Skocz do zawartości

glony?


ann_wla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z glonami. Pojawiły się początkowo na roślinach - brązowy nalot jakby brud, syf (kabomba i mech zostały zaatakowane) no i na korzeniu i łodygach kryptocoryny takie małe miałe włoski, nitki zakończone kuleczką :D Czy ktoś z Was wie, bądź przypuszcza co to może być? No oi jak z tym walczyć oczywiście? Planuje wrzucić ze 2 kosiarki i krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimkolwiek jesteś ,czy wiesz do czego służy opcja szukaj.

Cały ten dział jest poświęcony glonom,każdego rodzaju.Nie ma tutaj pewnie glonu ,o którym by ktoś nie napisał,trzeba tylko poszukać.

 

Shem: Zmień sobie nick na wyszukiwarka, albo się nie odzywaj jeśli masz zamiar tyko po kimś jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dziękuje Janusz za "dobre" chęci. Dodam tylko, że gdybym znalazła cokolwiek o tym glonie, o którym pisałam to napewno nie zawracałabym Ci d***. A że nie znalazłam to zwróciłam się z prośbą o identyfikację do mądrzejszych ode mnie. Niestety fotki nie zrobie bo są zbyt małe żeby je uchwycić - i tak by z tego nic nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może są jeszcze zbyt małe żeby jednoznacznie stwierdzić jaki to glon. Moje oko zauważa tylko małe białe nitkowate kępki z takimi jakby kuleczkami na końcach. A na kabombie to taki jakby syf brązowy. No nie wiem jak to inaczej opisać :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimkolwiek jesteś ,czy wiesz do czego służy opcja szukaj.

Cały ten dział jest poświęcony glonom,każdego rodzaju.Nie ma tutaj pewnie glonu ,o którym by ktoś nie napisał,trzeba tylko poszukać.

 

Shem: Zmień sobie nick na wyszukiwarka, albo się nie odzywaj jeśli masz zamiar tyko po kimś jeździć.

Nie raz gdy przeglądałem różne działy spotkałem się ze zwrotem, aby korzystać z opcji szukaj,więc nie rozumiem tej uwagi zresztą ,która została napisana na forum, a nie na pw

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem,ale to nie jest nic innego jak dostosowanie się do regulaminu.

 

mei: Przyznaję ostrzeżenie za złamanie regulaminu w punktach:

Forum: 4.1. oraz 5.2.

Zarząd forum: 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody na dzień 06.01.2010 są takie:

pH 7,5

kH 4

gH 8

NO2 0,0 (niestety dla NO3 nie mam testera :/ )

 

Nie za bardzo rozumie pH i kH. Skoro pH jest podwyższone to czy i kH nie powinno być nieco wyższe? Wszędzie jest napisane że pożadane wartości kH są w przedziale od 5 do 10 dkH :zamieszany:

 

A baniak jest świeży. Zalany jakieś 4 tyg temu. Wyjełam korzeń ze starego akwa ( na którym już zaczął pojawiać się ten glon) i włożyłam do nowego baniaczka. No i efekty są takie jakie są. A czy wrzucałam coś nowego?? Raczej nie - jedynie ( jednak pociąty)korzeń od ecika :lol: spróbuje zrobić foto i jak mi się uda to wstawie ale już ja to widze :roll:

 

 

EDIT:

 

A jednak udało się:

post-3380-13685157879005_thumb.jpg

post-3380-1368515787998_thumb.jpg

post-3380-1368515788025_thumb.jpg

 

Mogę dodać jeszcze fotki ale to już w następnym poście. Czy zarząd się zgadza na post pod postem w tym wypadku? :):oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam zwykłe zielenice ;) Te kuleczki to prawdopodobnie taki "syfek" który się uczepił właśnie glonu ;) Powodem powstawania tych i innych glonów jest brak jakiegoś składnika w akwarium, co ogranicza fotosyntezę zachodzącą w roślinach. W en sposób rośliny zmniejszają swoje "zużycie" potrzebnych składników, i w akwarium rosną stężenia np. azotu. Najbardziej prawdopodobny jest właśnie fosfor lub azot ;) Spróbuj zmierzyć ich wartości i wrazie czego uzupełnij je ;) Na dzień dzisejszy możesz przeprowadzić większą podmiankę, i zwiększyć dozowanie co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie podaję CO2 ze względu na za małą ilość światła. Akwa dosyć świeże. Jako podłoże użyłam podłoża dla roślin sera flora depot. Myślę, że za jakiś czas ruszą, ale narazie musze im dać chyba troszke czasu na zaklimatyzowanie czyż nie? Dzięki "chłopaki" ;) za pomoc, postaram się dostosować do waszych rad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...