Skocz do zawartości

[30L] Oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem żarówkę kompaktową firmy Massive daylight 15 W, 6400 K, 910 lm, nic po za tymi danymi technicznymi nie ma na opakowaniu.Pytanie: Czy taka żarówka nadaje się do 30 l akwarium, zeby roślinki nie padły? proszę o jakąś podpowiedź!!!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem żarówkę kompaktową firmy Massive daylight 15 W, 6400 K, 910 lm, nic po za tymi danymi technicznymi nie ma na opakowaniu.Pytanie: Czy taka żarówka nadaje się do 30 l akwarium, zeby roślinki nie padły? proszę o jakąś podpowiedź!!!! :(

ja do 30l mam żarówkę halogenową mr-16 20w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem żarówkę kompaktową firmy Massive daylight 15 W, 6400 K, 910 lm, nic po za tymi danymi technicznymi nie ma na opakowaniu.Pytanie: Czy taka żarówka nadaje się do 30 l akwarium, zeby roślinki nie padły? proszę o jakąś podpowiedź!!!! :(

ja do 30l mam zaruwke halogenowom mr-16 20w
Przy żarówce halogenowej 20W masz 1/3 ilości światła którą ma autor tego tematu przy kompakcie 15W.

Dlatego w akwarystyce używa się głównie świetlówek/żarówek energooszczędnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źarówka 15W jest dobra do tego litrazu,tak jak pisali wyzej,ja mam 15W w aqua 25l tylko 2700K i rośliny rosną mi dobrze,nawoże jejeszcze bimbrownią i jednym nawozem,ty tez mógł bys ich nawozic...

 

Pokaż fotkę swojego baniaka. Chciałbym zobaczyć te rośliny rosnące przy 2700K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) słyszałem jeszcze o barwie światła w zależności od rodzaju żarówek, roslinki dobrze się trzymają w przedziałach od ok 400 do 500 i od 600 do 800 (jednostek niestety nie pamiętam) mowa tu o swiatło ciepłe i zimne. Czy zakupiona przezemnie żarówka firmy massive jest pod tym względm dobra??? bo tak naprawde najlepsze są świetłówki rurowe :(. proszę od porade co do mojego kompaktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) słyszałem jeszcze o barwie światła w zależności od rodzaju żarówek, roslinki dobrze się trzymają w przedziałach od ok 400 do 500 i od 600 do 800 (jednostek niestety nie pamiętam) mowa tu o swiatło ciepłe i zimne. Czy zakupiona przezemnie żarówka firmy massive jest pod tym względm dobra??? bo tak naprawde najlepsze są świetłówki rurowe :(. proszę od porade co do mojego kompaktu :)

Temperatura barwowa w wypadku twojej świetlówki to 6400K.

Nada się i rośliny będą ładnie rosły ;).

 

6000-6500K to światło najbliżej zbliżone do białego.

Poniżej są barwy ciepłe, a powyżej zimne ;)

Tu masz zresztą obrazek poglądowy ;)

Dołączona grafika

Więcej informacji o oświetleniu nie trzeba daleko szukać:

viewtopic.php?f=9&t=6987 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obklejenia folią, zrobiłem to od razu przy wymianie żarówki. zauważyłem, że rybki przy tej ilości kelvinów stały się żywsze, mam nadzieje że roslinka też ożyje bo całkowicie zmarniała a jest to roślinka "Iresine species RED" (T) - Taka łacińska jej nazwa. Co do nawozu też dostały odpowiednią ilość? Więc tylko chyba czekać!?? :)

 

EDIT:

 

poradzie coś co do tej roślinki!

 

mei: posty się edytuje. Przeczytaj regulamin. Od roślinek jest inny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, kupiłem żarówkę kompaktową firmy Massive daylight 15 W, 6400 K, 910 lm, nic po za tymi danymi technicznymi nie ma na opakowaniu.Pytanie: Czy taka żarówka nadaje się do 30 l akwarium, zeby roślinki nie padły? proszę o jakąś podpowiedź!!!! :(

ja do 30l mam zaruwke halogenowom mr-16 20w
Przy żarówce halogenowej 20W masz 1/3 ilości światła którą ma autor tego tematu przy kompakcie 15W.

Dlatego w akwarystyce używa się głównie świetlówek/żarówek energooszczędnych ;)

Juz kupilem swietlówke energooszczędna 8 w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...