Skocz do zawartości

JBL i Hagen głośne, a Tetry się boję - filtry do 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Prosze polecie mi jakiś filtr do akwa 200l, już nieważne czy zewnetrzny czy wewnętrzny, ale żeby był bezgłośny.

Wiem że takowa jest Tetra ex700, mam w domu tetre ex600 ale na początku troche ciekła, posmarowałem wazeliną i narazie spokój, ale boje się jej dotykać bo może znowu zacznie :x .

JBL e900? Słyszałem jak sie trafi, niektóre mają jakiś feler i zaczynają głośno chodzić po miesiącu czasu...

Fluval 305? Ten tu ma jakieś kłopoty z odpowietrzaniem, no i też podobno dość głośno pracuje...

Eheim??? Drogi.. Nie wiem czy cichy.

Może są jakieś cichutkie wewnętrzne? Prosze was o pomoc, byłem zdecydowane na tego JBLa, ale troche poczytałem i już to nie jest takie proste ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa jbl i są bardzo ciche!

stary cristal profi 250 i nowy model PristalProfi e1500

 

polecam obie serię, w nowej "e" jest łatwiejsze zalewanie, lepszy sposób podpięcia węży oraz troszkę lepiej przemyślana konstrukcja koszy.

 

raz kupiłem jbl działa dobrze dlatego kupiłem drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam jednak Eheim. Jest cichszy niż tetra, nie psuje się tak jak tetra i nie ma takich lipnych uszczelek. Poza tym wężyki i deszczownica nie zarastają aż tak glonami jak w tetrze. Ostatnio porównywałam wygląd deszczownicy z eheima i z tetry w takich samych baniakach. Po 3 miesiącach w eheimie nie było prawie wcale glonów, w tetrze deszczownica była czyszczona co podmiankę. Do 200L dałabym taki: http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... ucts_id=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam tetrę 700ex, uszczelki są ok pod warunkiem, że się je smaruje wazeliną i nic się nie dzieje. Jedyną awarią w było pęknięcie i złamanie gwintu łączącego deszczownicę z wężami. I co dziwne ten element w ogóle nie był odkręcany, ani w ogóle ruszany, po prostu pewnego dnia zauważyłam ryskę, potem pęknięcie, a potem jak ruszyłam zostało mi to w ręce pokruszone jak szyba samochodowa. Nie pozostało nic innego jak kupić nową deszczownicę i okazało się, że trzeba kupić cały zestaw co kosztuje ok 60zł. Postanowiłam zainwestować ciut więcej i kupiłam zestaw deszczownicy z Ehaima za chyba 80zł. podpięłam do tetry pasuje idealnie. I należałoby powiedzieć, że wykonanie, a co za tym idzie jakość Ehaima jest rewelacyjna, jest po prostu solidniejsza. Gdybym miała kupić nowy filtr zewnętrzny kupiłabym Ehaima.

 

Jeżeli chodzi o hałas tetra jest cichutka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam tetrę 1200 oraz eheima 2213 , więc mam porównanie co do tych dwóch firm .

Co do tetry to działała super przez 1.5 roku , następnie poszły w niej uszczelki . Nie licząc kosztów zalanej szafki , którą muszę dorobić , remont tetry wyniósł około 150 pln . Wymieniałem : uszczelka główna , uszczelka wokół pompki do zalewania , cały system aquastop z zaworami , deszczownicę (zrobiłem ją z rurki f-20mm) , 1 kolanko oraz 2 nakrętki o których wspominała Thomasse . Trzy ostatnie pozycje po prostu popękały :shock: .

Eheim 2213 (mam go 8 miesięcy) , nie ma żadnych problemów , cichy , silny , nie spada drastycznie moc po zabrudzeniu wkładów , wszystkie elementy filtra wyglądają jak nowe ( nie liczę tutaj wkładów , żeby zaraz nie było ;) ). Nigdy nie czyściłem przewodów z glonów i nie ma potrzeby oklejania ich jak w tetrach . Przyznam , że przez cały okres użytkowania 1 (słownie : jeden ) raz czyściłem deszczownice . W sumie nie dlatego że była zagloniona czy coś , po prostu czyszcząc całe akwarium przemyłem ją przy okazji .

Wiadomo, że do eheima trzeba dopłacić i to czasami nawet dużo . Ale poczytaj komentarze oraz oceny innych użytkowników eheima oraz tetry . Kto ma więcej problemów z filtrami ? :roll:

Filtry JBL celowo pominąłem , nie mam i nie miałem filtra z tej firmy więc nie będę się wypowiadał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...