Skocz do zawartości

20 l- jakie rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj zanim cokolwiek zrobisz - ja tak nie zrobiłem a później żałowałem i uwierz mi że to nic miłego od porządku wszystko zaczynać jeszcze raz.

 

Ps. A parka bojowników nie może być razem ponieważ samiec prędzej czy później wykończy samicę - (walką ;) ...) no chyba że 1 samiec i 2/3 samice ale na twój litraż to odpada... [pozostają krewecie.]

 

Pozdrawiam. :ugeek:

 

Mod: ORT !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widzę że trafilam na dobry temat - mam bojownika syjamskiego, ponieważ nie mam zupełnie doswiadczenia w hodowaniu rybek mam pytanie jaki podtawowy sprzęt proponujecie aby rybka była że tak powiem szczęśliwa. Poniewaz jak wspomniałam poki co to tylko jedna rybka nie chcę szaleć jednak nie chce tez aby ryba się męczyła. Jeżeli uznam że dobrze mi izie to może w przyszłości pomyślę o czyms większym.

Na razie myślałam o akwarium 20l, grzałkę z termoregulacją juz mam, mam też jakieś bajery dla rybki w których lubi się chować. Nie wiem natomiast czy kupowac filtr a jesli tak to jaki, czy potrzebna jest pokrywa i stałe oświetlenie. Za wszelkie rady bardzo dziekuję.

Generalnie z tego co wiem to biedak w sklepie byl trzymany w kubeczku i teraz jest chyba ciut spłoszony. Chwilowo siedzi w kuli ale chcę to szybko zmienic dlatego proszę o rady.

 

Dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla bojka ,podstawowe minimum na dobry początek [przy czym zakładam że nie chcesz wydawać na akwa setki złotych]

 

akwarium minimum 25litrów. [dla 1 samca]

jakiś wewnętrzny filtr z napowietrzaczem [konieczność!]

grzałka z termostatem [już masz]

żwirek [nie kolorowy ,nie ceramiczny]

pianka pod akwarium [kupisz razem z akwa ,powinno to być]

 

pokrywa zależy, do takiego akwarium to nie duży wydatek

a taka pokrywa ma już oświetlenie.

bojownik poradził by sobie bez ,ale jak chcesz mieć jakąś roślinkę to być musi.

no i akwarium z oświetleniem wygląda kilka razy lepiej niż bez.

 

a i bajery... w stylu zamki ,sztuczne ozdoby.

nie wkładaj do akwarium ,zmieniają parametry wody ,mogą szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką reakcję.

Z tego co się dowiedzialam to nowe akwarium będzie gotowe gdzies za 2-3 tygodnie- bo musi dojrzeć. Póki co mam jeszcze ogromną proźbę - ponieważ póki nie przygotuje rybce wygodnego lokalu biedak musi byc w kuli - i tu pytanie co robić żeby mu ten pobyt w miare możliwości umilić. Do tej kretyńskiej kuli nawet grzalka się nie mieści :cry: Niestety mam tam ten kolorowy żwirek i zamek ...Poradźcie co robić.

 

Dzięki

 

edit:

 

Mam pytanie jeszcze co do grzałki - mam neoheater termo precision firmy aquael - czy myslicie że jest ok czy wymieniać?

 

edit:

 

zapomniałam dodac najważniejszej informacji - grzałka o mocy 25 watt

 

mod: NIE PISZ POSTA POD POSTEM, EDYTUJ POSTY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...