mnie:

No więc dopiero co zaczynam z akwarystyką. Akwarium nie wygląda za ciekawie, ale zamierzam kupić akwarium ok. 40 może 54l. Niestety nie wiem jakie kupić rybki/e. Proszę o pomoc :)

 

Zdjęcia:

Tutaj parę minut po założeniu akwarium :)

Dołączona grafika

 

A tutaj już dzień później.

Dołączona grafika

 

Wiem, że akwarium nie wygląda zachęcająco i w ogóle ciekawie, ale myślę, że jako forum doradzicie mi co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tak:

:arrow: 1-wszystkie muszle aut

:arrow: 2-korzeń do środka obsadzony mchem

:arrow: 3-pokrywa z dobrym oświetleniem

:arrow: 4-żabienicę też aut,bo jak się rozrośnie to zakryje ci wszystko.

Lepiej mieć kilka gatunków roślin.Jak to zrobisz to zobaczymy.

A tak na prawdę, to wszystko zależy od twojego gustu a nie naszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) Zacznijmy od tego, że muszelki nie mają prawa bytu w akwariach... zatwardzają wodę itp. Żwirek wygląda na marmurowy... To również trzeba by zmienić, ponieważ będzie on zmieniał parametry. Jeśli bardzo chcesz mieć białe podłoże, proponuję zwykły żwir kwarcowy ;) Z roślin masz : Cabomba carolniana, Opihiopogon japonicum i prawdopodobnie Echinodorus amazonicus (Ophiopogon nie nadaje się do akwariów). Aby flora rozwijała się poprawnie, musisz zamontować oświetlenie. Jeśli nie masz możliwości kupna zwykłej świetlówki, proponuję zakupić żarówkę kompaktową o temp. barwowej 6000-6500k. Możesz dokupić także jakiś korzonek i obsadzić go mchem. Gdybyś tak zrobił, mogę śmiało zaproponować Ci kupno krewetek, najlepiej Red cherry. Ryby... hmm, możesz wpuścić tutaj harem gupików, ja pozostałbym jednak jedynie przy krewetkach ;). Pamiętaj, że nie możesz wpuścić do akwarium żadnego żyjątka, dopóki nie miną 2 tyg. W tym czasie, w filtrze wykształcą się pożyteczne bakterie. Na początek to chyba wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...rozczaruję Cię, ale do tego zbiornika nie możesz kupić żadnych ryb. Uważam że litraż jest za mały nawet jak dla bojownika. Z tego słoiczka możesz zrobic krewetkarium. Wyjmij muszelki bo zatwardzają Ci wodę i wcale nie wyglądają ok. Roślin jest za mało, jeśli chcesz żeby nie padły, kup oświetlenie i zacznij podawać CO2 choćby z bimbrowni.

Mi osobiście dno wcale się nie podoba - jest bardzo jaskrawe. Powinieneś mieć jak najbradziej drobnolistne rośliny, bo żabienica zmniejsza otycznie zbiornik.

Zrób z tego kreweciarnię. Na dno daj coś jednolitego, drobnoziarnistego i ciemnego, Wrzuć maleńki korzonek - obwiąż go mchami. Dużo mchu i gałęzatki. Absolutnie żadnych ryb. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uwielbiam krewecie RC, i na Twoim miejscu zrobił bym piękne krewetkarium ^^. Włożył ładny korzonek, zasadził na nim mech (java moss), wyglądało by to lepiej niż takie akwa z jakimiś rybami które i tak nie będą pasowały do owego zbiorniczka. Ale to Moje zdanie. Pozdrawiam . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoje akwarium ma około 40cm długości to możesz spokojnie trzymać jeden z tych gatunków :

Proporczykowiec z Kap Lopez

Drobniczka

Gupik

Bojownik

Razbora Borneańska

 

Oczywiście jest więcej gatunków ryb nadających do tego typu akwarii , ale są już mniej dostępne niż te które podałem ;);)

Co do samego akwaria,to więc tak,jak już wiesz,muszle muszą odejść,żwirek o ile nie zatwardza wody może zostać.

Rośliny pakuj same drobnolistne,jakie ? to już zależy jakie oświetlenie dasz.

Filtr chiński - zmień na coś porządnego,istnieje duże prawdopodobieństwo że ten filtr przestanie działać lub zacznie głośno chodzić.Sprawdzałeś temperaturę ?możliwe że grzałka będzie zbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze rady.

Muszle już są wyciągnięte. Na roślinki i korzeń na razie nie mam pieniędzy. Myślałem właśnie nad krewetkami. Grzałka raczej będzie potrzebna... Gdy wkladam rękę woda jest zimna. Jeżeli chodzi o roślinki możecie napisać, ktore się nie nadaja? Nie piszcie po nazwach bo nie wiem, które to ^^ A i jak ten mech posadzic na korzeniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zmień podłoże na kwarcowy żwirek

2) Z roślin proponowałbym anubiasy nana i zwratki. Nie wymagają silnego oświetlenia.

3) Oświetlenie koniecznie świetlówką kompaktową 6500K np Philips genie 8W ja mam taką w 25l. i rośliny szybko rosną z glonami też nie ma problemów.

4) Co do obsady to krewetki lub bojownik

5) grzałka będzie konieczna najlepiej z wbudowanym termostatem

6) mały korzonek też by się przydał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...