Skocz do zawartości

[112L] Ogólne .


artur47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje 112l akwarium proste

oswietlenie 2x18w

filtracja –filtron pump – HJ-922 – 1000l na h

 

W akwarium znajduje się - 1 żabienica ocelotowata, nużaniec amerykański , żabienica łamliwa

moczarka kanadyjska, amazonka,

RYBKI to:

neony czerwone 10szt

6 kirysy

10 mietrzyków

4 zbrojniki niebieskie

5 gupików

2 żałobniczki albinos

Podłoże biały grysik + 2 kożenie + lawa wulkaniczna temperatura 25|27st nawożenie -EASYCARBO + aqua gainer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada niespecjalna. Zmniejsz liczbę zbrojników i żyworódek, oddaj kosiarki i dokup co najmniej 6 żałobniczek.

Roślinki uporządkuj bo z tyłu są niższe gatunki a z przodu wyższe. Grzałkę daj najlepiej za filtr, filtr za roślinkę.

Jak zrobisz porządek będzie ładne akwarium. ;)

 

PS. Ortografia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ---ładne jest twoje akwarium tylko jeszcze więcej roślin.Zakryj nimi filtr i grzałkę.Myślę ,że powinieneś dołożyć jeszcze oświetlenie, bo jest troszeczkę za słabe.Ogólnie jest dobrze ,ale jesteś młodym akwarystą i jeszcze wszystko przed tobą. ;)

Tak ode mnie ,to popraw błędy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę maluśko tego podłoża. Jeśli masz możliwość zmień je bo nie jest za ciekawe (najlepiej na drobniejsze i byle nie białe bo aż razi po oczach i odrazu znać po takim żwirze jak masz, że go dopadły glony), pod spód daj jakieś podłoże dla roślin.

Masz stanowczo za małe akwarium dla 4 zbrojników i kosiarek. Zostaw jednego z glonojadów, lub wymień je całkiem na otoski. Molinezje stanowią ładny kontrast dla neonów, ale potrzebują akwa pow. 200l. Poza tym strasznie szybko się mnożą i to może w przyszłości stanowić problem. Oddałabym na twoim miejscu też Mieczyki a na ich miejsce wprowadziła podobne ale odpowiednie dla tego litrażu - Zmienniaki, Platki czy jak tam się je zwie :) Co do flory: miło byłoby tu zobaczyć jakąś kępkę, hygrophili, czy heteranthery. Sam widzisz pewnie jak ozdoby nie pasują do dna - wymiana na ciemny jednolity żwir zrobidużo dobrego dla tej aranżacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje stanowią ładny kontrast dla neonów, ale potrzebują akwa pow. 200l.

Jeszcze takiego czegoś nie słyszałam.... :zamieszany: Molinezje nie potrzebują takiego litrażu...

Jak ktoś ma akwarium 200l to na pewno nie ma zamiaru tam trzymać molinezji... (przynajmniej tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie akwarium ładne ale trochę za jasno jak na mój gust.

Nie popadajmy w skrajności molinezje nie rosną aż takie gigantyczne. Moje są wielkości jak dwa razy gupik z dość sporym ogonem [nie będę ich przecież mierzyć linijką :lol: ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja nowe zdjęcie moje 112l akwarium proste

oswietlenie 2x18w

filtracja –filtron pump – HJ-922 – 1000l na h

nowo założony kubełek JBL E900 torf, nitras ,ceramika

W akwarium znajduje się - 1 żabienica ocelotowata, nużaniec amerykański , żabienica łamliwa

moczarka kanadyjska, amazonka,Hygrophila polysperma ,cabomba , rogatek sztywny

RYBKI to:

neony czerwone 10szt

6 kirysy

4 zbrojniki niebieskie

1 gurami mozaikowy samiec

1 gurami dwuplama samica

2 gurami pomarańczowe samice

2 żałobniczki albinos

Podłoże biały grysik + 2 kożenie + lawa wulkaniczna temperatura 25|27st nawożenie -EASYCARBO + aqua gainer ,ferro +, kulki glinianotorfowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium bardzo mi się podoba, widze, że rośliny rosną. Czym je nawozisz? Aqua Gainer? wiem, że jest Planta gainer ferro +.

 

Te Gurami to nie za bardzo jak na 112L akwarium, mi wszyscy odradzali, do tego nie dobrałeś ich nawet w harem tylko zrobiłeś sobie grupkę różnych gatunków. Wiesz chyba jakie wielkie one rosną.

 

Co do oświetlenia to ja też w swoim akwarium 112l mam standardowe 2x18W i może nie ma jakiś super efektów ale rośliny dają sobie rade.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...