Skocz do zawartości

Kilka pytanek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamieżam za jakis czas kupic akwarium 60l , ale do kupna jeszcze troche daleko i mam kilka paytań do was.

 

Czy filtr i napowietrzacz głośno pracują jeśli tak to czy można je wylączyć na czas snu i wlączyć je rano? Czy źle to wpłynie na rybki?

 

Pozdrawiam waszystkich akwarystów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, filtr musi pracować 24h/d. Zależy jaki kupisz, filtry raczej nie są głośne zależy jakich producentów. Miałem kaskadę teraz mam kubełek i przy obu nie ma problemu z głośnością. Napowietrzacz raczej nie będzie potrzebny jak dobrze filtr ustawisz to sam ruch tafli wody plus roślinki dostarczą wystarczającą ilość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wogóle sądzicie o tym zestawie a głównie o filtrze http://www.allegro.pl/item719191078_akw ... atisy.html

o zestawie?

-akwarium profilowane (minus za profil)

-pokrywa (minus za słabe oświetlenie- trzeba będzie dołożyć świetlóweczkę ;) )

-grzałka (spokojnie wystarczy mniejsza- nieznana firma)

- termometr (szklany- i to jest na plus)

-siatka do wyławiania rybek- ok

-kolorowy żwirek (?) a feee (nie nadaje się do akwarium)

-mata polimerowa- ok (choć osobiście wole styropian)

 

o filtrze?

Najtańszy z najtańszych- i tak szybko go wymienisz. Filtry made in china nie są zbyt skuteczne.

co by się stało gdy bym codziennie wyłączał filtr na noc?

nie miałbyś zachowanej równowagi w akwarium i w konsekwencji zaburzony cykl azotowy.

Wszystkie bakterie nitryfikacyjne nie miały by szans na ukształtowanie się i przeżycie.

 

Cała ta gadka z głośnym filtrem to przesada, można nauczyć się spać przy każdym ;)

A co do napowietrzacza- wystarczy filtr z deszczownicą albo kaskada i jest on już nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z początku planowałem profil, ale trochę pochodziłem, popatrzyłem i stwierdziłem ze to więcej kłopotu niż pożytku.

 

Ps. I na twoim miejscu rozważyłbym sens zakupu zestawu. Teraz wychodzi ci taniej, ale z czasem stwierdzisz ze filtr jest za słaby, oświetlenie też, a to wszystko pózniej oznacza spore wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NO2 i NO3 to nim mniej tym lepiej. Gh to już zależy od rybek, niektóre mogą żyć w 20*n a nie które są wymagajace. Ogólnie to od 6 do 16*n. KH od 3 do 10. Ph od około 7 do 8.5... Innych nie znam, ale najważniejsze na pocz. to no2 i no3, bo przez nie trzeba czekać 2 tyg. do wpuszczenia rybek;]. Inne też są ważne, ale no2 i no3 to połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...