Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Atreyu - właśnie z tym komfortem przy zadawaniu pytań to średnio, bo nie każdy chce odpowiedzieć tylko niektórzy się czepiają (aluzja do kolegi wyżej 8-) )

 

Ale pytanie: ciągle słyszę, że strasznie wymagające itd.. ale nikt nie che powiedzieć na czym to polega, że są wymagające?

Że karmić trzeba ? a jakich ryb nie trzeba,

Że sprzątać trzeba? a gdzie nie trzeba

jakie są te specjalne wymagania Piranii Nettera od innych bo z linków co dostaje w których są opisane piranie to wszystko jest do osiągnięcia (temperatura wady, oświetlenie, zapewnienie kryjówek)

więc na czym polega ta ogromna trudność :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym że ryby są DUŻE (duże ryby duże kloce -> duże kloce dużo amoniaku itd)

że karmiąc jest miechem zasyfiasz wodę;

są bardzo płochliwe i mogą pokaleczyć sie obijając o ściany i dekoracje

mogą być agresywne dla siebie nawzajem (małe akwa czyli będą napewno)

 

wszystko to jest do wyczytania, wystarczy poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie czytałem i wszystkie trudności jakie opisałeś da się obejść,

Agresywne dla siebie - nie będą jak będą dobrze karmione

duże ryby- 5 w zbiorniku da rade 40l na głowę to z tego co czytałem wystarczy poza tym jak nie będzie wystarczająco miejsca to skarłowacieją

karmiąc mięsem zanieczyszczam wodę - przecież i tak będzie trzeba często zmieniać

Są jeszcze jakieś ogromne trudności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże ryby- 5 w zbiorniku da rade 40l na głowę to z tego co czytałem wystarczy poza tym jak nie będzie wystarczająco miejsca to skarłowacieją

 

yyy...

Właśnie dlatego choduje się je w dużych akwariuach, karłowatość to poważna choroba...

Tak samo jak u człowieka, ryba karzełek jest tak samo chora jak człowiek karzełek.

A nawet jak nie skarłowacieją to się będą tak średnio czuły... to akwarium to takie minimum... a jak minimum to super warunki, super warunki to duża wiedza i dobry [drogi] sprzęt...

 

w 500zł się nie zmieścisz z tym, sam w miare dobry wydajny filtr dla nich tyle kosztuje, a oświetlenie, podłoże i cała reszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz czym się różni kaskada od kubła??

 

40l na głowę

40l na głowę ... mam akwa 72l i nie wyobrażam sobie w nim 30cm piranii....

 

Agresywne dla siebie - nie będą jak będą dobrze karmione

agresywne są dla siebie bo są znerwicowane -> ryby rzadko podgryzają się z głodu, częściej ze stresu czy braku miejsca....

 

 

Atreyu - Piranie mi się bardzo podobają, jednak ten filmik to przesada, można nakarmić szczurami czy myszami ale najpierw je zabić w bardziej humanitarny sposób...

ps. jak się humanitarnie ubija szczury?? widłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych myszek, chomików i innych gryzoni, proponuje zrobić jeden test.

 

Humanitarnie się nie da.

-Trutka zabiła by później ryby.

-Utopienie jest jedną z boleśniejszych metod zabijania.

-Podcięcie gardełka też nie za fajne.

-Do lodówki się nie włoży bo zamarzanie żywcem też bardzo boli.

 

W każdym razie nie zależnie od sposobu, czy to będzie wyrafinowane "myszorderstwo" czy poprostu walnięcie młotkiem w łebek.

 

Najpier kup taką myszkę [widzę że rodzice często kupują je dzieciom jako kochane zwierzątko domowe], zabierz do domu... i zabij.

 

Jak nie będzie z tym problemu i zrobisz to humanitarnie to śmiało możesz karmić nimi piranie.

 

 

Eh pewna bliska mi osoba ma węża chińskiego o ile pamiętam, karmi go szczurami, przy czym to jest jeden szczur na parę miesięcy [musi być pokarm żywy]. Ale szczur w tym wypadku ginie po około 2ch sekundach, wrzucony do akwarium męczył by się bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepsza decyzja...

Wymieniłeś dobry aczkolwiek słaby kubełek na... gorszy wewnętrzny.

W tym za słaby chodziło abyś kupił większy/lepszy/silniejszy kubeł a nie pakował kasę w jakiś wewnętrzny, który sprawdzi się 100 razy gorzej w takim akwarium...

 

 

Jako dodatkowy filtr, jak najbardziej.

Ale sam odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko ta odmiana akwarystyczna jest wielkości 5 zł więc sobie zamówiłem takie 8 cm bo bym nie odchował i pytanie jakie duże są szanse, że zjedzą 3 sporej wielkości glonojady i 2 sumy które są teraz w akwarium ? Oraz jaka jest szansa na to, że zjedzą się wzajemnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko ta odmiana akwarystyczna jest wielkości 5 zł więc sobie zamówiłem takie 8 cm bo bym nie odchował

Yyy... no wielkości w pięciozłotówkach się nie mierzy :D

 

Ja kto byś nie odchował?

Przecież wystarczy zapewnić im odpowiednie warunki do życia aby rosły... a duże planujesz odchować, czy raczej nie? :roll:

Albo inaczej, od razu duże - tylko po co... chyba nie dlatego że większe fajnie wygląda [a czym starszą kupisz tym krócej się nią nacieszysz]

 

zaczynam się w tym powoli gubić po co te ryby...

 

czy ich nie zjedzą - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piranie rosną do 30 cm, ja zamierzam kupić kolo 6-8 cm bo takie są na tyle duże aby wybaczyły moje błędy związane z brakiem doświadczenia i na tyle małe, że zdarzę się nimi nacieszyć zanim podrosną.

a profesjonalną długość 5 zł podała mi ekspedientka w sklepie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linków na pierwszej stronie wyczytałem że nie powinny być z innymi rybami, ponieważ mogą je zszamać - podobnie jak palec wsadzony do akwarium ;)

 

I kolejny wymóg co do nich moim zdaniem. Ryby te mają bardzo wyczulony słuch, poszukują ofiar kierując się głównie nim. Z tego co myślę jakiekolwiek wieże, kina domowe, albo nawet komp z głośnikami logiteh + call of duty vel cs mogą im bardzo przeszkadzać/wywoływać agresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o w miarę bez bolesne zabijanie myszy to radzę poczytać na forum terrarystycznym.

Włożenie do lodówki jest dobre tylko w przypadku zwierząt zmiennocieplnych, czyli na pewno nie myszy.

Myszy można kupować też mrożone.

 

Co do akwarium 216l dla 5 piranii - według mnie zdecydowanie za małe :/

 

Piranie mogą też ugryźć w palce z powodu stresu - bronią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...