Skocz do zawartości

sum rekini


magda999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swoim akwarium mam suma rekiniego dość dużego,ostatnio dokupiłam sporo rybek między innymi gupiki,niestety po dwóch dniach z 6szt.zostały tylko 3 :( Czytałam na różnych forach i często pisało że są to towarzyskie rybki i nie zjadają innych,niestety mój zjada.Może to zależy od tego co dostaje jeść?Podaje rybkom pokarm w płatkach,może jak zacznę podawać rekinkowi coś mięsnego to nie będzie zjadał rybek?Mam też pytanie czy nie są zagrożone inne rybki,takie jak kiryski(albinosy)są dość małe jeszcze,ostronos(on chyba nie jest zagrożony,ponieważ często chowa się w żwirek).Pozostałe rybki są większe i myślę że nie będzie im dokuczał.

Szkoda by było mi go teraz oddać,ale nie chciałbym również by żywił się innymi rybkami,jak dotąd nie interesował się kolegami dopiero jak dokupiłam te gupiki.

Myślałam również o tym by troszkę było barwniej w moim akwa dokupić neonki inesa(przepraszam jeśli napisałam z błędem)ale skoro rekin pożarł gupiki to może rozprawić się z neonkami więc to chyba nie jest dobry pomysł,co o tym sądzicie?

W akwa zrobiło się zbyt żółtawo(mam 9 brzanek różowych)co polecacie do towarzystwa dla rekinka,jakieś rybki w odcieniu niebieskiego lub kolorowe.Może samiczka bojownika,czy też ją pożre?proszę o pomoc.

20100226222.th.jpg[/img]mój rekinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

.... a co do suma to on ci zje wszystke rybki..

Hmmmmm.....ciekawe i odważne stwierdzenie :roll: Wszystkie, czyli które ?

Te co ma w akwarium? Czy ogólnie wszystkie jakie istnieją ? :roll:

 

A do założycielki tematu. Podaj więcej danych o akwarium.

 

edit:

 

Widzę, że edytowałeś posta :roll: . Jednak dalej się nie zgadzam z tą opinią i dalej twierdzę, że piszesz bzdury :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i uzupełniam swój post,moje akwa ma 112l.Sumik rekini,o którym byłam mowa jest na fotce ma ok10cm.W akwa zamieszkują również 2 sumiki rekinie-4,cm(te małe są bardziej granatowe i bardzo ruchliwe),2 gurami dwuplamiaste ok7cm,2skalary ok6cm,ostronos ok5,6cm,brzanki różowe 2ok7cm,pozostałych 7 mniejsze od 4do5cm,3 tetra kolor ok.4cm,2kiryski albinos ok2cm ,1 kirysek(z ciemną pręgą przez brzuch)ok3cm.i moja duma peckoltia vittata ok.8cm.Są jeszcze biedna dwa gupiki ok2cm(jutro może już ich nie być chyba że oddam koleżance(właśnie dla ich dobra zaraz je odłowie).

Jakie rybki byście jeszcze mi polecali,czy może już starczy,żeby nie było przerybienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i uzupełniam swój post,moje akwa ma 112l.Sumik rekini,o którym byłam mowa jest na fotce ma ok10cm.W akwa zamieszkują również 2 sumiki rekinie-4,cm(te małe są bardziej granatowe i bardzo ruchliwe),2 gurami dwuplamiaste ok7cm,2skalary ok6cm,ostronos ok5,6cm,brzanki różowe 2ok7cm,pozostałych 7 mniejsze od 4do5cm,3 tetra kolor ok.4cm,2kiryski albinos ok2cm ,1 kirysek(z ciemną pręgą przez brzuch)ok3cm.i moja duma peckoltia vittata ok.8cm.Są jeszcze biedna dwa gupiki ok2cm(jutro może już ich nie być chyba że oddam koleżance(właśnie dla ich dobra zaraz je odłowie).

Jakie rybki byście jeszcze mi polecali,czy może już starczy,żeby nie było przerybienia?

