Skocz do zawartości

Akwarium własny projekt i wykonanie.


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się wam wszystkim pochwalić co udało mi sie przez ostatni czas zaprojektować i wykonać samodzielnie ( pomijając klejenie szkła)

AAaaaaaa Właśnie muszę jeszcze dodać bo to jest bardzo istotne, ze to mei podsunęła mi takowy pomysł do głowy... I co prawda wyszło mi całkiem co innego niż miało no ale niestety było to spodowane tylko i wyłącznie moją nie wiedzą i zachłannością bo chciałem zrobić to szybko ( ale teraz już wiem że lepiej jest wolniej zrobić a za to dokładniej i staranniej.

( mam nadzieje ze nie skrytykuje mnie za bardzo )

 

 

Wiec tak. Jest to akwarium 2in 1 (czyt. dwa w jednym ;))

Niżej wymiary i rys. tech.

Dołączona grafika

no mam nadzieje że nie jest to skomplikowanie i w miarę zrozumiałe.

 

A tak właśnie wygląda akwarium już sklejone ;)))

Dołączona grafika

Na razie stoi na balkonie bo nie bardzo jest gdzie to postawić.... I właśnie tu jest problem bo oczywiście Kowalski ( czyt. ja ) nie wpadł na tak magiczny pomysł żeby zmierzyć szafkę na której miało pierwotnie stać to cudeńko i oczywiście okazało się ze akwarium jest o 3,5 cm za za szerokie i szpetnie wystaje, wiec trzeba było się zabrać do własnoręcznego zrobienia szafki ;/// ....

Dołączona grafika

Do zrobienia szafki wykorzystałem starą szafkę którą akurat mój kolega miał zamiar wywalić na śmieci, więc nic mnie to nie kosztowało

Dołączona grafika

Tutaj jakieś tam obliczenia ( Matematykiem oczywiście nie jestem.... )

Dołączona grafika

Zdjęć gotowej szafki nie mam bo gdzieś przesiałem i nie potrafię znaleźć ale niżej zobaczycie zdjęcia z etapu sadzenia roślinek zalewania wodą i takie tam inne wiec szafkę też będzie troszkę widać

tutaj wsypuje ziemię i przymiarka do pierwszych roślinek... Później okazało się że te roślinki w tych doniczkach się nie nadają i kilka dni dalej zastaną zastąpione innymi ( co zresztą też zobaczycie )

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

heheheh przymiarka na korzeń...

Dołączona grafika

O tutaj już mamy wodę w akwarium hmmm... troszkę się zamuliło i nie widać ale tam jest korzeń ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

OOOooo o a tutaj właśnie jest zdjęcie tak jak teraz wygląda zdjęcie zrobione dzisiaj, jeszcze oczywiście będzie duuuuzo takich wysokich roślinek z tyłu za akwarium żeby nie trzeba było dawać sztucznego tła i mam nadzieje ze nie będzie to źle wyglądało, no ale to musi zaczekać na przypływ gotówki.

A i jeszcze jak widać z przodu są inne rośliny bo tamte nie dały rady, jak znam życie to jeszcze pewnie duuuuuzo się tutaj zmieni ;)

http://images48.fotosik.pl/190/7ae8c03ce053b546med.jpg

obiecuje ze jak tylko coś sie zmieni to zaraz wpakuje nowe zdjęcia

NO i oczywiście w środku w akwarium też będzie więcej roślinności tylko też brakło funduszy...

I jeszcze jedno jeśli ktoś zwrócił uwagę to szafka ma dwa kolory hehe to tak nie ma być tylko że brakło mi okleiny ( ale to też się kupi ;))

Mam taka malutką prośbę jeśli ktoś ma ochotę to napisać co by mogło tutaj pływać bo ja nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie i bardzo mi się podoba. Ale ja bym chyba wolała zainwestować w większe akwarium (ok.100l) zamiast tego "ogródka" na około. Ale skoro tak postanowiłeś. Mi się podoba.

hmmm... ja akurat mam jeszcze jedno akwarium w domu 112l. i jak bym kupił jeszcze jedno to żona by mnie razem z nim wywaliła z domu a tak to jest zadowolona ze opiekuje sie roślinkami a akwarium przy okazji też może być byle nie za wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze w czesci ladowej zamieszkuja draceny i rojniki :) zadbaj o oswietlenie to rosliny swiatlolubne. calosc nadal stoi nadal na balkonie ? nie wiem co Ci polecic do akwarium bo nie wiem czy tam cos z jakis stworzonek nie chcialbys hodowac ;] czemu kaskada juz nie chodzi ;p?

