Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

łącznie mam ponad 300l wody w pokoju

mieszkam w starej kamienicy która z definicji powinna być zagrzybiała ale nic takowego się nie dzieje

wydaje mi się że problem jest innej natury(zbyt szczelne okna, kiepska wentylacja, stary budynek, powódź sprzed kilku laty, cieknący dach, sąsiad żółwie hoduje itp...)

 

akwa mam od wielu lat i nigdy mi pokój się nie zagrzybił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak napisał Trot . Winę za grzyby ponoszą zbyt szczelne okna , słaba wentylacja w pomieszczeniu , zawilgocony budynek . Z akwarium 25l nie paruje aż tyle wody :roll: . Mam zbiornik ponad 300l w domu i nic się takiego nie dzieje . Shadow ma 4 razy więcej ode mnie i też nie widziałem u niego jakiś ogromnych wentylatorów pod sufitem oraz pochłaniaczy wilgoci :roll: . Wystarczy odpowiednio częste wietrzenie pomieszczenia . W zimie dobrze zrobić chociaż jedno okno otworzyć na mikro wentylację , czy jak to się tam nazywa :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl czas ze mialem szpary w oknach takie ze palce bylo mozna wsadzic (+ zero akwariow) i grzyb mialem na scianach. wiec roznie to z tym bywa. nie jest regula Maziama ze bedzie ale mozesz miec , ale jak czujesz wilgotne powietrze i jak chcesz zniwelowac wilgoc to zaopatrz sie w pochlaniacz wilgoci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wilogoci nie zauważyłem a mam 260L + 30L i jeszcze jutro dojdzie jedno. Jedno co pewne ale to przy takim litrażu i wyżej to to, że jak nie otworzysz okna w ciągu dnia to w nocy padniesz zalany potem od duchoty. Wiem jak mnie nie było dwa dni w domu i wróciłem, to wchodząc do pokoju jakby mi kto w morde dał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ 25 litrowego baniaka na mikroklimat pomieszczenia jest - żaden!!! (zgodnie z zasadami fizyki budowli)

Problem jest głębszy niż baniak 25 l

Kup specjalny środek na grzyby (jeśli masz ich mało) i maksymalnie wietrz ten pokój puki jest ciepło na dworze.

 

Pewnie słabo wietrzysz i masz czelne okna i słaba wentylację w tym pokoju - pewnie w ogóle nie masz w nim kratki wentylacyjnej i teoretycznie powietrze wyciąga ci kratka w łazience lub kuchni - tam na pewno masz kratki. Zobacz czy pod drzwiami do swojego pokoju masz co najmniej 1-2 cm przerwę niezbędna do takiej wentylacji pośredniej - kratkami z innych pomieszczeń.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro masz tak jak mówisz to u ciebie problemem nie jest tylko wentylacja.

Powiedz mi czy masz pokój na parterze czy na piętrze (jaka wys. nad gruntem). Ile lat ma budynek? Czy masz ocieplone ściany zew. (łącznie ze ścianami piwnic) jeśli jak to czym ?

Wiele czynników ma wpływ na pojawienie się grzybów pleśniowych na przegrodach.

Ogólnie opisz budynek - z jakich materiałów są wykonane ściany zewnętrzne.

 

Wszystko da się rozwiązać - jeśli problem jest znacznie zaawansowany - wykwity są duże to "leczenie" budynku jest wówczas znacznie rozciągnięte w czasie,

Dodam jeszcze raz akwarium nawet duże, jak wszystko w budynku wykonane jest prawidłowo i jest skuteczna wentylacja NIE POWODUJE POJAWIENIA SIĘ PLEŚNI NA ŚCIANACH !!!

 

Jak nie wierzysz to przestaw baniak do innego pomieszczenia - gwarantuje, że grzyb nie zniknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze raz akwarium nawet duże, jak wszystko w budynku wykonane jest prawidłowo i jest skuteczna wentylacja NIE POWODUJE POJAWIENIA SIĘ PLEŚNI NA ŚCIANACH !!!

 

Jak nie wierzysz to przestaw baniak do innego pomieszczenia - gwarantuje, że grzyb nie zniknie!

pisalem to ;)

byl czas ze mialem szpary w oknach takie ze palce bylo mozna wsadzic (+ zero akwariow) i grzyb mialem na scianach. wiec roznie to z tym bywa. nie jest regula Maziama ze bedzie ale mozesz miec , ale jak czujesz wilgotne powietrze i jak chcesz zniwelowac wilgoc to zaopatrz sie w pochlaniacz wilgoci ;)

byl czas ze nie kozystalem z pokojowej suszarki do ubran tylko wieszalem na strychu ciuch, byly moze z 2-3 doniczki z kwiatem, i nie mialem akwarium, takze brak przyczyn bezposrednich

 

 

kamienica w ktorej mieszkam to stary budynek kiedy powstal ? pojecia nie mam. grzyb siega piwnicy , nic nie jest ocieplane, duzo osob podobnie jak i ja mamy ogrzewanie w zimie na piec kaflowy + grzejniki elektryczne ;p,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...