Skocz do zawartości

Pomocy, narybek gupika.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy

w nocy okociła mi się jedna gupiczka niestety nie mam kotnika i chciała bym mieć młode

gdy za obserwowałam ze starsze osobniki zjadają młode to wyłowiłam duże osobniki do kuli bo tylko kule posiadam poradzicie co mogę teraz zrobić kupić kotnik i spróbować wyłowić małe czy może potrzymać duże przez jakiś czas w kuli

i przez jaki czas kiedy mogę je wpuścić znowu razem żeby mi się nie zjadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie roślinki i trzy ozdoby w których teoretycznie mogły by się schować młode akwa jest 150 l i to w sumie moje 2 podejście do przygody z akwarium 1 nieudane wszystkie rybki zdechły w 1 rok a teraz mam same gupiki bo te ponoć najłatwiej się hoduje

 

mei: ortografia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie plastikowe kotniki ktore moga plywac po wierzchu w akwarium ogolnym kup taki kotnik to kwestia 5 zl i odlow w nie mlode.Stare zas jak najszybciej przenies do akwarium ogolnego bo tam na pewno nie jest im zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ta tyle że nie będzie przez 24h na dobe pilnować akwarium i czy jest tarło, a potem i tak trzeba je odłowić przed tym co duże ryby je am am zjedzą :ugeek: 8-) :o

Przy płodności gupików i hodowli kundelków, straty nawet 75% narybku to nie tragedia hodowlana.

Zresztą ktoś kto je hoduje z daleka bez problemu zauważy kiedy samica "rodzi". [PS]

Ba, da się to nawet zauważyć jeszcze przed porodem.

Co do jedzenia przez "duże ryby" to różnie z tym bywa.

Nie zawsze rodzice jedzą narybek, a jak mamy dużo roślinności to nawet przed bojownikiem potrafią się uchować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...