Jump to content

Jaki wybrać bardzo cichy filtr do akwarium 112l?

sebasp12
 Share

Recommended Posts

Akwarium mam w swoim pokoju i musze wyłączać filtr na noc bo niemoge zasnąć. Więc potrzebuje wypróbowany bardzo cichy filtr, lecz także dosyć tani (odpadają więc filtry zewnętrzne). Może mógł by być AQUAEL FAN 2 :?: Albo jakiś inny :?: Proszę o pomoc. :help:

Nie wiem jaki masz filtr ale ogólnie filtry są ciche.....jedynie co może być głośne to napowietrzanie które możesz na noc wyłączyć nic się nie stanie, poza tym jeśli jest dobrze zamocowany itd. to nie wiem jak może Ci to przeszkadzać masz chyba Szopenowski słuch ;).

Btw wydaje mi się że szybko można się do takich rzeczy przyzwyczaić, trudno powiedzieć mi jak szybko bo ja jestem od dziecka nauczony przy takim czymś spać ;)

btw. Nie polecam filtrów Aquel i moim zdaniem fan 2 będzie na pewno za słaby.. Fluval'e myślę że trójka będzie dobra

Chyba spróbujesię przyzwyczajić :mrgreen: Ale co do filtra fan2 jest dobry, i czy można wyłączyć napowietrzanie :mrgreen: (ja mam Hailea BT 700 w którym się nie da i buczy)

Da się go wyciszyć.

Cały "tuning" filtra polega na zanurzeniu wężyka od napowietrzania w wodzie. ;)

Niestety ten filtr będzie za słaby do takiego akwarium, poza tym i tak [nawet wyciszony] będzie głośniejszy niż dobra kaskada ;)

Lepiej dołóż trochę kasy i kup FZN 2 lub FZN 3. Cichutkie, a bardzo wydajne.

Ja w swoim akwa miałem filtr typu fan teraz mam kaskadę aquaela fzn 2 i jeśli chodzi o głośność można powiedzieć że go nie słychać, oczywiście prawie nie słychać bo wiadomo silniczek trochę słychać ale nie ma szumu wody. A jak zamontować kaskadę w akwa z pokrywa? Bardzo prosto wyciąć otwór w pokrywie.

jeszcze nie robiłam bo zbiornik ma dopiero 2,5 tyg

A masz już w nim ryby?

2,5 tygodnia bez podmiany wody to trochę długo. A zmętnienie wody może być spowodowane dojrzewaniem baniaka a nie wadliwym działaniem filtra.