Skocz do zawartości

Obsada akwarium


Kalina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc... chciałabym założyć własne akwarium (to co w sygnaturze to mojego brata. Opiekowałam się tymi akwariami, kiedy on był w Anglii). Także... Największy zbiornik to 25 litrów. Chciałabym jakiś ż żyworódkami, np. samce gupika i jakieś mało kłopotliwe towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molinezja balck molly (jeden samiec i dwie samice) co 4 do 8 tygodni mlode, mieczyki czerwone (nigdy mi sie nie okocily, zmienialy plec), gupiki, jeden samiec, dwie samice (co 4, 5 tygodni mlode), danio pregowane, nie udalo mi sie rozmnozyc, ale ruchliw ai wesola rybka. a jak chcesz jedno gatunkowe, to mozesz np skalary, ale wymagaja duzej banki. brzanki sumatrzanskie w polaczeniuz gupikami beda mialy zywy pokarm, co srednio okolo miesiaca i nie ebdziesz sie musiala martwic o to, ze ebdziesz miala za duzo gupikow. gurami np mozaikowy, tez banka troche wieksza, a jak chcesz cos ciekawego, to moga byc pyszczaki, kamieniste dno i moze z jedna jakas roslinka.

Okresl sie jaka chcesz duza banke, no chyba, ze koszty ni emaja znaczenia, to zaczniemy wymieniac od nowa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie to nie na moje nerwy. ZGŁUPIELIŚCIE!!! Mieczyki są za duże, bocje też i molinezje tak samo! Zbrojnik rośnie ogromny gdzie tam by się zmieścił! Jak nie macie pojęcia o tych rybach to dlaczego tak piszecie! Rece opdają! Mam nadzieję, że jak ktoś niedoswiadczony to zobaczy to się nie posłucha.

A co do obsady to harem gupików albo jednego bojownika. Możesz jeszcze dać stadko neonków albo innych małych rybek i na tym koniec. Jeszcze z tego co słyszałam krewetki by się nadawały ale ja się na tym nie znam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Evelyn. :P

Ale nie mam już 25l., tylko... 112! Czy mogłabyś mi coś poradzić? Podobają mi się pielęgniczki (ramirezy, żółte, kakadu), zbrojniki, gupiki, neonki, skalary, bocje siatkowane, kiryski, brzanki Titteja i mieczyki. Jaka byłby by odpowiednia obsada z tymi rybkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :). Większe możliwości :). Tutaj już można hodować mieczyki :). Sama je hoduje. Niestety na skalarki za małe akwarium. Chciałam mieć ale niestety przeczytałam, że 112l to za mało. A co do obsady to możesz mieć parkę ramirez. Z tego co wyczytałam mogą być z kąsaczokrztałnymi czyli neonkami i innymi tego typu. Z stadkiem kirysków też powinny się dogadać :). Można też harem gupików albo mieczyków. Już zależy od ciebie na jakie rybki się zdecydujesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...