Skocz do zawartości

[danio pręgowane] Tarło


Rekomendowane odpowiedzi

miałem dwa danio pręgowane, glonojada, 2 molinezję. po jakimś czasie rybcie zachorowały na ospę i zostały mi danio i glonojad. obydwa danio zrobiły się strasznie grube. na porządku myślałem że je przekarmiam więc przez dwa dni nic nim nie dawałem jeść a potem raz dziennie bardzo mało. ale to nic nie dało rybki dalej były grube. od czasu kiedy zrobiły się grube minęło prawie 3 miesiące. dokupiłem kilka rybek. dlaczego są one tak grube ???????????????????? proszę o pomoc!!!!!!!! może to ich ciąż ale trochę długo trfa???????????

 

akwa 60 l

glonojad

6 danio pręgowane w tym te grube

2 głupiki

2 neonki

 

mei: przeczytaj regulamin i wytyczne w tym dziale. Temat poprawiłam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno pisałem na moim poście że mam dwa bardzo grube danio. dostałem wskazówkę że to może być ich ciąża i żebym włożył je z samcami do innego akwa ale po pierwsze nie mogę rozpoznać który to samiec a która samica, a po drugie mam tylko dwa dorosłe i duże osobniki dopiero nie dawno kupiłem ich więcej i te nowe są małe nie wiem czy się nadadzą do rozmnażania. proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!! jak mam odróżnić samca od samicy ?????????????????? czy młode danio nadadzą się jako samce????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :help::help:

p

 

 

akwa 60 l

glonojad

6 danio pręgowane w tym te grube

2 gupiki

2 neonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po co dwa podobne tematy...?

viewtopic.php?f=36&t=16974

Po drugie, zdobądź więcej doświadczenia jako akwarysta, a później pomyśl o rozmnażaniu ryb.

Po trzecie, jest jeszcze opcja, że te danio są chore lub przekarmione (a co za tym idzie otłuszczone), natomiast nie koniecznie chętne do tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba tematy połączyłam. Autora proszę o przestrzeganie regulaminu oraz o odrobinę więcej myślenia. Następnym razem przyznam ostrzeżenie.

 

1. Poczytaj jak rozmnaża się danio. Ta ryba nie może być w tzw. "ciąży".

2. Poczytaj ogólnie o prowadzeniu akwarium.

3. Daj zdjęcie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...