Skocz do zawartości

zdychajace rybki :(


chaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Od dawna mam akwarium ale poniewaz rybki nigdy mi nie chorowaly nie mam doswiadczenia w tym temacie.

Chodzi o to ze praktycznie z dnia na dzien padlo mi 10 rybek;/

Obserwuje je bardzo czesto i nie zauwazylam wczesniej zadnych dziwnych zachowan i zmian w wygladzie itp.

Rano jeszcze wszystko bylo ok, ale po poludniu zauwazylam na dnie 10 rybek kilka doroslych molinezji i gupikow i tak samo kilka mlodych molinezji i gupikow...wszystkie mialy tak jak by napuchniete brzuchy i biale oczy, a rano wygladaly jeszcze dobrze.

Treaz jak przygladam sie reszcie to widze ze kilka z nich ociera sie o dno czasami i mam wrazenie ze niektore sa oslabione.

Nie zmienialam im nic ostatnio w akwarium maja ciagle tak samo jak zawsze nic nie dodawalam, jedzenie to samo, zadnych nowych rybek.

Wiecie co im moze byc i czym to leczyc? jak tak to najlepiej by bylo na gg mnie lapac bo tu nie zawsze mam dostep

Nie wiem czy ma to jakies znaczenie, ale z tydzien temu dalam komus kilka swoich rybek i pare dni pozniej wszystkie lezaly martwe na dnie ale tamte nie mialy bialych oczu i brzuchow napuchnietych tak jak te moje;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek ma na celu przyśpieszenie identyfikacji choroby, tematy bez podstawowych danych będą kasowane. Jeżeli znasz nazwę choroby to przejrzyj forum i poszukaj sposobu leczenia.

Im więcej danych zostanie podane tym łatwiej zdiagnozować chorobę, im więcej informacji podasz tym lepiej.

 

Wiek zbiornika i jego litraż

Pełna obsada

Stosowana chemia

Filtracja

Podstawowe parametry wody (NO2,NO3,NH3,pH,GH, temp.)

Zdjęcie chorej ryby

Zabiegi pielęgnacyjne w akwarium , czyli

-jakie i jak częste podmiany wody

-sposób czyszczenia filtra

-odmulanie dna

 

cyt. Danielek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nazwy choroby nie znam;/ pytam co to jest;/

 

wiek tego zbiornika akurat ok 1 rok, 70l

obsada taka jak w podpisie tylko teraz o te 11 rybek mniej

chemia 3 kropelki Bactosanu ze 2 tygodnie temu

Filtr wewnetrzny Aquael

temperatura wody miedzy 24 a 25

podmiana wody 30% co tydzien + odmulanie dna i czyszczenie filtra w wodzie odlanej z akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często czytam opisy chorób na stronie głównej SA i wiem, że w kilku chorobach rybki potrafią snąć bez jakichkolwiek objawów. Te zgony u ciebie są naprawdę dziwne... Żadne inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy... Nic nowego nie dawałaś ostatnio do akwa, tak? Roślinki, rybki, ozdoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe zeby byla to wina filtra? poniewaz zauwazylam ze sie zepsuł;/ oddalam dzisiaj do sklepu doplacilam i kupilam inny Eheim aquaball.

Rybki narazie zdychac przestaly, jedynie ocieraja sie o dno i rosliny...czyli tak jak by pasożyty byly;/ dostaly Costa med i podnioslam temperature...mam wrazenie ze jest juz troche lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...