Skocz do zawartości

dosc pilnie ;/ gupiki!


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Posiadam 100l akwarium z gupikami i molinezjami , dobrze napowietrzane temperatura okolo 26 stopni.

Nie dawno przeszlam z 25 litrowego akwarium.

Przez pierwsze 2 dni w nowym akwa bylo wszystko w porządku ale od jakiegoś czasu rybki nadal sie o wszystko ocieraja.. i gupiki i molinezje. Głownie o żwirek na dnie akwarium. I poza jedzeniem jest to ich główna czynność.

Zauważyłam u jednego gupika który wcześniej był całkiem zdrowy ze masakryczne wychudzony odstają mu lekko skrzela ale chyba dlatego ze jest taki chudy, odchody jego sa czasem normalne ale czesciej bialo przezroczyste. NIe bardzo je raczej podpływa do pokarmu jak by chcial ale nie je a jak juz zlapie to wypluwa (płatki tropical i tetra min)

 

mam zamiar sie wybrac do zoologicznego jakoś bardzo za niedługo (jest otwarty do 14 a wiec nie później niż 13.30musze wyjść;/)

i mam pytanie co powinnam zakupić.. Myślę nad jakimiś pokarmami które moze by bardziej podeszly kupie zywy ochotke i rozwielitkę ale co jeszcze lubią gupiki? z jakiś mrożonych bądź suszonych naturalnych ?

 

i druga sprawa.. co powinnam zrobic w sprawie ich ocierania sie i wychudzenie jednego? jaki środek zakupić? posiadam w domu fmc zooleku ale to chyba nie za bardo działa.. chciałabym cos nie za drogiego ale aby moglo pomoc.. wole tutaj spytać fachowców niz opisac chorobę 'panu z zoologicznego' i na nim polegac..

 

Proszę o pomoc w miarę szybko :(

 

ahaed: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za pewne ospa ryb ale przydało by się podać więcej o zbiorniku np. parametry wody

Nie wszystkie gupiki będą zdrowe już tak jest że jak np. brat z siostrą się rozmnażają ze sobą to potem większość malców choruje i zdycha

 

ahaed:ortografia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za pewne ospa rybia ale przydało by się podać więcej o zbiorniku np. parametry wody

Nie wszystkie gupiki będą zdrowe już tak jest że jak np. brat z siostrą się rozmnarzają ze sobą to potem większość malców choruje i zdycha

wiem ale puki co, te mioty które mam są z nie spokrewnionych rodziców.

Mógłbyś poradzić mi jakiś lek ? Kiedyś miałam ospe rybią i właśnie ten FMC dostałam na to ale z tego co pamietam nie pomagał zbytnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wpisujecie miasta skąd pochodzicie.Odezwał by się miejscowy i obejrzał akwarium i rybki.Tak ja robię jak ktoś z tego samego miasta.Nawet w profilu nie masz wpisu miasta.

Uzupełnij to.Ogólnie można powiedzieć,że gupiki w nowym miejscu muszą przejść aklimatyzację.

Wystarczy ich wrzucić do nowego zbiornika z temperaturą o kilka stopni wyższą i dziwnie się zachowują.Zdrowe pływają po powierzchni wody.Rzadko i na krótko goszczą na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieranie się nie musi oznaczać początków ospy, choć często jest to pierwszy objaw.

Przede wszystkim napisz jak najwięcej o akwarium: ilość ryb, kiedy zmieniałaś akwarium i jak przebiegała ta "przeprowadzka" do większego zbiornika, czy robiłaś testy wody (NO2, NO3, ph), jakie pokarmy aktualnie podajesz, jaka jest temperatura w zbiorniku, jaki masz filtr, jak często go czyścisz i w jakiej wodzie, jak często odmulasz i podmieniasz wodę i w jakich ilościach...

Jak masz mozliwość daj zdjęcie tego wychudzonego gupika...

Na razie nie lej żadnej "chemii", dopóki nie wiesz co dolega rybkom. Możesz profilaktycznie podnieść temperaturę do 27-28 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...