 

oczywiscie calosc ma sens i prosze nie chrzanic glupot tam wyzej ;) kilka odslon ze zmianami i mam nadzieje ujzec cos co zadowoli oko najwybredniejszych xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O

fajne ale ja bym poszedł z tym na maxa tzn w tym "ogródku" dałbym rośliny lubiące podmokłe i bagienne klimaty, zamiast kaskady dałbym kubełek który by wlewał wodę do akwa a ściągał z ogródka,

ale to tylko moja subiektywna opinia :)

 

całość wyszła ci bardzo fajnie no i jakaś odmiana od szklano-wodnych kostek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dEn niby dlaczego bez sensu ? to 1 z bardziej sensownych pomysłów na tym forum ! , ja np bardzo lubie draceny , do akwarii ich nie włożę , a znów obok głupio wygląda , a ten balkonik pozwala na hodowanie roślin doniczkowych obok akwaria co daje naprawde fajny efekt ,bardzo mi sie podoba , + za pomysłowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie a'la paludarium? kurcze no niby pomysł całkiem w dechę, ale ja bym dała rośliny które po "piersze primo" będą zwisać z ogródka bo na razie to wygląda jak ołtarzyk :/ jak dla mnie za bardzo symetryczne :( jakiś bluszcz by ci się przydał, paproć, a nie rośliny które raczej sucholubne i nad wodą nie mieszkają ;) a dwa że draceny szybko rosną i raczej wypuszczają korzenie dość duże, więc za sekundę ci albo rozsadzi to mniejsze akwarium na dole albo wylezie ci kwiatek na zewnątrz. prędzej wylezie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. :D A co zamierzasz t tym (małym) akwarium trzymać. Może krewetki.? Lub bojownika.?

Jeszcze nie mam pomysłu co mógł bym tam hodować na razie zamieszkają tam chyba neonki a później samo wyjdzie ;))

 

 

pomysł jest dobry i wszyscy za parę chwil zobaczymy jak to będzie wyglądało ;) ale popełniasz jeden kardynalny błąd stawiasz akwarium(szkło)na betonie,szkło na szkle,szkło na szafce,bez żadnej izolacyjnej warstwy a to żle wróży :(:(:(

No widzisz zapomniałem później napisać ze teraz akwarium stoi na szafeczce a miedzy szafka a akwarium jest mata styropianowa (grubość 2mm.) to powinno wystarczyć

 

 

dEn niby dlaczego bez sensu ? to 1 z bardziej sensownych pomysłów na tym forum ! , ja np bardzo lubie draceny , do akwarii ich nie włożę , a znów obok głupio wygląda , a ten balkonik pozwala na hodowanie roślin doniczkowych obok akwaria co daje naprawde fajny efekt ,bardzo mi sie podoba , + za pomysłowość

Dziękuje za takie pozytywne podsumowanie mojego pomysłu ;)

 

 

 

o_O

fajne ale ja bym poszedł z tym na maxa tzn w tym "ogródku" dałbym rośliny lubiące podmokłe i bagienne klimaty, zamiast kaskady dałbym kubełek który by wlewał wodę do akwa a ściągał z ogródka,

ale to tylko moja subiektywna opinia :)

 

całość wyszła ci bardzo fajnie no i jakaś odmiana od szklano-wodnych kostek :)

 

O to też jest bardzo fajowy pomysł hmmm.... muszę nad tym pomyśleć.

 

Chciałem jeszcze przypomnieć wszystkim że to jest dopiero początek na pewno duuuuuuuzo się jeszcze pozmienia i mam nadzieje ze wyjdzie na prawdę fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...