Jump to content

Jak usunąć glony z akwarium?


Przemek12126
 Share

Recommended Posts

Aby walczyć z glonami trzeba znaleźć ich przyczynę powstania :o .

Proponuje aby podać jakie masz oświetlenie w akwarium,jaki litraż,oraz jak długo oświetlasz zbiornik.

Co do twojej obsady,to te rybcie co podałeś są rybami stadnymi ;) czyli nie dwie kosiarki a kilka,nie trzy kiryski tylko też kilka :zamieszany: .Jeśli masz zamiar sobie kupić zbrojniki to nie kupuj,lepsze są otoski jeśli chodzi o glony.Bocja tez jest ryba stadną.Jeśli masz zamiar cokolwiek dokupić to najpierw poczytaj o rybach ;) ,a potem się za nie bierz.

Link to comment
Share on other sites

Ramirezka ;) zanim zaczniesz udzielać takich cudownych rad, to weź trochę poczytaj :roll: Jeśli chodzi o glony to usuwa się przyczynę a nie tylko skutki. Mechanicznie można czyścić szybę kartą do bankomatu lub gąbką do naczyń. Przede wszystkim jednak należy poznać przyczynę ich powstawania. Czekamy więc na wypowiedź autora tematu nt. warunków w akwa...

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim musisz pozbyć się jakiś wapieni,muszli,dziwnych pierdoł typu zameczki itp.

Na rynku są dostępne środki do zmniejszenia tych wartości.Poza tym musisz troszkę poszukać na forum bo te tematy już były.Jeśli nic nie znajdziesz wtedy coś zaradzimy.Zbadaj jaki masz wartości w wodzie kranowej.

Link to comment
Share on other sites

Ph 6.8

kh 15

gh25

Podobnie ci już pisałem masz za duże gh i kh.

A jaki to ma związek z glonami?

Pisząc o tym ,że te dwie wartości są za duże nie miałem na myśli pozbycie się glonów tylko stwierdzenie ,że gh i kh jest do zmniejszenia.Zresztą autor postu napisał jakie są duże.

Kolego czytaj wszystkie posty to będziesz wiedział dlaczego tak napisałem i jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...