Skocz do zawartości

folia czy odbłyśnik??


Rekomendowane odpowiedzi

mam dość słabe oświetlenie w akwa ok. o,32W/L i tu mam problem dodatkowej świetlówki nie zamontuję, więc pozostaje mi zakupienie foli albo odbłyśnika lecz nie wiem co będzie lepiej odbijać światło, szukałem trochę na ten temat ale zdania są podzielone. Doradźcie mi co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odbłyśnik lepszy bo jest lepiej wyprofilowany wokół świetlówki... Światło jakie masz jest kiepskie ;/ ale rozważ dodanie trzeciej świetlówki bo za cenę dwóch odbłyśników jak dobrze poszukasz możesz mieć osprzęt elektroniczny, a za dodatkowe 8 zł świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość słabe oświetlenie w akwa ok. o,32W/L i tu mam problem dodatkowej świetlówki nie zamontuję, więc pozostaje mi zakupienie foli albo odbłyśnika lecz nie wiem co będzie lepiej odbijać światło, szukałem trochę na ten temat ale zdania są podzielone. Doradźcie mi co jest lepsze.

Zależy czy chcesz zrobić to tanim kosztem , czy nie . Moim zdaniem można sobie zrobić odbłyśnik samemu z folii aluminiowej ;) Mój "macgyver" zrobił odbłyśnik z lustra.

Nigdy nie dostaniesz jednakowych odpowiedzi. Możesz się jedynie sugerować opiniami. Decyzja należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważ dodanie trzeciej świetlówki

niestety próbowałem ale nie mieści mi się.

 

Światło jakie masz jest kiepskie ;/

wiem i dlatego postanowiłem coś z tym zrobić.

A czy można by doświetlić akwa żarówką energooszczędną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 112l profil i przerobiłem na 4x18W T8 więc nie mów że się nie da. I nic mi nie zasłania okienka do karmienia rybek. Wystarczy tylko wyciąć to pudełko z "flakami"(statecznik i startery) i umieścić osprzęt poza pokrywą.

 

PS. Pamiętaj tylko że jeżeli zwiększysz oświetlenie w akwa powyżej 0.5W/l (a mam 0.72) będziesz musiała nawozić CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa układy po dwie świetlówki w pudełku ze sklejki. Jest ono poza akwa.Są tam 4 startery i dwa dławiki magnetyczne. Wszystko kosztowało mnie ok.60zł ale 2 startery i dławik dostałem za darmo(wymontowałem z lampy). Gdzieś na forum był opis ze zdjęciami jak ktoś przerabiał pokrywę, jak znajdę to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za temat, ale teraz nie mam stateczników i reszty. a perę żarówek leży więc może bym je jakoś zagospodarował. taki chwilowe rozwiązanie. więc nada się??

Raczej padaczka. Taka żarówka wytwarza spore ilości ciepła. Po za tym kwestia uszczelnienia oprawki... Wiem, że ludzie wykorzystują elektronikę od tych żarówek, do uruchamiania świetlówek. Może takie wyjście będzie lepsze? Poszukaj. Na forum jest na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...