Czyli to będzie wyglądać tak ;) :

- sum rekini - do oddania za małe akwarium

- żaglowiec skalar - za małe akwarium do oddania po za tym prawdopodobnie one wsuneły ci te nieszczęsne gupiki :roll:

- gurami dwuplamisty - mogą być tylko zależy jaką płeć masz bo musi być harem jednego samca i dwóch samic więc dokup tak żeby pasowało

- ostronos (pewnie ciernisty) - za małe akwarium do oddania po za tym powinny być hodowane w grupie w przeciwnym razie stają się agresywne

- brzanka różowa - ok. pasuje tylko musi być hodowane w parkach i tak dokup żeby było z przynajmiej dwie parki

- "tetra kolor" (to pewnie chodzi o albinostyczną formę żałobniczki czarnej) - pasują dokup z 2 jeszcze

- kirysek albinos (albinostyczna forma kiryska spiżowego lub pstrego) - oddaj

- kirysek (to pewnie kirysek spiżowy) - oddaj albinosy i dokup minimalnie 5 sztuk bo kiryski są rybami stadnymi

- pekolcja pasiasta - pasuje (sam bym ją chciał mieć :D )

- gupik pawie oczko - rub co chcesz ;) albo oddaj albo dokup tak żeby były w proporcji jeden samiec na dwie samice (kogucik co nie :lol: )

No i to było na tyle jeśli chodzi o dukupywnie to te które ci poradziłem i jeszcze jakieś co ci się spodobają (tylko żeby nie były za duże :!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żaglowiec skalar - za małe akwarium do oddania po za tym prawdopodobnie one wsuneły ci te nieszczęsne gupiki :roll:

 

 

 

Gupiki pożarł sum rekini,widziałam jak go złapał,a z paszczy wystawał ogonek :(

Gupiki oddałam koleżance,ona też ma takie rekinki,ale u niej są bardziej"koleżeńskie"ma mnóstwo glonojadów(bardzo jej się rozmnażają)i one się nimi nie interesują,ani innymi rybkami.Jej rekinki są takie ciemne,granatowe,a ten mój jest dużo jaśniejszy i nie jest tak aktywny jak te jej.Mój prawie cały dzień leży w roślince,albo obok niej,a w nocy jest aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żaglowiec skalar - za małe akwarium do oddania po za tym prawdopodobnie one wsuneły ci te nieszczęsne gupiki :roll:

 

 

 

Gupiki pożarł sum rekini,widziałam jak go złapał,a z paszczy wystawał ogonek :(

Gupiki oddałam koleżance,ona też ma takie rekinki,ale u niej są bardziej"koleżeńskie"ma mnóstwo glonojadów(bardzo jej się rozmnażają)i one się nimi nie interesują,ani innymi rybkami.Jej rekinki są takie ciemne,granatowe,a ten mój jest dużo jaśniejszy i nie jest tak aktywny jak te jej.Mój prawie cały dzień leży w roślince,albo obok niej,a w nocy jest aktywny.

1.Widać one je wszamały. ;)

2.No i chyba dobrze robisz bo nie pasują za bardzo do obsady. Gurami i skalary normalnie z nimi pływały?

3.Właśnie coś inaczej wygląda (jest szarawy i ma ciemną plamkę za skrzelami) jest bardzo dużo gatunków z rodzaju Pangasius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna przecież to jest Bagr Kobaltowy a nie sum rekini. I jeszcze nikt tego nie zauważył ? I ten Bagr ci pożarł te gupiki bo to jest agresywna ryba.

 

Bagr Kobaltowy

 

Dołączona grafika

 

Sum rekini

 

Dołączona grafika

 

Tylko ten twój sum wygląda na młodego osobnika bo jego wąsy jeszcze nie są długie i pokaźne. Albo to jest inny podgatunek tego właśnie suma. Ale na pewno to nie jest sum rekini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna przecież to jest Bagr Kobaltowy a nie sum rekini. I jeszcze nikt tego nie zauważył ? I ten Bagr ci pożarł te gupiki bo to jest agresywna ryba.

Przykro mi ale źle zauważyłaś :zamieszany: . To ty się lepiej przypatrz można zauważyć że ma wydłużoną płetwę odbytową, wyżej położoną grzbietową, bardziej wydłużony pysk :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w czasie swojej nieobecności wyszukałam w różnych źródłach info.o swojej agresywnej rybie i moim zdaniem jest to schilbe mystus.

http://www.aquapage.cz/Obrazky/Ryby/717.jpg

link do fotki w necie.

I co sądzicie?to chyba ta ryba.Charakterystycznie wygina ogon podczas pływania.Niestety oprócz zdjęcia nic ciekawego w necie w języku polskim nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...